Під час російсько-української війни це почесне звання набуло особливої ваги у державі. Адже героїзм став невіддільним від жертовності. Він став чимось винятковим,…
Нещодавно в Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» було внесено зміни, які стосуються й учасників бойових дій. Ці зміни застосовуватимуться вже з 1 січня 2025 року. АрміяInform розповідає, що саме зміниться для автомобілістів з УБД.
Згідно зі статтею 13 Закону учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, які особисто керують належними їм транспортними засобами, звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України. Тобто оформлювати нічого не потрібно. Мають бути документи на машину та посвідчення УБД чи особи з інвалідністю внаслідок війни.
Але вже з 1 січня 2025 року оформлювати автоцивілку доведеться. Стаття 13 Закону зазнала певних змін. І тепер в ній немає категорій громадян, які звільняються від обов’язкового страхування.
Натомість учасники бойових дій отримають знижку. Зокрема, для них «розмір страхової премії за внутрішнім договором страхування зменшується на 50 відсотків».
Але також є певні нюанси. Знижка надається щодо транспортного засобу, який має робочий об’єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних або потужність електродвигуна до 100 кіловат включно та належить учаснику бойових дій на праві власності, за умови керування таким транспортним засобом виключно страхувальником або особою, яка також належить до пільгових категорій, та використання транспортного засобу без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів та/або вантажу.
Ще один важливий нюанс — у змінах до Закону вказано, що зменшення розміру страхової премії може бути застосовано одночасно лише щодо одного транспортного засобу страхувальника.
@armyinformcomua#УБД
До речі, якщо вас цікавить спеціалізований та аналітичний контент про військову справу – підпишіться на телеграм-канал АрміяInform.
@armyinformcomua
У рамках проєкту Європейського Союзу «Комплексна підтримка національного сектору з протимінної діяльності» відбувся триденний воркшоп, присвячений покращенню навичок і стандартів у сфері розмінування. Участь у заході взяли представники Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки, а також експерти Центру досконалості протимінної діяльності.
На Вовчанському напрямку ситуація стабільна і напружена. Ворог продовжує обстрілювати наші позиції з усього наявного озброєння: КАБи, артилерія, дрони, міномети.
У Василівському районі російські окупанти завдали артилерійського удару по селу Приморське.
На Курахівському напрямку росіяни зберігають свою велику присутність і не втрачають амбітних планів рухатися вперед. Проте їм заважають успішні бойові дії наших бійців.
Російські війська суттєво підвищили інтенсивність використання безпілотних літальних апаратів на Луганському напрямку. Якщо наприкінці листопада кількість ворожих БПЛА становила 40-60 на добу, то нині цей показник перевищує 100.
Днями від представників Прикордонної поліції Румунії надійшла інформація, що навпроти ділянки відповідальності відділу «Порубне» в бік державного кордону з Україною рухається чоловік.
від 19000 до 120000 грн
Коломия, Івано-Франківська область
від 21000 до 120000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
Під час російсько-української війни це почесне звання набуло особливої ваги у державі. Адже героїзм став невіддільним від жертовності. Він став чимось винятковим,…