Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
Ще пів року тому Сили оборони за добу знищували ворожі БПЛА оперативно-тактичного рівня у межах до 20–30 одиниць. Нині цей показник може сягати 80 безпілотників за добу. Завдяки чому це вдалося?
На це запитання відповів військовий експерт Петро Черник.
— Противник зараз почав втрачати набагато більше безпілотних літальних систем, особливо висотних, тих, які летять на висоті декількох кілометрів. У першу чергу, йдеться про їхній наймасовіший розвідувальний безпілотний комплекс «Орлан-10», а також Supercam, Елерон тощо, — зазначає експерт.
І додає, що дійсно проривний момент стався посередині цього літа:
— Наша радіоелектронна боротьба збільшилася на порядок. Феномен полягає в тому, що ми зуміли підняти не тільки виробництво потрібної кількості (засобів РЕБ. — Ред.), а ще й сильно знизити її вартість. Прорив таки відбувся. І треба державі подякувати за те, що законодавчо було знято цілу низку обмежень із комплектуючих, які надходять до України.
Другою причиною збільшення втрат противником БПЛА оперативно-тактичного рівня Черник називає покращення роботи переносних зенітно-ракетних комплексів різного класу і типу.
— Це ті ж самі FIM-92 Stinger чи прекрасні комплекси RBS-70, які себе дуже добре зарекомендували… І ще про одну унікальну річ маємо згадати — дрони-камікадзе: ми навчилися ними підніматися на великі висоти до ворожих БПЛА і знищувати їх, — стверджує військовий експерт.
І робить висновок, що три компоненти, які він перерахував, і дозволили нашим Силам оборони так високо підняти коефіцієнт знищення БПЛА противника.
Але Петро Черник радить не зачаровуватись:
— Бо в частині радіоелектронної боротьби противник має другу школу у світі. Він також вміє працювати із РЕБ. І мікроелектроніку на світових ринках добути може. Він вчиться і вчиться доволі швидко…
Водночас експерт зазначає, що рівень знищення нашими Силами оборони такої кількості ворожих БПЛА оперативно-тактичного рівня — це дійсно унікальне явище, якого ще не було в цій війні.
— Якби ще рік тому мені сказали, що до «Орлана-10» можливо підібратися за допомогою іншого безпілотника, причому менших габаритів, це б у мене викликало лише усмішку.
У Запоріжжі завершили розслідування стосовно заступника командира одного з батальйонів, який вирішив заробити на фіктивних бойових виплатах.
У Запоріжжі до 15 років ув’язнення засуджено агента рф, який намагався убити посадовця Мелітопольської міськради в обмін на будинок.
Вони виконують завдання від розмінування територій до полювання на контрабанду і є важливою складовою системи безпеки.
Двоє військовослужбовців, які перебували у статусі СЗЧ, брали по $10 тисяч за нелегальний виїзд до Європи.
Заочно судитимуть 6 офіцерів командного складу армії рф, які спланували обстріл міста Охтирка у 2022-му році.
Міністерство оборони України висловило свою позицію стосовно вбивства у Львові військовослужбовця ТЦК.
Офіцер відділення спеціальних заходів
від 28000 до 150000 грн
Київ
Єдиний рекрутинговий центр ССО ЗСУ
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….