Саме таку неофіційну назву отримали перші в історії випробування взаємодії пілотованого літака з дроном зі штучним інтелектом в ролі напарника на авіабазі Еглін у Флориді (США)…
«Я вірю, що все буде добре, адже я Лакі — щасливчик!» — каже 27-річний Олександр, молодший сержант 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.
Історію бійця оприлюднили на сторінці бригади.
До повномасштабного вторгнення Олександр працював у ДСНС та планував поїхати на заробітки до Іспанії. «19 лютого 2022-го в мене закінчився 3-річний контракт у ДСНС, я звільнився й запланував поїхати за кордон на заробітки, — розповідає Олександр. — Треба було крутитися, утримувати родину».
Однак, коли росіяни вторглися, Олександр здав квиток та пішов у військкомат. «Мене відмовилися мобілізувати, бо замолодий і не служив строкову. Я ходив разів сім і постійно чув одне й те ж — не беремо», — згадує він.
Лише 3 березня, завдяки допомозі товариша, Олександр потрапив до 128-ї бригади. Спочатку він працював у медичному підрозділі, евакуюючи поранених з передової. «Я працював із Прометеєм — дуже досвідченим бойовим медиком. Доставляв поранених із точки евакуації в стабілізаційний пункт, а Прометей на ходу надавав їм допомогу», — розповідає Олександр.
Згодом Олександр зголосився до підрозділу безпілотників, де пройшов навчання та став командиром відділення FPV-дронів. «На початку дронів було дуже мало, ми берегли їх як могли. І навіть FPV часто використовували не як камікадзе, а як бомбери», — згадує він.
Олександр отримав позивний Лакі (щасливчик) за свою здатність виживати в екстремальних ситуаціях. «Я неодноразово міг загинути, але вижив. Одного разу ворожий дрон влетів у наш пікап, тоді загинув товариш, що сидів попереду. Іншим разом дрон також влетів у нашу машину, але відпружинив від захисної сітки й вибухнув за 20 метрів від водія», — розповідає він.
У травні минулого року молодший брат Олександра також приєднався до 128-ї бригади, служачи у підрозділі безпілотників. «Я дуже довго відмовляв брата йти в армію, бо вважаю, що й мене одного достатньо з нашої сім’ї, — каже Лакі. — Однак коли зрозумів, що він прийняв тверде рішення, переконав його йти до мене».
Олександр планує в майбутньому піти на офіцерські курси, використовуючи свою вищу юридичну освіту для подальшого служіння Україні.
Як повідомляла АрміяInform, Денис на псевдо «Лісник» — боєць 127 окремої бригади територіальної оборони, який пройшов чимало гарячих боїв й змусив російську групу відступити.
@armyinformcomua
На Запорізькому напрямку воїни 73-го морського центру Сил спеціальних операцій за допомогою дронів дистанційно мінують шляхи пересування окупантів. Унаслідок цього на одній із мін підірвалися двоє російських військових, які рухалися на мотоциклі.
Українська урядова делегація на чолі з Прем’єр-міністром Юлією Свириденко розпочала роботу у США в рамках щорічних зборів Міжнародного валютного фонду та Світового банку, що тривають з 13 по 18 жовтня.
Бійці підрозділу «Black Raven», спільно з іншими підрозділами 93-ї ОМБр стали на перешкоді черговій спробі окупантів атакувати. Цього разу — разом з важкою технікою.
Дронарі полку К-2 знищують буханки-грилі, танки-сараї, та різноманітну автотехніку, поповнюючи список уражених цілей.
На Покровському напрямку глибина ураження ворожими дронами сягнула понад 20 кілометрів. Через це бійці 155-ї окремої механізованої бригади змушені долати цей шлях до позицій пішки, у повному спорядженні.
Рота НРК 93-ї бригади Холодний Яр «Alter Ego» знищує ворога у районі Костянтинівки за допомогою НРК з дистанційно керованим кулеметом.
від 24000 до 54000 грн
Львів, Львівська область
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Саме таку неофіційну назву отримали перші в історії випробування взаємодії пілотованого літака з дроном зі штучним інтелектом в ролі напарника на авіабазі Еглін у Флориді (США)…