За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…
Цими вихідними відбудеться Саміт миру у Швейцарії. Його метою є розробка між країнами-учасницями спільних параметрів миру, які ґрунтуються на міжнародному праві та Статуті ООН.
Про це написав Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє сайт Європейської служби зовнішніх дій.
«Саміт миру, що організований у Швейцарії, згуртує разом майже 100 країн з усіх частин світу, щоб обговорити, як започаткувати процес завершення цієї війни проти України. ЄС повністю підтримує ці зусилля. Ніхто не прагне миру більше, ніж український народ, але міцного миру можна досягти, лише якщо він ґрунтується на основних принципах Статуту ООН», — заявив Жозеп Боррель.
Високий представник ЄС підтвердив, що візьме особисту участь в Саміті миру у Швейцарії.
За його словами, Саміт миру зосередить увагу на практичних проблемах: як посилити ядерну безпеку, здійснити обмін військовополоненими та ув’язненими, забезпечити повернення в Україну тисячі дітей, що були викрадені росією, що примусило згадати найтемніші сторінки європейської історії. Учасники саміту також зосередять увагу на забезпеченні свободи судноплавства та захисту портової інфраструктури в Чорному морі.
«Так, війни, як правило, завершуються мирною угодою, але зміст цієї мирної угоди є критично важливим для Європейської й глобальної безпеки, а також для міжнародного порядку, що заснований на правилах. Давайте перетворимо Саміт миру у Швейцарії на перший крок до справедливого та заснованого на Статуті ООН миру в Україні», — наголосив Жозеп Боррель.
@armyinformcomua
У понеділок, 16 червня, Президент України Володимир Зеленський розпочав офіційний візит до Відня де він зустрівся зі своїм австрійським колегою Александром Ван дер Белленом.
У свої 38 Дмитро з позивним «ХАМ» — лише лейтенант, проте вже обіймати посаду командира батальйону безпілотних систем 152-ї окремої єгерської бригади.
На Покровському напрямку несолодко, проте Сили оборони продовжують нищити противника. Зокрема, регулярно горить різноманітна техніка.
Маршрут військового водія — не звична дорога, а тонка лінія між життям і смертю. Адже навігатор безсилий там, де кожен метр — це виклик. Під колесами — невідомість, над головою — дзижчання ворожих дронів, а на горизонті — гуркіт артилерії. Та він мчить вперед, бо знає: попереду — побратими, які вірять, що за ними повернуться.
«Мені все одно на час виїзду, місце та обстріли. Моя задача — забрати пацанів, і все», — так описує свою роботу розвідник «Сімка», який на швидкості 170 км/год евакуює побратимів на Покровському напрямку.
На Волині під час спроби підкупу прикордонника за 1500 євро було затримано двох організаторів незаконного переправлення людей через кордон.
За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…