За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…
Британське транснаціональне підприємство BAE Systems plc на замовлення Армії США реалізувало проєкт щодо оснащення бази гусеничного бронетранспортера AMPV баштою самохідного міномета FIFT.
Як похвалилися автори порталу фірми-виробника, американські війська отримали перший у світі прототип мобільного міномета з дистанційним керуванням, повідомляє АрміяInform.
Деталі цього проєкту передбачали доповнення базового шасі гусеничної машини AMPV комплектом External Mission Equipment Package, що дозволяє оперативно встановлювати різні бойові модулі. Самохідну установку оснастили дистанційно керованою мінометною системою Patria NEMO.
«Це постачання знаменує собою дебют першої у світі повністю автоматизованої мінометної системи, встановленої на гусеничному бронетранспортері», — зазначили розробники.
NEMO — це дистанційно керований 120-мм мінометний комплекс, розроблений фінською компанією Patria.
120-мм мінометна система Patria NEMO — це передова баштова мінометна система з дистанційним керуванням, призначена для прямої та непрямої вогневої підтримки. Єдиний у світі баштовий міномет, який можна встановлювати на наземні платформи, кораблі та стаціонарні позиції. NEMO пропонує виняткову універсальність і вогневу міць.
Він здатний робити до 10 пострілів за хвилину, і його висока скорострільність, а також можливість одночасного удару кількома снарядами (MRSI) дозволяють йому запускати кілька снарядів, які можуть вражати ту саму ціль одночасно, максимізуючи ефект ураження цілі та мінімізуючи час, за який платформа піддається вогневій дії противника. Автоматика системи забезпечує швидке прицілювання, стрільбу та наведення, що значно підвищує ефективність роботи та безпеку екіпажу.
Система NEMO може використовувати широкий спектр типів боєприпасів, пропонуючи рішення для різноманітних тактичних вимог, включаючи димові, освітлювальні та високоточні боєприпаси, що робить її ключовим активом для сучасних військових сил, яким потрібні гнучкі та потужні можливості вогневої підтримки.
120-мм мінометна система Patria NEMO виділяється своєю вражаючою максимальною дальністю стрільби та можливістю швидкого розгортання. Вона може вражати цілі на відстані до 10 кілометрів за допомогою звичайних боєприпасів, і ця дальність може бути збільшена під час використання реактивних снарядів, підвищуючи операційну гнучкість і ефективність у різних бойових сценаріях.
Конструкція системи передбачає швидке розгортання та мобільності, дозволяючи переходити від режиму руху до режиму стрільби за лічені хвилини. Ця можливість швидкого розгортання гарантує, що сили можуть швидко реагувати на загрози та використовувати тактичні можливості, коли вони виникають.
Поєднання розширеного радіуса дії, швидкого налаштування й укладання робить систему NEMO безцінним інструментом для надання негайної, потужної вогневої підтримки в широкому районі операцій, забезпечуючи перевагу у вогневій потужності та вносячи значний внесок в успіх військових боїв.
У порівнянні з існуючим мінометними транспортерами, які мають традиційну 120-мм мінометну систему, цей новий прототип означає монументальний стрибок у можливостях, пропонуючи підвищену оперативну гнучкість і захист сил, гарантуючи, що солдати залишаються захищеними бронею машини.
Найближчими місяцями прототип баштового міномета AMPV пройде вичерпну польову перевірку армією Сполучених Штатів, щоб перевірити його ефективність відповідно до суворих вимог сучасної війни.
Експерти оборонного порталу ІКК Defense Express констатували, що бронемашина AMPV у варіанті з мінометною баштою NEMO має одразу кілька переваг. Зокрема, високий рівень автоматизації дозволяє відкривати вогонь швидше, аніж у звичайних бронемашин зі 120-мм мінометами.
Крім того, значний рівень автоматизації процесів дозволяє бронемашині із баштою NEMO доволі швидко переключати ведення вогню з однієї цілі на полі бою на іншу, що також є безумовною перевагою.
Система управління вогнем може працювати в режимі «вогневого нальоту», коли на ціль направляються одночасно шість артилерійських мін. Крім того, ця система дозволяє вести вогонь на ходу. Але найголовніша деталь, яка стосується живучості на полі бою — рівень автоматизації заряджання та ведення вогню дозволяє екіпажу в принципі не покидати машину.
Як раніше заявляла АрміяInform, до цього BAE Systems демонструвала також варіант машини AMPV у варіанті ЗРК малого радіуса дії, оснащеного бойовим модулем M-SHORAD, що призначений для боротьби з повітряними цілями.
Польові випробування самохідної мінометної системи Patria NEMO. Відео: Patria Group
@armyinformcomua
На прикордонні Сумщини безперервне знищення ворожих штурмовиків має свій результат. Інтенсивність штурмів знизилася.
На Донеччині викрили ще двох ворожих агенток, які коригували удари зс рф.
На Лиманському напрямку ворог постійно тисне. Відмовився від механізованих штурмів, переключився на тактику пересування малими групами. Інколи такі групи пересуваються на мотоциклах.
Упродовж доби окупанти завдали 426 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області. 46-річного чоловіка поранено внаслідок ворожої атаки на Магдалинівку
Історія антиукраїнського пропагандиста та провокатора Олексія Арестовича про його нібито підрив на міні, яку він розповідав в інтерв’ю Дмитру Гордону, не відповідає дійсності.
На фоні активізації російських окупантів у прикордонні Сумської області Генеральний штаб ЗС України додав до своїх щоденних зведень з оперативною інформацією нові напрямки.
від 51500 до 200000 грн
Хмельницький, Хмельницька область
від 25000 до 35000 грн
Павлоград
Військова частина А4759
За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…