Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 23 серпня 2024…
Останнім часом ворог використовує все більше «Шахедів». З чим пов’язано така активність росіян? Які цілі кремль хоче досягти? Як наша ППО протистоїть повітряній навалі рф? Про це АрміяInform розповів воєнний експерт Петро Черник:
«росіяни зуміли наростити так зване складальне виробництво «Шахедів». Бо ворог, крім самого корпусу, нічого виробляти не може, навіть двигуни. Решта деталей купують на світових ринках.
Дійсно, попереду холодна погода і зима. рашисти керуються своєю маніакальною філософією і дійсно вважають, що треба знищити нашу енергосистему. Їхні цілі — не лише об’єкти критичної інфраструктури ТЕС і ГЕС.
Ба більше, на мій погляд, рашисти хочуть знищити розподільчі пристрої атомних електростанцій та підстанції передачі, які є критичними для безпечної роботи атомної енергетики України.
Українська ППО демонструє просто вражаючі показники результативності у збиванні російських ракет Х-101, Х-555, «Калібрів» та інших ракет. Коефіцієнт збивання варіюється приблизно до 95 відсотків.
Тому ворог вдався до масового застосування «Шахедів» та хоче виснажити нашу систему ППО. Хоча, як на мене, це не зовсім правильна оцінка з їхнього боку.
Зараз «Шахеди», у першу чергу, збиваються не зенітними ракетами різного класу, а відповідним озброєнням, наприклад, ствольною артилерією. Ефективними засобами ураження ворожих «Шахедів» є австралійські протидронові бойові модулі Slinger. Комплекс створено на базі 30-мм гармати M230LF та 7,62-мм кулемета MAG58 та встановлюється на звичайному пікапі.
Систему оснащено тепловізійним та нічним прицілами. Дальність виявлення повітряних цілей оптико-електронною системою становить 12 км з використанням денного каналу, та 13.7 км з використанням нічного каналу.
Ще однією ефективною відповіддю на питання, чим дешево збивати російські «Шахеди». На озброєнні наших захисників є британська система малої дальності MSI-DS Terrahawk Paladin. Складається з дистанційно керованої 30-мм гармати Mk44 Busmaster II, оснащена системою подвійного живлення, що дає змогу використовувати два різні типи боєприпасів, в тому числі з програмованим підривом. Terrahawk здатен знищувати цілі на дальності до 2 км. РЛС комплексу дозволяє вести спостереження за цілями на 360 градусів.
Останнім часом ворог почав використовувати дешеві дрони-приманки під час атак по Україні. Ці безпілотники летять без бойової частини. Це робиться, щоб ідентифікувати позиції української ППО та знову ж таки виснажити наші засоби ЗРК.
росіяни чомусь, вважають, що ми по них будемо витрачати дорогі зенітні ракети, наприклад ракету ЗРК Patriot, вартістю до 3 млн доларів.
У Силах оборони України навчилися збивати «Шахеди» навіть з гелікоптерів. Застосовують звичайні кулемети Калашникова, інші великокаліберні кулемети закордонних зразків та стрілецьку зброю. З’явилися засоби радіолокаційного і візуального обчислення повітряних ворожих об’єктів.
І головне, навчилися, у бойовій роботі, так би мовити, правильно виставляти точку прицілювання. Плюс не забуваймо про переносний зенітно-ракетний комплекс Stinger. Американці відновили їхнє виробництво.
Є випадки, коли з 50 «Шахедів» збиваються 50. Тобто коефіцієнт знищення становить 90-98%. Отже, їхня ефективність виявилася приголомшливо низькою.
Але як мислить противник? Навіть якщо одна ракета якогось класу потрапила в ціль чи хоча б один «Шахед» досягнув своєї мети, то, на думку рашистів, терор треба продовжувати.
На мій погляд, це (повітряні атаки рф по об’єктах критичної інфраструктури та житловим будинкам України — ред.) буде постійно. Виробництво повітряних засобів ураження не зупиниться, а великий ракетно-дроновий удар росії по нам — лише питання часу”.
Оператори батальйону безпілотних систем «Перун» 42-ї механізованої бригади імені Героя України Валерія Гудзя перетворили російську техніку у вогняний гриб.
Сили безпілотних систем ЗСУ забезпечують приблизно кожне третє ураження особового складу російських загарбників.
У фокусі роботи — розширення фінансування та запуск спільних проєктів у дронах, ППО й далекобійних спроможностях.
Окупант подивився інтервʼю з колишніми побратимами, скористався програмою «Хочу жить» і добровільно здався.
Воїни Сил безпілотних систем ЗСУ вже перетнули позначку у 900 знищених російських загарбників за півтори доби.
Канал втечі за кордон із прибутком понад 200 тисяч євро викрили в Чернівецькій області.
Офіцер групи психологічного супроводу та відновлення
від 20000 до 120000 грн
Запоріжжя
112 окремий батальйон 110 ОБрТрО
Аеророзвідник / оператор fpv дрона
від 30000 до 120000 грн
Івано-Франківськ, Івано-Франківська область
Кулеметник 155 окремого батальйону територіальної оборони
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Водій (кат. С, СЕ), військовослужбовець
від 22000 до 122000 грн
Львів
216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО
Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 23 серпня 2024…