Невелика група офіцерів й аналітиків поставила під сумнів домінуючу доктрину важких літаків і довела, що майбутнє повітряних боїв — за маневреними, швидкими та порівняно недорогими машинами….
План Перемоги Президента України Володимира Зеленського спрямований на завершення війни наступного року.
Глава держави переконаний: якщо почати рухатися цим конкретним планом зараз, то вдасться завершити війну не пізніше, ніж наступного року. Чим викликана терміновість Плану Перемоги саме зараз і що в ньому найважливіше для військових пояснює експерт Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Олександр Чупак:
«Нині Україна переживає, можливо, найскладніший період війни після перших тижнів широкомасштабного вторгнення росії. Окупант посилює штурмові дії по більшості напрямків, прямо залучає до війни КНДР, знаходить шляхи обходу санкцій тощо. При цьому наші союзники на чолі зі США показують повну неготовність адекватно реагувати на посилення загрози.
У такій ситуації Україні був потрібний сильний хід, що мав привернути увагу світових лідерів і повернути нам центральне місце у геополітичних дискусіях напередодні американських виборів (які відбудуться п’ятого листопада). Київ мав продемонструвати політикам і громадянам країн-союзників, заради чого вони передають Україні свої кошти та за яких умов надання допомоги більше не буде потрібним.

Серед п’яти представлених пунктів нині найважливішим є другий, адже він має негайно підвищити обороноздатність України та гарантувати нам перевагу на полі бою. Мова про допомогу у «комплектуванні бригад резерву для ЗСУ, посиленні ППО, спільному з партнерами збитті російських дронів і ракет, інвестиціях в українське оборонне виробництво, знятті обмежень на застосування далекобійної зброї, наданні відповідних далекобійних можливостей і супутникових даних та інформації від розвідок у реальному часі».
У цьому переліку тільки «спільне збиття російських дронів і ракет» варто вважати віддаленою перспективою. Інші ж пункти можуть бути реалізовані у короткі строки або навіть миттєво, наприклад, «зняття обмежень на застосування далекобійної зброї». Якщо адміністрація Байдена сьогодні дозволить нам бити вглиб російської території ракетами ATACMS, уже завтра ми побачимо безліч повідомлень про знищені склади з «Шахедами» та ураження балістичних систем, що тероризують наші міста.
Загалом План Перемоги є стислим викладом того, про що українці говорять з початку 2022 року або навіть раніше. Входження України в НАТО закріплене в нашій Конституції ще у 2019 році. Про надання летального озброєння Україна просила від початку війни у 2014-му, і лише у 2018-му президент Трамп підписав указ про передачу нам комплексів Javelin. Ще до початку широкомасштабного вторгнення українці наголошували, що не можна допускати потрапляння нашого економічного і людського потенціалу в руки росії, адже він миттєво буде спрямований проти східного флангу НАТО.
Цікавими є пункти про розміщення на території України неядерних стратегічних сил стримування і заміщення українськими підрозділами окремих військових контингентів збройних сил США, дислокованих у Європі. Очевидно, вони можуть бути реалізовані лише за умови вступу України до НАТО і загальної зміни підходу країн Альянсу до російсько-української війни. Нині такого годі й уявити, зважаючи на нерішучість Вашингтона, Брюсселя та інших.
Втім, План Перемоги може отримати серйозний поштовх у разі змін у США після виборів…»
@armyinformcomua
Російське командування намагається максимально використати густий туман для своїх дій у смузі відповідальності 66-ї окремої механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго. За останні тижні значно зросла кількість ворожих штурмів.
Російські заяви про нібито «успішний прорив» оборони в районі Лимана не відповідають реальності. Підрозділи 60-ї окремої механізованої бригади Третього армійського корпусу утримують оборону та щодня відбивають до 40 атак противника.
Упродовж осені інтенсивність бойових дій зросла. У листопаді кількість зафіксованих боєзіткнень перевищила середньомісячні показники цього року.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що секретар РНБО Рустем Умєров та начальник Генерального штабу Андрій Гнатов проведуть у Брюсселі низку зустрічей із радниками з питань національної безпеки європейських лідерів.
На Південно-Слобожанському напрямку, в зоні відповідальності 57-ї бригади, ворог не втрачає запалу до атак, як і до бажання розповідати про вигадані перемоги у Вовчанську.
Минулої доби російські війська 1721 раз обстрілювали 11 населених пунктів Донеччини. Руйнувань зазнали 19 цивільних об’єктів.
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
від 21000 до 190000 грн
Вся Україна
22 окрема механізована бригада
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
Невелика група офіцерів й аналітиків поставила під сумнів домінуючу доктрину важких літаків і довела, що майбутнє повітряних боїв — за маневреними, швидкими та порівняно недорогими машинами….