Під час російсько-української війни це почесне звання набуло особливої ваги у державі. Адже героїзм став невіддільним від жертовності. Він став чимось винятковим,…
У військових, які вперше самовільно залишили місце несення служби, є місяць — до 1 січня 2025 року, щоб повернутися без настання кримінальної відповідальності відповідно до нового закону.
Про це заявила радниця директора Державного бюро розслідувань з комунікації Тетяна Сапьян, повідомляє Укрінформ.
«Якщо ви пішли в СЗЧ як військовослужбовець, то у вас є можливість повернутися у військову частину з кінця листопада до 1 січня нового року, тобто за місяць», — сказала Тетяна Сапьян.
Після того, як військовослужбовець повертаєтеся на місце своєї служби, командир має 72 години для продовження дії контракту або поновлення вас на службі.
Поновлюються грошові, продовольчі і речові виплати, а також пільги і соціальні гарантії.
«Коли військовий повернеться до своєї військової частини, він зобов’язаний повідомити орган досудового розслідування або військову службу правопорядку про те, що військовослужбовець повернувся захищати кордони України. Такий алгоритм дій на сьогодні», — пояснили в ДБР.
28 листопада Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №12095 про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше самовільно залишив військову частину або дезертирував.
@armyinformcomua#СЗЧ
Як повідомляла АрміяInform, військові, які вперше самовільно залишили свої частини, замість ув’язнення почали повертатись на фронт.
АрміяInform детально пояснювала процедуру повернення у матеріалі — СЗЧ та дезертирство: як повернутись на службу і не сісти за ґрати.
@armyinformcomua
Зміна громадянства та заміна документів українців не обмежується тільки паспортами.
На Київщині вночі ворог здійснив чергову атаку ударними дронами.
В окупованому Айдарі (колишньому Новопскові) російські війська продовжують рейди та обмежують виїзд із населеного пункту. Зокрема, залишаються перекритими три виїзди з міста.
Станом на ранок 7 грудня російські війська продовжують обстріли населених пунктів Донеччини, спричиняючи руйнування інфраструктури та житла.
У рамках проєкту Європейського Союзу «Комплексна підтримка національного сектору з протимінної діяльності» відбувся триденний воркшоп, присвячений покращенню навичок і стандартів у сфері розмінування. Участь у заході взяли представники Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки, а також експерти Центру досконалості протимінної діяльності.
На Вовчанському напрямку ситуація стабільна і напружена. Ворог продовжує обстрілювати наші позиції з усього наявного озброєння: КАБи, артилерія, дрони, міномети.
Під час російсько-української війни це почесне звання набуло особливої ваги у державі. Адже героїзм став невіддільним від жертовності. Він став чимось винятковим,…