Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…
Ранок в одному з тренувальних таборів Десантно-штурмових військ. Холодний вітер. Солдати в марунових беретах на КПП не схильні до жартів і пильно перевіряють документи.
На шевронах — срібний шолом типу «Барбют» і золоті крила. 46 окрема аеромобільна бригада проводить інтенсив з базової загальновійськової підготовки для цивільних осіб «Початок твого шляху».
Було подано кілька сотень заявок. Фахівці рекрутингової групи відібрали трохи більш ніж п’ятдесят чоловіків і жінок. Різний вік. Різні професії. Дехто служив і воював, але більшість — вперше на території військової частини і вперше одягнули однострій.
Курсанти отримали всі необхідні речі й спорядження для життя й навчання в польових умовах — від шкарпеток і одностроїв до бронежилетів, шоломів, спальних мішків і бойової зброї.
Ці дні вони живуть за розпорядком військовослужбовців. Програму курсу розписали по хвилинах.
Заняття відбувалися на кількох навчальних місцях за методом каруселі. Тактичні вправи й прийоми поводження зі зброєю, вогнева підготовка включно з бойовою стрільбою, тактична медицина, інженерно-саперна підготовка, пілотування, керування та протидія БПЛА.
Як розповів полковник Андрій Хоружий, заступник командира бригади, «керівником даного курсу є я. Мені надали повноваження створити цей план з урахуванням курсу базової загальної військової підготовки.
Цей курс кардинально відрізняється від загального курсу БЗВП — той триває 30 діб, а ми за 2 дні дали змогу цивільним ознайомитися з тим, що таке армія, і далі визначитись: чи вони хочуть служити в нашій бригаді. Наша задача — мотивувати цих людей, щоб вони обрали саме нашу бригаду. Якщо вони оберуть іншу бригаду ДШВ, ми на них не образимося, тому що ДШВ — це одна велика родина. Ми підтримуємо всіх і всі підтримують нас».
Підполковник Богдан Красько, начальник відділення підготовки 46 окремої аеромобільної бригади ДШВ, розповів подробиці:
— Ми обрали основні ключові особливості БЗВП — це вогнева підготовка, тактична підготовка, тактична медицина, порядок протидії БПЛА, а також саме керування БПЛА, інженерна підготовка. Загалом, всі військовослужбовці, які приходять в бригади ДШВ, потрапляють до навчального центру. Навчальний центр здійснює базову загальну військову підготовку. 30 днів вони мають заняття з вогневої, тактичну медицину, приділяється увага мінній безпеці, мінуванню безпосередньо, вивчають роботу та протидію БПЛА, метання гранат та багато чого іншого.
Зокрема, навчаються основам виживання, поняттю польової гігієни. Щоби, перебуваючи на позиціях, розуміти, як себе обслуговувати, як за собою дивитися, стежити, аби не було обморожень, перегрівань і ще якихось болячок, назв яких я можу і не знати. Навіть вчать курсантів, як самому собі приготувати їжу — тобто не тільки вміти сухпайок вскрити і його розігріти, а зрозуміти, що ти можеш з’їсти, а що ти не можеш. Як добути воду. Враховуючи досвід бригад ДШВ, постійно вносяться зміни в програму підготовки.
Упродовж дня курсанти пройшли всі навчальні локації. Їм показали зразки озброєння, які є в бригаді — як вітчизняного виробництва, так і країн-союзників, також була і трофейна зброя.
На вогневому рубежі вони намагалися вразити мішені — багатьом це вдалося. На локації інженерної підготовки було представлено зразки мінно-вибухових пристроїв — як наших, так і трофейних.
Час до часу з неба лунало гудіння БПЛА — це тренувались майбутні оператори, на такмеді — хто сидячи, хто лежачи, старанно крутили воротки турнікетів, інші курсанти тренувались з автоматами…
Як відповіла одна з учасниць курсу: «Я тепер набагато краще розумію те, що казав мені чоловік — якщо навіть війна тебе не торкнеться, ти маєш бути до неї готовою».
@armyinformcomua
У ніч на 8 грудня російські війська атакували Дніпропетровську область з безпілотників, унаслідок чого постраждала одна людина.
Механізований батальйон К-2 54 механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи стає 20 полком безпілотних систем К-2.
Упродовж доби окупанти завдали 269 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області, унаслідок чого загинув 65-річний чоловік у Василівському районі.
Тиждень, що минає проходив на півдні України під знаком ворожої активності на Придніпровському та Запорізькому напрямках. Агресор активно застосовує інформаційне супроводження своїх дій через різноманітні пабліки і соціальні мережі.
Оновлені дані про російські втрати перевищують 750 тисяч осіб: 198 тисяч убитих росіян та понад 550 тисяч поранених.
Пріоритет бойової роботи спецпідрозділу ГУР Firebird ― знищення логістики, зв’язку та засобів спостереження російських окупантів.
від 20000 до 20000 грн
Васищеве
Військова частина 3075 НГУ
Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…