Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…
Нова можливість для мобілізації добровольців працює вже місяць — на початку жовтня військові частини отримали дозвіл напряму рекрутувати людей, які бажають долучитися до Сил оборони України.
Наразі ця система відпрацьовується у багатьох бригадах, тож поки що відточуються механізми взаємодії між військовими частинами та ТЦК і СП.
Чи спростився процес мобілізації і які можливості є у добровольців, кореспонденти АрміяInform розпитали у військовослужбовців рекрутингової групи 46 окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ.
Для добровольців, які вирішили мобілізуватися напряму через конкретну військову частину, наразі є два варіанти:
— приїхати на ППД, написати заяву про бажання служити саме в конкретній бригаді. Після цього видається направлення на ВЛК, щоб визначити придатність до служби. У разі позитивного висновку далі йдуть психологічні тести і потім починається оформлення документів. Для цього треба запросити особову справу з ТЦК, але процедура її видачі поки що не до кінця відпрацьована, пояснюють у 46 бригаді.
Якщо людина не може приїхати на ППД, то вона зв’язується з рекрутерами бригади, які надають зразок заяви. Доброволець її підписує, надсилає скан і оригінал поштою. Після цього робиться направлення, яке передають ТЦК за місцем, де людина хоче пройти ВЛК. У визначений термін людина має його пройти.
«За процедурою ТЦК має повідомити бригаду, що доброволець завершив проходження ВЛК і надіслати висновок. У нас вже є перша людина, яка пройшла за цією схемою, але висновку ми так і не дочекалися, він сам подзвонив і повідомив», — розповідає керівник позаштатної рекрутингової групи лейтенант Олександра Невідома.
ТЦК також має надати поіменний список, згідно з яким мобілізований приїде в бригаду, і військовий квиток (якщо це солдат або сержант).
— Бригада не видає військових квитків, а без них ми не маємо права відправити людину на БЗВП. А за новим законом після прибуття і взяття на облік протягом трьох днів ми повинні відправити його на навчання. І якщо людина без військового квитка, його там не приймуть. А в ТЦК говорять, що ми такої процедури не знаємо. Поки це є проблемою, — пояснює Олександра Невідома.
Водночас військова частина може сама звернутися до найближчого від себе ТЦК з проханням виписати військовий квиток на конкретну людину, яка висловила бажання служити.
— Дана система цікава і може сприяти підвищенню мобілізації. Потрібно тільки відпрацювати алгоритм співпраці з ТЦК. Тоді це і нам полегшить роботу, і люди не боятимуться, що навіть з відношенням можуть не потрапити до обраної бригади й підрозділу, — додають у рекрутинговій групі 46 бригади ДШВ ЗСУ.
У 46 бригаді ДШВ ЗСУ наголошують, що наразі в них більшість новоприбулих саме ті люди, які приходять через систему рекрутингу.
Молодь обирає спеціальності операторів БПЛА, розвідників, стрільців-зенітників або зв’язківців. Люди у віці 35-45 років вже більше обирають відповідно до своєї цивільної спеціальності та досвіду, наприклад водії важкої техніки, ремонтники.
— У нас була компанія з чотирьох друзів з Добропілля, які прийшли разом і досі разом служать. Для нас це тільки плюс. Це вже хороша сформована команда, яка розуміє один одного з півслова. Вони прийшли в ТЦК з нашими відношеннями, ми спілкувалися з ТЦК і сказали, що ці хлопці вчотирьох мають до нас потрапити, — згадує Олександра Невідома.
Вона наголошує, що рекрутери ніколи не обіцяють кандидатам посаду, якщо її немає. Ба більше, завжди є запасні варіанти, якщо посаду займуть, поки людина буде проходити БЗВП, таке часом трапляється. Також пропонують альтернативу, якщо відсутні посади, якими цікавиться кандидат.
— Ми не приховуємо, що бригада веде бойові дії на Курахівському напрямку, це вже всім відомо. Людина, яка знає, на що вона йде, більш мотивована. Коли почалася робота з рекрутингу, всі підрозділи говорили, що люди приходять більш мотивовані, краще навчаються і, зрештою, краще служать, — пояснюють рекрутери.
У 46 бригаді ДШВ ЗСУ переконані, що одним з ефективних способів залучення добровольців є інформування про бойовий шлях військової частини.
Саме для цього наразі знімається документальний серіал про всі ключові події, в яких брала участь бригада. Вже вийшло п’ять серій, триває робота над шостою.
— Рік тому на День Десантно-штурмових військ виникла ідея відзняти документальний серіал. Перша серія була присвячена Макарівській операції, де було задучено три батальйонні тактичні групи у складі 95 бригади. Звідти й розпочалося зародження 46 бригади — 5 квітня 2022 року саме ці 3 БТГр і склали основу бригади, — розповідає начальник відділення комунікацій 46 ОАеМБр лейтенант Олександр Невідомий.
Серіал також розповідає про злагодження бригади, тривалу операцію на Херсонщині та її звільнення, а потім про бої на Сході — у Бахмуті та Соледарі.
Наразі триває робота над новим епізодом про участь бригади у контрнаступі на Запоріжжі у 2023 році.
— Наш четвертий батальйон прорвав оборону ворога на Роботине, і тодішнього командира батальйону Олега Дмитрука нагородили званням Героя України за цю операцію. Ми розказуємо, як воно дійсно було на рівні нашої бригади. І щоб ворог не розказував це на свій лад і не перекручував, — пояснює Олександр Невідомий.
Створювати серіал десантникам 46 бригади ДШВ ЗСУ допомагає відомий український продюсер Ігор Кондратюк.
— Такого мені ніхто не пропонував з військових. Ідея мені сподобалась. Це молода бригада, і якщо ми не напишемо її історію, то її можуть написати росіяни. Це стовідсотково допомагає обізнаності. Люди, які зараз роздумують чи йти на військову службу, можуть побачити реальних військовослужбовців, сержантів, офіцерів, командування, як працює структура бригади. Така обізнаність має бути неодмінно. Репортажі з бригад — це важливі історії для мобілізації. Щоб обрати бригаду, потрібно хоч трошки знати її зсередини, — зазначає він.
Нещодавно 46 бригада ДШВ ЗСУ організовувала дводенний інтенсив для цивільних. Це також частина рекрутингової кампанії підрозділу.
Учасники отримали все необхідне забезпечення. Серед них були волонтери, дружини загиблих і зниклих безвісти, а також просто цивільні, які розуміють, що війна стосується всіх. Більше про цей інтенсив можна почитати в репортажі АрміяInform.
Також нагадуємо про можливість скористатися агрегатором вакансій у ЗСУ на нашому сайті.
Фото Наталії Кравчук/АрміяInform
@armyinformcomua
Упродовж доби окупанти завдали 269 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області, унаслідок чого загинув 65-річний чоловік у Василівському районі.
Тиждень, що минає проходив на півдні України під знаком ворожої активності на Придніпровському та Запорізькому напрямках. Агресор активно застосовує інформаційне супроводження своїх дій через різноманітні пабліки і соціальні мережі.
Оновлені дані про російські втрати перевищують 750 тисяч осіб: 198 тисяч убитих росіян та понад 550 тисяч поранених.
Пріоритет бойової роботи спецпідрозділу ГУР Firebird ― знищення логістики, зв’язку та засобів спостереження російських окупантів.
За тиждень з 01 по 08 грудня 2024 року втрати противника становлять близько 11240 осіб особового складу та 1138 одиниць озброєння та військової техніки.
На Херсонщині внаслідок російської агресії минулої доби, 7 грудня, семеро мирних жителів дістали поранення.
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…