Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
У штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу в Брюсселі 13 червня відбулася зустріч Контактної групи з питань оборони України та засідання Ради України — НАТО.
До бельгійської столиці приїхав Міністр оборони України Рустем Умєров, який взяв участь в обох заходах та провів низку важливих двосторонніх переговорів.
Партнери продовжують шукати варіанти посилення протиповітряної оборони України та готують нові пакети допомоги. А ще з’явилися важливі новини щодо західних інвестицій в український оборонно-промисловий сектор.
Про все, що відбувалося напередодні у штаб-квартирі НАТО, читайте далі в матеріалі АрміяInform.
Першим важливим заходом у Брюсселі стала зустріч Контактної групи з питань оборони України. Приємною новиною стало розширення учасників формату «Рамштайн» — Аргентина стала першою країною Латинської Америки, що доєдналася до Контактної групи.
Головним питанням зустрічі було постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони для захисту критичної інфраструктури та цивільного населення. Німеччина та Італія вже передають Україні нові системи ППО, втім з міркувань безпеки терміни не розкривають.
Глава Міноборони Німеччини Борис Пісторіус повідомив, що його країна незабаром передасть третій Patriot і це вже буде чверть власного запасу цих озброєнь.
«Це чверть наших запасів таких систем, вже немає можливості передати ще. Інші, напевно, можуть віддати по одній», — сказав він у кулуарах міністерської зустрічі.
Окрім власне систем, Україна потребує і ракет для ППО. Найближчим часом ми отримаємо 68 ракет, які вдалося придбати в рамках спільних зусиль Німеччини, Данії, Норвегії та Нідерландів.
Глава Пентагону Ллойд Остін своєю чергу повідомив, що США з партнерами також шукають можливості посилити українське ППО. Проте він відкинув припущення, що системи Patriot можуть забрати з Польщі та передати їх Україні.
«Я знаю, що про це повідомляли, але ні, немає змін щодо Польщі. Ми працюємо з іншими країнами для того, щоб надати Україні ті спроможності, яких вона потребує», — сказав він.
Ллойд Остін також повідомив, що країни «Рамштайну» вже зобов’язалися надати Україні безпекової допомоги на понад $98 мільярдів.
Зі свого боку Міністр оборони Рустем Умєров на зустрічі закликав сусідні з нами країни розглянути питання про закриття неба над прикордонними областями.
Важливим підсумком вчорашнього дня стала новина про успіхи в питанні західних інвестицій в оборонно-промисловий комплекс України.
Україна та Данія у Брюсселі підписали меморандум на закупівлю озброєння та військової техніки в українських виробників. Таким чином, Данія стала першою країною НАТО, яка інвестуватиме свої кошти у виробництво озброєння на території України.
Крім того, Україна та Нідерланди підписали листа, який започатковує співпрацю між двома країнами щодо підтримки нашого оборонно-промислового комплексу (ОПК).
Рустем Умєров детально розповів про механізм співпраці, який запропонувала Україна. Партнери можуть обрати один з двох варіантів: відшкодувати Україні кошти за придбану у наших виробників зброю та техніку, або ж сплатити кошти виробнику замість України.
«Ми показали, що останні пів року або рік ми інвестуємо дуже великі гроші зі свого держбюджету у виробництво в Україні. Наші партнери бачать, що ми налагодили систему локального виробництва, ми отримуємо ці вироби і ми запропонували їм механізм, коли Міністерство оборони укладає договір з виробниками», — пояснив Міністр оборони.
Перші оборонні вироби, закуплені західними партнерами, українська армія отримає вже до кінця року.
Окремою темою переговорів була співпраця у рамках низки коаліцій на підтримку України.
У Брюсселі підписали листа про наміри щодо бронетанкової коаліції. Провідну роль у ній мають Польща, Німеччина та Італія, а загалом до неї долучилися 13 країн.
«Формат коаліції допомагає партнерам більш ефективно надавати допомогу Україні та результат роботи цієї коаліції відчують наші воїни на передовій», — наголосив Рустем Умєров.
Крім того, українська делегація провела переговори з представниками США, Данії та Нідерландів щодо авіаційних спроможностей і передачі літаків F-16.
Перші літаки Україна має отримати вже влітку і це будуть данські винищувачі, зазначила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен у спілкуванні з журналістами.
«У деталях проговорили усі підготовчі моменти цього процесу… Результати скоро будуть відчутні в нашому небі», — запевнив Рустем Умєров.
Наостанок варто пояснити, чому за підсумками «Рамштайну» не було гучних оголошень про нові поставки зброї, які традиційно були раніше, і чому не варто шукати в цьому «зраду». Річ у тому, що партнери готують великий пакет допомоги Україні для ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні в липні.
Отже, зовсім скоро Україна напевно отримає нові засоби для боротьби з російським агресором.
@armyinformcomua
Станом на 08:30 ранку відомо про шість загиблих та 16 постраждалих у Києві внаслідок російського комбінованого удару.
Президент України Володимир Зеленский анонсував переговори з країнами-партнерами щодо виділення коштів на програму з виробництва безпілотних систем, зокрема, дронів для перехоплення ворожих БПЛА.
Упродовж доби окупанти завдали 458 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області.
Протягом минулої доби між українськими захисниками та російськими загарбниками відбулося 142 бойових зіткнення, найбільше — на Покровському напрямку.
Унаслідок ворожої атаки вночі 23 червня в Білоцерківському районі Київщини внаслідок поранення загинула жінка 1957 року народження.
Станом на 6.00 понеділка, 23 червня, ворожі бойові кораблі у Чорному морі відсутні.
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…