АрміяInform розпитала інструктора про те, як готують десантників до війни з ворогом, а також про те, як треба комунікувати з суспільством, щоб люди ставали на захист України. Глибокі нори…
Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере підписали у Стокгольмі Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку.
Про це повідомив Офіс Президента.
На додаток до приблизно 11 млрд норвезьких крон (що дорівнює приблизно 940 млн євро станом на травень 2024 року), наданих після повномасштабного вторгнення росії, Норвегія виділяє 75 млрд норвезьких крон (що дорівнює приблизно 6,4 млрд євро станом на травень 2024 року) на п’ятирічний період 2023–2027 років у межах Програми підтримки Нансена.
У 2024 році військова підтримка Норвегії становитиме щонайменше 13,5 млрд норвезьких крон (що дорівнює приблизно 1,2 млрд євро станом на травень 2024 року). Це не охоплює будь-якої додаткової підтримки.
У тексті угоди вказано, що Норвегія продовжуватиме надавати Україні комплексні системи протиповітряної та протиракетної оборони, включно із системи NASAMS.
Норвегія буде прагнути до подальшого підвищення ефективності цих систем шляхом надання обладнання, навчання фахівців та постійного розвитку систем.
У тісній співпраці із союзниками Норвегія також допомагатиме Україні у розвитку спроможностей у сфері сучасних бойових літаків, серед яких центральне місце посідатимуть системи F-16.
Норвегія робить свій внесок у підготовку та навчання українського персоналу системи F-16 і вже надає для цього інструкторів та літаки F-16. Норвегія передасть Україні винищувачі F-16.
Україна та Норвегія працюватимуть над поглибленням оборонно-промислового співробітництва.
Невійськові блоки угоди стосуються підтримки Української формули миру, санкцій, відшкодування збитків, притягнення агресора до відповідальності, а також допомоги в економічному відновленні, гуманітарному розмінуванні, захисті критичної інфраструктури та боротьбі з російською пропагандою. Норвезькі лікарні й надалі надаватимуть допомогу українцям.
Раніше сьогодні Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Ульф Крістерссон у Стокгольмі підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки.
Також глава держави підписав безпекову угоду з прем’єр-міністром Ісландії. Загалом Україна має вже 15 безпекових угод.
Як повідомляла АрміяInform, Володимир Зеленський 31 травня прибув до шведської столиці для участі у третьому саміті Україна — Північна Європа.
За період широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України противник поряд із застосуванням звичайних засобів вогневого ураження застосовує проти Сил оборони спеціальні боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами.
Однією з задач, яку вирішує сьогодні Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України та Міністерство оборони України, є забезпечення Сил оборони України безпілотними комплексами типу DJI Mavic. Вони легкі, прості у використанні, час у повітрі - до 45 хвилин, максимальна дальність польоту - 28 км, компактні, мають достатньо якісну камеру.
Пілоти роти ударних безпілотних авіакомплексів 65 механізованої бригади під Роботиним Запорізької області зняли момент самогубства російського загарбника.
14 сайтів російських компаній зламали проукраїнські хакери. Про це стало відомо АрміяInform у день другої річниці звільнення Херсона від російських окупантів.
10 листопада два російські дрони-приманки «пародія» впали на території Молдови. Агресор масово застосовує їх у повітряних атаках.
Прикордонні з російською федерацією північні рубежі України перебувають під постійною загрозою ворожих обстрілів, а також є можливою «точкою входу» на територію України диверсійно-розвідувальних груп ворога та ворожих БПЛА далекої дії.
Захищаємо світ
від 20100 до 125000 грн
Полтава, Полтавська область
АрміяInform розпитала інструктора про те, як готують десантників до війни з ворогом, а також про те, як треба комунікувати з суспільством, щоб люди ставали на захист України. Глибокі нори…