У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Камуфляж на обличчі, бур’ян на шоломі, позиція в максимально низькому профілі та ще багато цікавих хитрощів та витівок, які дозволяють стати непомітними для ворога у полі, на лузі й у лісі.
Про те, яким прийомам маскування за стандартами НАТО вчать українських мобілізованих під час проходження базової загальновійськової підготовки у межах багатонаціональної навчальної місії Interflex на території Великої Британії розповів кореспондент АрміяInform.
Ліс вогкий і сторожкий. Нашорошений кріль, який забрів на узлісся майже впритул до мого укриття, таки відчув небезпеку й утікає.
Лісову тварину обманути непросто — на її боці гострі слух, зір, нюх і знання місцевості. Однак зараз наше завдання не полювання — ми маємо укритися в лісі від ворога.
На черговому занятті з БЗВП у межах Interflex ми опановуємо базові знання, здобуваємо вміння та відпрацьовуємо навички з вибору, облаштування та маскування укриття.
Поведінка тварин і птахів — одна з ознак, яка може видати нас ворогу. Верескливий гамір сполоханої пташиної зграї чи, навпаки, наїжачена неприродня тиша в лісі можуть свідчити про присутність людини.
Однак птахів у нашому лісі майже немає. Як, до речі, й комах — вряди-годи трапиться жук чи пощастить натрапити на мурашник. Комарі ж і мухи, такі набридливі в Україні, практично відсутні — ймовірно, через особливий острівний клімат чи пору року.
Втеча кроля виглядає цілком природньо — полохливий звір міг зреагувати на що завгодно. Тож можна сподіватися, що ворог, який чатує з напільного боку, не виявив нашої присутності через поведінку тварини.
Помітити нас з боку поля справді непросто, бо окрім звичної камуфляжної форми — у більшості з нас український піксель, але є й «британки» — ми вжили для маскування додаткових заходів.
Частина з цих прийомів — ексклюзив від інструкторів, тож повідомляти про них не варто — нехай це стане сюрпризом для ворога. Інші ж доволі очевидні й широко вживані, тому про них можна говорити відкрито.
Занять з маскування кілька, вони відбуваються у різний час й у різний спосіб. Методика викладання дозволяє поєднувати знання, уміння й навички з попередніх теоретичних пояснень та практичних відпрацювань і самостійно конструювати щось нове.
В цьому перевага методики навчання іноземних інструкторів. Те, чому нас вчать, є не абсолютною непорушною догмою, а радше деталями конструктора, кожну з яких ми повинні самостійно вмонтувати у свої дії під час виконання завдання.
Передбачити абсолютно все, що чекатиме тебе на полі бою, неможливо. Але цілком під силу напрацювати певні модулі й алгоритми дій, поєднання яких у різних комбінаціях дозволить максимально ефективно підлаштуватися та використати будь-які умови.
Вибираючи з отриманих знань те, що найбільше пасує саме тут і зараз, ми вкладаємо елементи здобутих знань в загальний пазл дій у межах конкретних умов, створюючи унікальну мозаїку бою.
Серед базових елементів підготовки до бойових дій у лісі — нанесення камуфляжної фарби на обличчя. Підготовку до імітації бойового виходу ми починаємо саме з ранкового макіяжу, забарвлюючи обличчя зелено-чорно-коричневими фарбами.
Маємо для цього спеціальну косметичку з масними барвниками, де переважає густо зелений. Саме він є основним тлом, на яке накладаємо коричневий та чорний кольори, створюючи враження гри світла й тіні серед дерев, кущів та бур’яну.
Надто насичено обмазувати фарбою обличчя не можна, бо матимемо протилежний бажаному ефект — яскраво трав’яного кольору лице з вугільними смугами та плямами контрастно виблискуватиме серед рослинності та буде помітним здалеку навіть у лісі.
Тому накладаємо фарбу ледь помітними шарами. «Командос у джунглях Індокитаю», — жартує хтось. Після на несення камуфляжу ми справді стаємо схожими на американських спецпризначенців десь в районі підступів до бази Ке-Сан.
Для обізнаної з історією війни США у В’єтнамі справді чимало паралелей — від бойового макіяжу до тактики лісового бою. Помітно, що військові країн НАТО глибоко вивчають досвід всіх попередніх військових конфліктів, напрацьовуючи на його основі відповідні тактичні прийоми.
Наступний крок — зміна за допомогою підручних засобів сферичної форми шолома. У лісі вона відразу привертає увагу, адже в природньому середовищі щось близьке за формою до ідеальної кулі практично ніколи не зустрічається.
Тож кріпимо до шолома маленькі гілочки та папороть, якою вкриті узлісся. Тепер, якщо обережно заповзти з глибини лісу у папоротневі зарості, ми будемо практично непомітними для тих, хто дивитиметься на ліс з боку відкритого поля.
Ще раз перевіряємо зброю та спорядження, окремо приділяючи увагу бойовому макіяжу та закріпленим на шоломі цурпалкам — вони повинні триматися достатньо міцно. Коли підготовку завершено, вирушаємо в бік узлісся вибирати спостережні позиції.
Приблизно восьма ранку. Від початку чергового тренувального дня минуло трохи більше трьох годин, тож маємо ще близько 15 годин для того, щоб опанувати ще і цей елемент військового мистецтва.
@armyinformcomua Мобілізований у Британії: «плащ-пальто» та «вогонь дракона» на «лісових навчаннях» Interflex #БудьСобою ♬ оригінальний аудіозапис – armyinform – armyinform
Інтенсив БЗВП у межах тренувальної місії Interflex у Великій Британії триває. З колишніх цивільних ми дедалі більше перетворюємось на справжніх військових.
Стати снайпером може не кожен — потрібен гострий зір та інші фізичні та психологічні дані. Так само не кожному дано стати військовим капеланом — необхідне поєднання віри, моральних якостей, відповідної освіти.
На виставці ADD 2024 у Південно-Африканській Республіці місцевий зброярський концерн Paramount Group представив свою бойову броньовану машину MBOMBE 8 з новим дистанційним модулем.
Намалювати в фотошопі табличку на хресті, щоб розігнати фейк про кількість загиблих українських військових – російські пропагандисти не мають нічого святого.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що росія нарощує союзництво з такими режимами, як у Північній Кореї. Це стосується не лише передачі зброї, а й людей з даної країни до військових сил окупантів.
Один із цілковито утаємничених космічних апаратів США — орбітальний випробувальний космоплан X-37B (OTV-7) має намір здійснити перший у своєму роді маневр — аерозахоплення.
Президент України Володимир Зеленський подякував бойовим бригадам Збройних Сил України, які за цей тиждень найкраще проявили себе.
Захищаємо світ
від 20000 до 25000 грн
Хмельницький
Військова частина А1056
від 20100 до 120000 грн
Івано-Франківськ, Івано-Франківська область
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…