ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Ведучі популярних YouTube-каналів взяли участь у фільмі СтратКому ГШ ЗСУ

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 22 Лютого 2024, 16:23

Одним із ключових обґрунтувань правомірності збройного нападу російської федерації проти України стали псевдоісторичні вигадки і маніпуляції диктатора владіміра путіна. Спираючись на них, росіяни заперечують окремішність української нації та право українців на власну державність.

Про те, як слід протистояти російській пропаганді, йдеться у фільмі «Спротив та Єдність. Історики пояснюють, як не втратити майбутнє», підготовленому Управлінням стратегічних комунікацій Генерального штабу Збройних Сил України.

— Ідея фільму виникла давно, і ми прагнули зреалізувати її так, щоб це була не просто передача фактів істориками зі згадуванням певних історичних подій, а саме так, щоб дати зрозуміти українцям свою важливість, свою силу, свою здатність до мобілізації, до єдності, до боротьби, — розповів кореспонденту АрміяInform автор ідеї фільму, офіцер Управління стратегічних комунікацій Генерального штабу Збройних Сил України капітан Олег Шпак під час презентації стрічки в Центральному будинку офіцерів ЗС України.

росія використовує псевдоісторичні наративи як інструмент маніпуляцій та виправдання військових дій і переписування історії України.

— Маніпуляції або спроби просування хибних чи псевдонаративів є невід’ємною частиною російської державної пропаганди, — наголосив керівник проєкту, начальник відділу Управління стратегічних комунікацій Генштабу ЗСУ полковник Артемій Катков.

Протидіяти цим ворожим міфам покликаний фільм, присвячений історії російсько-українського протистояння та критичному аналізу кремлівської пропаганди.

До роботи над стрічкою залучили відомих широкому загалу українців-істориків —сержанта ЗСУ Вахтанга Кіпіані, ведучого YouTube-каналу «Історія Без Міфів» Владлена Мараєва, журналістку, авторку YouTube-каналу «Обличчя Незалежності» Дарку Гірну, письменника й автора YouTube-каналу «Історія для дорослих» Олега Криштопу та головного редактора YouTube-каналу WAS Едуарда Андрющенка.

— Нам вдалося зібрати потужний пул істориків, спроможних дати відповідь на екзистенційні питання історії України, руйнуючи вплив російської історичної міфології, — повідомив Олег Шпак.

Вибір саме цих п’яти кандидатур обумовлений їхньою високою репутацією як фахівців та впізнаваністю серед українців, адже вони вже тривалий час досліджують і популяризують історичні знання, видаючи книги і створюючи якісні науково достовірні відеосюжети на авторських історичних YouTube-каналах.

— російські політики абсолютно відверто, не криючись, заявляють, що, на їхню думку, українців можна перевиховати. росіяни перебувають у такій ілюзії, що, не визнаючи існування української нації, можна змусити всіх вважати, що українці — це ті самі росіяни, яких задурили якоюсь пропагандою, — пояснив АрміяInform кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Науково-дослідного центру гуманітарних проблем ЗС України і ведучий популярного YouTube-каналу «Історія Без міфів» Владлен Мараєв.

Ця хибна впевненість росіян визначає всю їхню політику щодо України впродовж тривалого часу. Саме вона стала одним із чинників, що визначив збройний напад російської федерації на нашу країну.

— Однак концептуальна помилка росіян полягає в тому, що вони заперечують доконаний факт — українці є окремою нацією зі своєю ідентичністю, культурою та цінностями, зовсім відмінними від культури та цінностей росіян. Тому російські плани приречені на крах, — переконаний історик.

«Бахмутська балада» — фотолітопис оборони міста-фортеці: презентація книги відбулась у Києві
«Бахмутська балада» — фотолітопис оборони міста-фортеці: презентація книги відбулась у Києві

Фільм «Спротив та Єдність. Історики пояснюють, як не втратити майбутнє» вже привернув значну увагу медіа і стане важливим внеском в утвердження науково достовірного погляду на історію України з метою формування стратегічних наративів, що посилюватимуть українську національну та державну ідентичність.

Фото Олени Худякової

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
російські загарбники не можуть пережити українські ночі, тому що на них полює «Баба Яга»

російські загарбники не можуть пережити українські ночі, тому що на них полює «Баба Яга»

Важкі дрони-бомбардувальники окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського щодня та щоночі продуктивно знищують ворожу піхоту та техніку противника.

Володимир Зеленський: Щодня докладаємо максимум зусиль для посилення нашої ППО

Володимир Зеленський: Щодня докладаємо максимум зусиль для посилення нашої ППО

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує роботу з міжнародними партнерами для посилення свої протиповітряної оборони.

Обстановка на сході загострилась, але залишається контрольованою — речник ОСУВ «Хортиця»

Обстановка на сході загострилась, але залишається контрольованою — речник ОСУВ «Хортиця»

Речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив, що обстановка на східному фронті загострилась.

Окупанти скинули авіабомбу на Очеретине, є загибла і поранені

Окупанти скинули авіабомбу на Очеретине, є загибла і поранені

У неділю вдень росіяни скинули на селище Очеретине авіабомбу — влучили у 5-поверховий будинок.

ДПСУ показали, як «Вампіри» знищують окопи противника

ДПСУ показали, як «Вампіри» знищують окопи противника

Розрахунки ударних БПЛА прикордонної бригади Гвардії наступу «Помста» показали знищення ворожих окопів та живої сили противника на Бахмутському напрямку.

Флот рф може завдавати ударів по Україні тільки з підводних човнів — ВМС ЗСУ

Флот рф може завдавати ударів по Україні тільки з підводних човнів — ВМС ЗСУ

Ворожий флот наразі може завдавати удари по території України тільки з підводних човнів, оскільки надводні носії остерігаються бойової роботи Сил оборони України.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Помічник гранатометника

від 20000 до 21000 грн

Ужгород

Військова частина 3115 НГУ

Фельдшер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Оператор БПЛА-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Дніпро

Косівський РТЦК та СП

Моторист-механік катера, судна, військовослужбовець

від 22000 до 52000 грн

Одеса, Одеська область

Бухгалтер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область