Про свій бойовий шлях в інтерв’ю кореспонденту АрміяInform розповів оператор полку Сил спеціальних операцій, який наразі продовжує службу на інструкторській посаді навчально-тренувального…
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон про декриміналізацію СЗЧ та дезертирства, якщо це сталося вперше і військовослужбовець вирішив повернутися на службу. Відповідний документ парламент ухвалив 20 серпня. Набирає чинності він наступного дня після публікації.
АрміяInform розповідає, кого з бійців можуть звільнити від відповідальності та що для цього потрібно зробити.
У Кримінальний, Кримінальний процесуальний кодекси України, а також Закон України «Про військовий обов’язок та військову службу» внесені зміни, які передбачають можливість закриття судом кримінального провадження та звільнення підозрюваного/обвинуваченого від кримінальної відповідальності за самовільне залишення частини або дезертирство.
Військовослужбовців, які вперше під час дії воєнного стану самовільно залишили частину або дезертирували, але хочуть повернутися на службу.
До речі, в статті 401 Кримінального кодексу прописано, що на службу можна повернутися в попередню частину або іншу. Тобто, якщо СЗЧ чи дезертирство було пов’язане з небажанням проходити службу в певному підрозділі, це дає можливість потрапити в інший.
Якщо все відбувається на етапі досудового розслідування, то прокурор має подати клопотання до суду без проведення розслідування в повному обсязі.

Якщо суд вирішує закрити кримінальне провадження та звільнити обвинуваченого від відповідальності, останньому після цього дається 3 доби, аби прибути у військову частину або на місце служби. А саму військову частину зобов’язує поновити цього військовослужбовця на військовій службі.
З дня прибуття військовослужбовця до частини для нього продовжується дія контракту чи проходження служби, а також поновлюється виплата грошового забезпечення і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення, пільги та соціальні гарантії, встановлені законодавством України.
Однак для тих, хто в такий спосіб повернувся на службу, з дня її призупинення (коли відомості про СЗЧ чи дезертирство були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань) і до дня її продовження, виплата недоотриманого грошового, здійснення недоотриманого продовольчого, речового, інших видів забезпечення не здійснюються.
Воїни 3 прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса підготувалися для побратимів на позиціях «Великодній кошик».
У Новопавлівці дрони Combat Hawks 25 Січеславської бригади 7 корпусу ШР ДШВ знайшли й уразили рідкісну ціль — ворожу гармату «Гіацинт-Б».
Міністр оборони України Михайло Федоров провів робочу зустріч із Міністром оборони Норвегії Торе Сандвіком напередодні «Рамштайну».
Від початку доби агресор 50 разів атакував позиції Сил оборони України.
Німеччина передала воїнам Сил оборони України ще п’ять броньованих автомобілів для евакуації поранених поблизу фронту.
Силам оборони України визначено завдання забезпечити дотримання режиму припинення вогню на суходолі, на морі та у повітрі на час Великодня.
Майстер з ремонту безпілотних авіаційних комплексів
від 25000 до 40000 грн
Павлоград
Військова частина А4759
Водій (кат. B, C, D), військовослужбовець
від 20500 до 20500 грн
Городок (Житомирська обл.)
Військова частина А2192
Про свій бойовий шлях в інтерв’ю кореспонденту АрміяInform розповів оператор полку Сил спеціальних операцій, який наразі продовжує службу на інструкторській посаді навчально-тренувального…