ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Актор із серіалу «Дільничий з ДВРЗ» командує взводом на фронті: історія молодшого сержанта Ігоря Пісного

Life story Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 10 Січня 2025, 6:33
Колаж Сергія Поліщука / АрміяInform
Колаж Сергія Поліщука / АрміяInform

Молодший сержант Ігор Пісний нині служить у 21 окремому батальйоні спеціального призначення Окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького.

До широкомасштабного вторгнення Ігор був відомий українцям завдяки багатьом фільмам та серіалам, зокрема «Дільничий з ДВРЗ», де зіграв одну з ролей.

Як нині воюється українському актору? Чи допоміг в армії попередній досвід продюсерської роботи? Та щоб він сказав чоловікам, які ще досі не прийшли до ЗСУ?

Про це молодший сержант розповів нашим кореспондентам:

Фото: Олени Худякової / АрміяInform
Фото: Олени Худякової / АрміяInform

Якщо фільмографію мою подивитись, то частина ролей у мене — це військові

«У мене дві вищі освіти: одна — акторська, друга — економічна, «Організація театральної справи». Так сталося, що дві одночасно допомогли мені в армії. Бо зараз виконую обов’язки командира взводу, й організаційні навички виявились не зайвими.

Я працював у Київському академічному театрі юного глядача на Липках. До речі, там режисер Артур Артіменьєв, і він теж воює зараз. Але він навіть у відпустці намагається приїхати та ставити, репетирувати вистави. Запитав мене, чи готовий я грати. Думаю, поки що ні, не можу перескочити цей бар’єр і швидко повернутись до цивільного життя. До речі, багатьох акторів з театру вже призвали до війська.

Так, мене знають за ролями у фільмах «Залізна сотня», «Мама, я льотчика кохаю», «Дільничий з ДВРЗ»… Взагалі, якщо фільмографію мою подивитись, то частина ролей у мене — це військові. Наприклад, у стрічці «Халепа на 5 баксів» я граю військового, який був в АТО. Але коли не на знімальному майданчику, а в реальному житті все це бачиш, то, знаєте, на війні воно все геть по-іншому, інша правда життя — жорстока.

Фото: Олени Худякової / АрміяInform
Фото Олени Худякової / АрміяInform

Я прийшов до ТЦК у 2022 році. Десь два-три місяці після початку широкомасштабного вторгнення займався волонтерством. Ну, а потім вже сказав собі: я не можу тут перебувати, я повинен бути там, адже мій обов’язок громадянина України — захищати. Після Бучі та Гостомеля та багатьох окупованих міст я відчув що повинен бути там, з побратимами. Рідні прийняли та підтримали моє рішення.

Проходив підготовку у Британії. Там, дійсно, добре готували. Принаймні люди вже після такої підготовки не губляться у стресовій ситуації. Чим більше знаєш та вмієш, тим більше шансів вижити. Коли потрапив до 21 окремого батальйону, спочатку виконували завдання на Київщині. Потім ми перемістилися на Бахмутський напрямок.

Фото: Олени Худякової / АрміяInform
Фото Олени Худякової / АрміяInform

Треба йти до війська, аби стримати ворога і для того, щоб ми в майбутньому жили нормально

Коли командуєш людьми, то, на мій погляд, людяність має бути на першому місці. Маєш виконувати бойове розпорядження, бойовий наказ і завжди думати про те, як зберегти особовий склад. Але стрижень у тобі теж має бути.

З тих місць, де наш взвод побував, найважче, мабуть, було у Кліщіївці, Веселому, Красногорівці. Хоча насправді важко всюди. Маємо ворожі штурми майже 24 години на добу. Дуже багато скидів, дуже багато дронів, дронів на оптоволокні.

А тут, у цивільному житті, дивишся: той гуляє, той боїться, той за кордоном. Велика прірва…

Якби в мене була можливість звернутись до чоловіків, які ще живуть в рожевих окулярах і тримаються за жіночу спідницю, то я б сказав їм, що вони мають розуміти, хто стоїть за їхніми спинами. Чи про це треба нагадувати?

Треба бути готовим про­йти цей шлях. Якщо ми цього не зробимо, то за нас це не зробить ніхто. Інакше нас знищать, або ворог змусить воювати нас вже за нього. Якщо окупанти прийдуть, то поставлять тебе на коліна, дружину, дітей повбивають. Бо нинішній ворог — жорстокий. Тому цивільним чоловікам треба хоча б про свої родини подумати. Це має бути для них головною мотивацією.

Треба йти до війська, аби стримати ворога і для того, щоб ми у майбутньому жили нормально, виховували дітей та онуків, працювали, розмовляли й дихали вільно в нашій державі».

Фото: Олени Худякової / АрміяInform
Фото Олени Худякової / АрміяInform

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Сталевий кордон» на Курщині спалив 6 укриттів окупантів і антену зв’язку
«Сталевий кордон» на Курщині спалив 6 укриттів окупантів і антену зв’язку

На Курському напрямку оператори БПЛА прикордонної бригади «Сталевий кордон» уразили шість ворожих укриттів, антену зв’язку та двох російських військових.

«Мій взвод готовий іти зі мною»: командирка штурмового взводу розповіла, як здобула авторитет у бою
«Мій взвод готовий іти зі мною»: командирка штурмового взводу розповіла, як здобула авторитет у бою

Світлана — командирка штурмового взводу 92 окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка. Свій авторитет вона виборола не словами, а бойовими виходами під час Куп’янської операції — разом із підрозділом, під обстрілами та в найскладніших умовах.

Росіяни спробували вбити своїх же військових, які вирішили здатися у полон
Росіяни спробували вбити своїх же військових, які вирішили здатися у полон

Окупаційні сили рф намагалися ліквідувати своїх же військових, які вирішили здатися бійцям ЗСУ.

Ворог 25 разів атакував на Покровському напрямку — Генштаб ЗСУ
Ворог 25 разів атакував на Покровському напрямку — Генштаб ЗСУ

На цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 86.

НАТО вивчає логістику ЗСУ: у Німеччині пройшла перша спільна конференція CJL3C
НАТО вивчає логістику ЗСУ: у Німеччині пройшла перша спільна конференція CJL3C

У німецькому Майнці відбулася перша спільна конференція НАТО та України з обміну досвідом у сфері логістики — CJL3C, присвячена практикам забезпечення війська в умовах повномасштабної війни.

«На зв’язок не виходить із 27-го»: ГУР перехопило розмову про втрати армії рф у самій росії
«На зв’язок не виходить із 27-го»: ГУР перехопило розмову про втрати армії рф у самій росії

На території бєлгородської області рф тривають бойові дії, які призводять до загибелі та зникнення безвісти російських військовослужбовців.

ВАКАНСІЇ
Майстер, номер обслуги, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Офіцер групи виявлення и припинення злочинів

від 30000 до 60000 грн

Запоріжжя, Запорізька область

Стрілець-помічник гранатометника

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Командиp міномета, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Зенітник

від 50000 до 120000 грн

Дніпро

Індустіральний РТЦК та СП (Дніпро)

Сапер

від 23000 до 123000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

--- ---