ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

В Україні майже 37 тисяч осіб вважаються безвісти зниклими за особливих обставин

Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 16 Квітня 2024, 12:45

Майже 37 тисяч осіб вважаються зниклими безвісти за особливих обставин через збройну агресію росії проти України. Серед них діти, цивільні та військові.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з питань прав людини Дмитро Лубінець на заході «Цивільні в незаконному утриманні росією: спільні кроки влади та громадянського суспільства задля їхнього звільнення».

Водночас він наголосив, що ці цифри можуть бути значно більшими.

«росія викрадає цивільних ще з 2014 року. Цивільні піддаються різним формам насилля. Наразі вдома лише 147 цивільних; Україна верифікувала близько 1700 осіб, яких незаконно затримала країна-агресор (це люди верифіковані МКЧХ та іншим способом)», — йдеться в повідомленні.

Водночас ми робимо все можливе, щоб зрушити питання повернення цивільних із точки нуль. Зокрема, це у фокусі роботи Офісу Омбудсмана та одне із завдань пункту 4 Формули миру. Окрім цього, за ініціативи нашої інституції Україна створила Міжнародну платформу за звільнення незаконно затриманих рф цивільних осіб.

За його словами, наразі Офіс Омбудсмана робить все можливе, щоб зрушити питання повернення цивільних.

Зокрема, створює робочі групи країн, які будуть тиснути на рф, проводить перемовини та шукає державу-покровительку; намагаємося знайти країну-платформу для публічного відкриття комунікації по цивільних. Також Офіс обговорює з Туреччиною можливість відкрити гуманітарний коридор для евакуації цивільного населення.

Як повідомляла АрміяInform, з’явився телеграм-канал, де можна знайти інформацію з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Читайте нас в Telegram
Від вибуху до бізнесу: шлях бійця «Айдару» після війни та ампутації ніг
Від вибуху до бізнесу: шлях бійця «Айдару» після війни та ампутації ніг

Олександр Толоченко втратив на війні обидві ноги, але зумів повністю відновитися та стати ментором у реабілітаційному центрі TYTANOVI REHAB. 

«Посміхайся, зараз вилетить смерть»: наші дрони стали неприємним сюрпризом для росіян
«Посміхайся, зараз вилетить смерть»: наші дрони стали неприємним сюрпризом для росіян

Пілоти 25-ї аеромобільної Січеславської бригади знищили купу ворожих штурмовиків, які рухалися в бік наших позицій.

Сили оборони знищили новітній РЕБ «Пероед» та зірвали ворожий штурм на Північно-Слобожанському напрямку
Сили оборони знищили новітній РЕБ «Пероед» та зірвали ворожий штурм на Північно-Слобожанському напрямку

Українські захисники вполювали новітню російську станцію радіоелектронної боротьби «Пероед» та зірвали ворожий штурм на Північно-Слобожанському напрямку.

Вирок для судді: вперше засуджено окупаційного «суддю» за переслідування цивільних
Вирок для судді: вперше засуджено окупаційного «суддю» за переслідування цивільних

Ухвалено вирок, яким прямо визнано воєнним злочином використання окупаційної «судової» системи проти населення, як інструменту тиску та залякування.

Вимагав «відкати» з бойових виплат: на Львівщині затримано посадовця військової частини
Вимагав «відкати» з бойових виплат: на Львівщині затримано посадовця військової частини

56-річний начальник однієї із служб військової частини організував схему вимагання від військовослужбовців неправомірної вигоди за нарахування «бойових».

З Києва до Угорщини за 16 000 євро: у столиці викрили перевізника ухилянтів
З Києва до Угорщини за 16 000 євро: у столиці викрили перевізника ухилянтів

Повідомлено про підозру 42-річному киянину, який допомагав переправляти військовозобов’язаних через державний кордон України.

ВАКАНСІЇ
Стрілець-гранатометник (морська піхота)

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Інструктор з тактичної підготовки

від 24000 до 50000 грн

Харків

151 навчальний центр ЗСУ

Оператор БПЛА Збройних Сил України

від 20500 до 124000 грн

Кам'янське, Дніпропетровська область

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Петропавлівка

Другий відділ Синельниківського РТЦК та СП (відділення рекрутингу)

Лікар медичного пункту, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Богодухів

209 батальйон Сил ТрО

Розвідник-далекомірник 155 окремий батальйон територіальної оборони

від 23000 до 53000 грн

Степанівка, Сумська область

--- ---