Що таке буферні зони, як їх використовували під час конфліктів між іншими країнами та чи можуть вони гарантувати безпеку, розповідає АрміяInform. Буферними називають зони, створені…
Знищити ворожий літак під час серпневого бою вдалося американською ракетою класу «повітря — повітря» AIM-9 Sidewinder ближнього радіуса дії з інфрачервоною (тепловою) системою самонаведення.
Ця зброя старша за сам п’ятдесятирічний на сьогодні F-16 — її прийняли на озброєння далекого 1956 року, однак і відтоді ракета неодноразово вдосконалювалась і її продовжують виробляти серійно.
Завдання пілота збитої «Сушки» було звичним для нинішніх російських окупантів — завдання бомбових ударів. Вони заявляються як бомбардування складів та позицій ЗС України, однак практично завжди російські бомби, якщо не падають в чистому полі, то цілять у житлову забудову, школи, лікарні, дитсадки та інші цивільні об’єкти.
Місія пілота F-16 полягала у захисті суверенного повітряного простору країни з метою знищення виявлених ворожих літальних апаратів. «Бойового сокола» підняли по тривозі після того, як радари виявили чотири літаки ворога, які рухались у бік кордону.
Здійснивши радіолокаційне захоплення «Сушки», пілот F-16 дочекався, доки навелась інфрачервона головка ракети AIM-9 Sidewinder. Вдало маневруючи, він зайняв майже класичну позицію для атаки, коли ціль перебувала у напрямку «на 12-ту годину».
В цей час ворожий літак перебував на висоті близько 8 тисяч метрів і робив різкий правий поворот. F-16 атакував знизу з висоти близько 6,5 тисяч метрів. Випустивши ракету з правого борту, він уразив і збив вороже повітряне судно.
Відеореконструкцію повітряного бою здійснили на Youtube-каналі, присвяченому історії авіації. У відео можна не лише побачити, який вигляд має панель приладів F-16, але і знайти певні помилки реконструкції бою.
Цей повітряний бій, що відбувся 4 серпня 1988 року, став першим в історії офіційно визнаним випадком, коли F-16 збив радянський літак, пілотований радянським же пілотом. Перед тим пакістанські пілоти збили кілька Су-22, за штурвалами яких були афганські військові.
F-16 у цьому знаменитому бою пілотував командир ескадрильї військово-повітряних сил Ісламської Республіки Пакистан льотчик-винищувавач Атер Бохарі. За штурвалом прозваного «Грачем» «Су-25» перебував командир окремого авіаційного штурмового полку 40-ї загальновійськової армії срср полковник Алєксандр Руцкой.
Пізніше Руцкой зробив яскраву політичну кар’єру в російській федерації, ставши у 1991–1993 роках єдиним в історії рф віце-президентом. У 1996–2000 роках він був першим губернатором Курської області, його зробили почесним громадянином Курська, Суджі, Курчатова та ще кількох населених пунктів Курщини.
Так пілот F-16 Атер Бохарі ще далекого 1988 року довів, що «Бойові соколи» спроможні збивати російські літаки, які б досвідчені льотчики їх не пілотували. А збитий льотчик Алєксандр Руцкой уперше пов’язав знищену F-16 російську «Сушку» з Курською областю рф.
До речі, якщо вам цікаві не тільки історії боїв, але й інший спеціалізований та аналітичний контент про військову справу – підпишіться на телеграм-канал АрміяInform.
Бійці 14 полку безпілотних авіаційних комплексів Сил безпілотних систем ЗСУ показали низку ударів по цілях у російському тилу.
Бійці 25 повітрянодесантної Січеславської бригади зупинили чергову атаку росіян на Покровському напрямку.
Бійці 33 механізованої бригади зафіксували дуже дивну спробу росіян підійти непоміченими до наших позицій.
Боєць Сергій на псевдо «Мудрий» служить навідником самохідної артилерійської установки 25 повітрянодесантної Січеславської бригади.
Окупанти приголомшені ефективністю українських дронів з термічним зарядом, які залишають ворога не тільки без зброї, техніки та обладнання, але й без укріплень.
Бійці 3 штурмової бригади відбили черговий штурм росіян, які спробували атакувати танком та двома БМП.
Захищаємо світ
від 24000 до 54000 грн
Степанівка, Сумська область
від 20100 до 120000 грн
Тернопіль, Тернопільська область
від 25000 до 125000 грн
Київ
Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ
Що таке буферні зони, як їх використовували під час конфліктів між іншими країнами та чи можуть вони гарантувати безпеку, розповідає АрміяInform. Буферними називають зони, створені…