Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Закупівельна агенція Міноборони «Державний оператор тилу» вдосконалює механізми закупівель пального, розширюючи можливості для участі бізнесу та підвищуючи конкурентність на торгах.
Про це інформує 7 лютого Міністерства оборони України.
Наступним кроком у розвитку регіональної моделі стало її поглиблення шляхом збільшення кількості лотів. Це рішення спрямоване на залучення більшої кількості учасників та підвищення ефективності закупівлі пального для військових.
«Держава спрямовує значні кошти на забезпечення ЗСУ пально-мастильними матеріалами. Зокрема, за 2024 рік ДОТ закупив ПММ на 28,2 млрд грн. Поглиблення регіональної моделі дозволяє забезпечити безперебійне надходження пального у війська», — розповів директор департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський.
У МОУ зазначили, що торік ДОТ впровадив модель закупівель пального за регіональним принципом, очікуючи більшу зацікавленість від учасників ринку, враховуючи специфіку логістичних ланцюжків залежно від регіону.
Така модель передбачала поділ постачання на чотири регіони: Східний, Південний, Центральний і Західний.
Кожен регіон ділиться на такі області:
«Кількість учасників, що виходили на торги та рівень економії на аукціонах (редукціонах) підтвердили ефективність такої моделі закупівель. Саме тому для підвищення конкуренції та оптимізації логістичних процесів потенційних постачальників Державний оператор тилу поглиблює регіональну модель», — заявили в МОУ.
Раніше регіон охоплював від чотирьох до шести точок постачання. Відтепер кількість лотів буде збільшено вдвічі: замість чотирьох великих регіональних лотів буде вісім дрібніших з меншою кількість точок постачання (від 1 до 2).
Директорка програми пально-мастильних матеріалів ДОТ Марина Єремєєва зауважила, що ринок пального в Україні відзначається значними безпековими ризиками через постійну загрозу з боку російської федерації. Тому постачальники не зберігають великих обсягів на території України.
«Поглиблення регіональної моделі дозволяє зменшити безпекові ризики для бізнесу, знижуючи необхідні для участі в торгах обсяги палива. Це відкриває можливості для нових гравців ринку та підвищує рівень конкуренції, що, своєю чергою, позитивно впливає на вартість продукції для потреб оборони», — пояснила вона.
У результаті проведених торгів на закупівлю дизельного пального арктичного, на лотах, де був тільки один учасник, економія від очікуваної вартості в середньому становила 2,7%, водночас на лотах, де було більше ніж два учасники торгів, економія в середньому становила 7,5%.
У грошовому еквіваленті це дозволило додатково зекономити 15,8 млн грн. Загальна економія на торгах дизельного пального арктичного становить понад 82 млн грн.
«Дизельне паливо арктичне відрізняється від дизельного пального зимового вищою стійкістю до низьких температур та є менш присутнє на ринку країни», — розповіли в МОУ.
Водночас від квітня ДОТ розпочне забезпечення літнього пального, що за прогнозами Міноборони, має збільшити присутність інших учасників ринку в торгах.
Зазначено, що запровадження поглибленої регіональної моделі закупівлі пального сприятиме справедливій конкуренції, кращим цінам для держави та новим можливостям для бізнесу.
Для Міністерства оборони України та ДОТ принциповим є забезпечення безперебійного постачання пального Збройним Силам України.
Як повідомляла АрміяInform, Міністерство оборони України у 2024 році виконало масштабний план із забезпечення військовослужбовців необхідним взуттям, закупивши та поставивши різних моделей взуття на загальну суму понад 3,1 млрд грн.
@armyinformcomua
Окупаційні російські війська підтягують резерви на південних напрямках для того, щоб замінити свій знищений особовий склад.
На Рівненщині співробітники відділу внутрішньої та власної безпеки по 9 прикордонному загону ДПСУ разом із поліцією викрили групу осіб, які організували канал нелегального перетину державного кордону для чоловіків призовного віку.
На Запорізькому напрямку винищувач МіГ-29 завдав високоточного удару керованими авіабомбами по пункту управління операторів БПЛА противника.
Підрозділ аеророзвідки бригади «Чорний ліс» виявив і скоригував вогонь по самохідній артилерійській установці «Піон».
Центральне управління захисту прав військовослужбовців (ЦУЗПВ) Міністерства оборони України за рік роботи розглянуло понад 5000 звернень та запитів від військовослужбовців та членів їхніх сімей.
Неподалік Дворічної тривають активні бої. Ворог не прорвався, незважаючи на заяви пропагандистів.
від 50000 до 120000 грн
Миколаїв
79-та окрема десантно-штурмова Таврійська бригада
від 25000 до 70000 грн
Павлоград
Військова частина А4759
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…