Спочатку танкісти бригади двома влучними пострілами з баштової гармати Т-64 знищили ворожу «мотолигу», а потім бронетранспортер зі знаменитим античним іменем «Буцефал» ліквідував залишки…
Офіцер Повітряних Сил «Мажор» розповів, як воїни ПС захищають країну від окупантів, які завдання виконують на передовій у складі сухопутної компоненти військ, і як беруть ворога у полон.
Відповідне відео опублікували ПС ЗСУ.
«Мажор» з початку 2014 року брав участь у добровольчих підрозділах, які становили військовослужбовці Повітряних Сил, що виконували завдання разом зі складовими Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ та інших підрозділів ЗСУ.
Також у складі зведеного підрозділу ПС він виконував обов’язки гранатометника поблизу Донецького аеропорту.
З початком широкомасштабного вторгнення «Мажор» був командиром стрілецького відділення батальйонно-тактичної групи Повітряних Сил ЗСУ та обороняв місто Харків.
«Приблизно о 10–11 ранку противник спробував висунутися декількома штурмовими групами в районі оборони нашого батальйону. Відповідно ми виявили підрозділи противника і почали завдавати їм вогневого ураження за допомогою скидів, засобів колективної зброї: міномети, кулемети, гранатомети», — пригадав він.
Одна з груп противника змогла підійти до українських позицій.
«Доповідь про її виявлення ми почули від військовослужбовців, які тримали оборону безпосередньо на самій позиції. Тобто противник раптово виявився фактично на дистанції 5 метрів від нашого підрозділу. Це були саме передові позиції, там було 4 чоловіка всього», — розповів «Мажор».
Оборонці доповіли про кількість противника та почали вести бій самостійно.
«Ми почали знову завдавати вогневого ураження скидами, почали залучати дрони-камікадзе по підрозділу противника, який в той момент розосередився навпроти нашої позиції й готувався до штурму. У нас вийшло дуже вдало по них відпрацювати. Противник запанікував і забіг у будинок», — сказав чоловік.
За його словами, у тій ситуації єдиним рішенням було знищити будинок до того, як противник зможе вести активні дії.
«Ми їх підпалили, противник впав в паніку і почав хаотично вибігати. Оглянувши територію, вони побачили один такий прихисток, як підвал. Коли вони забігли в підвал, я дав команду підрозділу, який тримав оборону, вийти на рубежі, зайняти оборону так, щоб вихід з підвалу контролювався стрілецькою зброєю», — зазначив «Мажор».
Він наголосив, українські бійці чітко виконали завдання.
«Це величезний героїзм, адже розуміючи, що вас четверо, а противника 12 осіб, підходити, відпрацьовувати з близької дистанції гранатами, стрілецькою зброєю — це дуже величезний ризик для життя», — зауважив військовий.
Після того, як українські бійці закидали вхід в підвал гранатами, загинув командир ворожої штурмової групи.
«Штурмовик, який був з підрозділу „вагнера“, він керував ними і, за інформацією полонених, виступав проти здачі в полон. Ми перемогли в тому бою, взяли 11 полонених, один їхній командир загинув. Це був підрозділ так званих „яструбів“ 44 армійського корпусу, тобто спецпризначенці», — пояснив «Мажор».
Він наказав по одному випускати противника з підвалу без зброї, проводити короткий обшук, класти на землю і відповідно готувати їх до евакуації з поля бою.
«Я захоплююсь цими хлопцями, це герої, особливо враховуючи, що вони з Повітряних Сил. Це не є піхотинці, це не є штурмовики, які навчалися, працювали й воювали 10 чи 5 років за цим напрямком», — резюмував він.
До речі, якщо вам цікаві не тільки відео боїв, але й більш спеціалізований та аналітичний контент про військову справу – підпишіться на телеграм-канал АрміяInform та сторінку в інстаграмі.
@armyinformcomua
Поблизу Покровська воїни 155-ї окремої механізованої бригади імені Анни Київської напередодні Нового року спалили російські автівки, квадроцикли, НРК, артилерію, бронетехніку, міномети й ворожу піхоту.
Бійці 425-го штурмового полку «Скеля» видовищно привітали всіх українців з Новим роком.
Бійці підрозділу «Котики» взводу розвідки 130-го батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ скидами з важкого бомбера завдали ударів по ворогу у новорічну ніч.
Оператори 412-ї бригади Nemesis Сил безпілотних систем у грудні 2025 року відмінусували понад 1000 окупантів. Це дорівнює чисельності особового складу штурмовиків у полку в армії рф.
Армія країни-агресора 1 січня атакувала населені пункти Херсонської області ствольною та реактивною артилерією, дронами різного типу. Станом на 17:30 відомо, що від наслідків ворожих обстрілів одна людина загинула та ще троє травмувалися.
Ворожі штурмові дії відбуваються на Покровському напрямку постійно, як з використанням малих піхотних груп, які, навіть, можуть складатися з одного окупанта, так і з застосуванням бронегруп.
Командир взводу спеціальних робіт, військовослужбовець
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
Санітарний інструктор, військовослужбовець
від 21000 до 121000 грн
Запоріжжя
113 окремий батальйон 110 ОБр Сил ТрО
Водій-слюсар (служба за контрактом ЗСУ)
від 20000 до 60000 грн
Софіївка
3 відділ Криворізького РТЦК та СП
Спочатку танкісти бригади двома влучними пострілами з баштової гармати Т-64 знищили ворожу «мотолигу», а потім бронетранспортер зі знаменитим античним іменем «Буцефал» ліквідував залишки…