ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Не боюся ані крові, ані страшних ран»: історія бойової медикині «Джері» із 43 ОМБр

Life story: історії військових Новини
23 Червня 2024, 6:43
Прочитаєте за: 4 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Наталія з позивним «Джері» — старший бойовий медик, начальник медичного пункту дивізіону.

Їй 42 роки, у цивільному житті працювала в школі фельдшером. У перший день широкомасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, пішла до ТЦК та СП. На війну потрапила вже за два тижні: спочатку в 93 бригаду, а з травня 2023-го служить у 43 ОМБр.

Фото: Наталія Кравчук / АрміяInform

— Перші бойові дії, в яких брала участь ще в лавах 93 бригади, — Богодухів, Охтирка, п’ять з половиною місяців пекла в Ізюмі. Потім 11 серпня бригаду перекинули на Бахмут. Там були дев’ять місяців, але ми там вистояли, в цьому пеклі, — пригадує Наталія.

Медикиня каже, що побратими її поважають і радіють, коли по рації чують її позивний і те, що вона їде на виклик.

Фото: Наталія Кравчук / АрміяInform

— Я намагаюсь не тільки лікувати, але й підіймати бойовий дух, коли евакуйовуємо поранених. Хлопцям дуже боляче, страшно, тому ми з екіпажем — я і водій Олександр — жартуємо та підбадьорюємо, надаючи одночасно медичну допомогу.

Наталія констатує: мала право залишитись з дітьми, виїхати за кордон, не приєднуватися до лав Сил оборони, але:

— Я не та людина, яка в такий важкий час сиділа би вдома, або за кордоном. Я так просто не змогла б жити. Відправила дітей на захід України і пішла служити. І я не бачу в цьому нічого героїчного. Це рішення було виважене та остаточне, ми прийняли його всією сім’єю, — безапеляційно говорить вона.

Фото: Наталія Кравчук / АрміяInform

Та й у родині вже троє військових: Наталія, чоловік та зять, який має вже три поранення, але продовжує служити. За спиною в нього — оборона Бахмута, Лимана та інші складні напрямки.

Про свою роботу Наталія говорить виважено та холоднокровно.

Фото: Наталія Кравчук / АрміяInform

— Я така людина, що нічого не боюся: ні крові, ні страшних ран. Коли прийшла в бригаду, вище керівництво питало, як я, чи немає проблем… Відповіла, що сліз та істерик не буде. Бо я прийшла працювати, люблю свою роботу, нічого не боюся, до всього можна звикнути — якщо треба. Не всі витримують, щоправда. Так, були побратими, яким погано ставало, коли виносили загиблих чи бачили мою «швидку» всю в крові. Та я на це дивлюсь спокійно. Бачила багато… Але те, що ми бачили, то наше. Бачили багато горя, хлопців уже не повернеш, але ми продовжуємо жити та захищати Україну, — говорить військовослужбовиця.

Фото: Наталія Кравчук / АрміяInform

Та бувають і дні «буденніші» в бойової медикині: чимало паперової роботи, а інколи доводиться возити хлопців у шпиталі, якщо треба допомога в разі хронічних та специфічних захворювань.

А бувають і «спекотні» дні.

— Тоді ми багато разів катаємось на «передок», і, на жаль, доводиться забирати «300-х», інколи «200-х». Ми виїжджаємо за викликом, наша «швидка» не чергує на «нулі». Є можливість доволі швидко під’їхати та швидко евакуювати поранених. Я роблю все можливе і неможливе, що від мене залежить… Буває декілька поранених. А може бути один, два, а може і десять поранених. Спочатку відвозимо найважчих, а потім повертаємось за легкими, — зазначає медикиня.

Фото: Наталія Кравчук / АрміяInform

На запитання, чи є якісь страхи в медиків, Наталія відповідає так:

— Щоразу, коли веземо хлопців, особисто я боюсь щось не так зробити, хоча вже багато років працюю в медичній сфері. Щоразу молимося Богу, щоб нічого не забути, все зробити як слід. Дуже боїмося припуститися помилки… Окрім цього, ми вже дуже багато думали, що буде з нами, коли ми повернемось. Бо я, наприклад, не уявляю себе вдома в цивільному житті. Бо тут я кожну хвилину думаю про своїх хлопців, які перебувають у бліндажах на позиціях, чи встигнемо ми доїхати вчасно, вивезти їх… Я не знаю, як буду без цього жити, мені цього не вистачатиме. Тут я себе почуваю як вдома, це моя друга сім’я.

Фото: Наталія Кравчук / АрміяInform

Наталя — щаслива мама двох доньок. Старша, Ельвіра, перейшла на четвертий курс університету, менша — у другий клас.

— Ельвіра вимушено прожила рік у Берліні, але активно працювала на підтримку України. Вона була організатором віче, українці регулярно проводили мітинги, перформанс. Перший їхній мітинг був на підтримку полонених медиків, — говорить «Джері».

 

 

Кореспондент АрміяInform

Фотокореспондент

Екіпаж «Дєрзкій» на чергуванні: 225 полк показав роботу зенітників проти російських дронів
Екіпаж «Дєрзкій» на чергуванні: 225 полк показав роботу зенітників проти російських дронів

У 225 полку показали будні розрахунку зенітної установки, який щодня полює на російські БПЛА в небі над позиціями українських військових.

3762 БПЛА за місяць: у 3 армійському корпусі повідомили про рекордний результат ППО
3762 БПЛА за місяць: у 3 армійському корпусі повідомили про рекордний результат ППО

Упродовж травня підрозділи ППО 3 корпусу знищили 3762 російські БПЛА — це найвищий показник за весь час роботи корпусу.

39 бригада показала ексклюзивні кадри ударів авіації по наземних цілях
39 бригада показала ексклюзивні кадри ударів авіації по наземних цілях

Українські льотчики завдали ударів по наземних цілях противника.

Пам’яті старшого солдата, азовця Олександра Дерев’янка, позивний «Адамс»
Пам’яті старшого солдата, азовця Олександра Дерев’янка, позивний «Адамс»

Відтягнув вогонь на себе і дав побратимам вийти з оточення.

ВАКАНСІЇ
військовослужбовець (перемагаймо разом)

від 20100 до 126000 грн

Вінниця, Вінницька область

Водій, військовослужбовець

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО

Дизеліст-електрик до військової частини А2800

від 20000 до 40000 грн

Радісне, Одеська область

Кухар, молодший інспектор прикордонної служби

від 51000 до 51000 грн

Запоріжжя

Державна прикордонна служба України

Начальник електросилових пристроїв

від 23000 до 50000 грн

Радісне, Одеська область

Водій-кранівник, військовослужбовець

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039

ПУБЛІКАЦІЇ