Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…
11 квітня після кількох місяців дискусій Верховна Рада таки ухвалила законопроєкт про мобілізацію. У документі є норми, які стосуються чинних військовослужбовців. АрміяInform розповідає, що зміниться для тих, хто вже у війську.
Строки служби та демобілізація
Попри резонанс в суспільстві та чіткий запит серед військових на передових позиціях, ухвалений Радою документ не дає відповіді щодо строків служби під час воєнного стану.
На відміну від початкового варіанту цього законопроєкту, в ухваленому документі не прописана можливість звільнитися після 36 місяців безперервної служби за рішенням Ставки Верховного Головнокомандувача. Цю норму прибрали буквально за кілька днів до голосування.
Однак загалом підстав для звільнення зі служби стало більше. АрміяInform детально розповідає, що зміниться для чинних військовослужбовців у разі підписання документа Президентом:
Крім того, в цьому документі окремо прописано сімейні обставини та інші поважні причини для звільнення.
По суті, цей документ частково прибирає різницю між контрактниками та мобілізованими в частині звільнення зі служби. Адже наразі в мобілізованих таких підстав більше.
Відпустки
Для військовослужбовців під час дії воєнного стану залишаються: основна щорічна (30 днів) та відпустки за сімейними обставинами (до 10 днів). В документі лише прописується, що основна частина щорічної відпустки має становити не менше 15 днів.
Передбачається відпустка для військовослужбовців, звільнених з полону. Тривалість 90 календарних днів зі збереженням грошового забезпечення. Відкликати з неї можуть лише за погодженням військовослужбовця.
Додатково пропонується запровадити відпустку за знищення техніки. Вона може тривати не більше ніж 15 днів на рік.
Винагороди
Крім існуючих виплат грошового забезпечення та додаткової винагороди (30, 50 та 100 тисяч гривень), пропонується виплачувати винагороду за знищене/захоплене озброєння та техніку противника.
Розмір від 4 до 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На 1 січня 2024 року такий мінімум становить 3028 гривень. Тож для цього року це від 12 112 до 908 400 грн.
Мотивація для підписання контракту
Пропонується у разі підписання першого контракту надати військовослужбовцю право на компенсацію 50 відсотків від першого внеску за кредитом по програмі «єОселя» та додатково 100 тисяч гривень після першого року військової служби, та ще 100 тисяч гривень після другого.
Також, ті хто підпише контракт (в документі не вказано, що це має бути саме перший контракт) матимуть право протягом трьох місяців з дати укладення такого контракту отримати сертифікат на купівлю транспортного засобу в розмірі 150 тисяч гривень.
«Кредитні канікули»
Військовослужбовцям, їхнім дружинам (чоловікам) не нараховуватимуться проценти за користування кредитом, штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед банками та іншими організаціями. Виняток – кредити на нерухомість та автомобілі.
Вислуга років для нарахування пенсії
Військовослужбовцям для визначення розміру пенсії зараховується 1 місяць служби за 3 місяці проходження служби, якщо він перебував у районах виконання завдань під час дії воєнного стану.
Що ж стосується питань демобілізації та ротацій, то їх мають винести в окремий законопроєкт. Про це розповів речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін. За його словами, у рекомендаціях Комітету з питань нацбезпеки та оборони закладений термін на розробку документа до восьми місяців.
Рустем Умєров обговорив з Ґабріелюсом Ландсберґісом ситуацію на фронті, а також щоденні обстріли наших міст, під час яких ворог продовжує вбивати цивільних.
Вночі та зранку росіяни здійснили 6 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 17 вибухів.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Керівник українського оборонного відомства зустрівся із делегацією на чолі з міністром оборони Данії Троельсом Лундом Поульсеном.
У ніч на 14 вересня противник атакував Україну ударними БПЛА типу shahed . Усього радіотехнічними військами Повітряних Сил виявлено та здійснено супровід 76 «шахедів» із напрямків Курськ, Єйськ – рф, Чауда – Крим.
Усього протягом минулої доби зафіксовано 138 бойових зіткнень. За уточненою інформацією, за вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного удару із застосуванням однієї ракети, а також 8–2 авіаудари, скинувши 105 КАБів. Крім цього, здійснив понад 4000 обстрілів, з них 131 — із реактивних систем залпового вогню.
Захищаємо світ
Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…