«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…
Презентація фотоальбому «Бахмутська балада. Фото з війни» відбулась у просторі виставки «Сталеві титани Бахмута» Національного музею історії України у Другій світовій війні. До видання увійшли понад 300 документальних фотографій та коментарі пресофіцерів про оборону міста-фортеці та бої навколо нього.
Місто на фотознімках книги постає у різні періоди героїчної оборони Бахмута. Фотографи зафіксували його мешканців і захисників, вулиці й будинки, життя і смерть, щоб створити цілісну картину запеклої битви за місто-твердиню. Особливо зворушливим є розділ «Бахмутські титани», в якому зібрані світлини оборонців міста — зранених, змучених, але нескорених.
«У їхніх поглядах — радість і сум, жага йти вперед попри втому. А очі… таке відчуття, ніби сам Господь ними дивиться — мудро, світло і з любов’ю! Очі великих трударів, бо війна — це важка праця. Їхні обличчя сповнені відваги й гідності, спокійної впевненості людей, які воюють за своє. Це обличчя героїзму і звитяги, нашої Перемоги!» — йдеться у вступній анотації до розділу.
— Наші воїни Бахмута — це святі, а ми — літописці житій святих. Вони зробили те, на що ніхто не сподівався — розбили найагресивнішу, найжорстокішу, найактивнішу частину ворожого війська, — зазначив заступник командувача ОСУВ «Хортиця» зі стратегічних комунікацій, речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий. — Вони не дали ворогу пройти далі на українські міста — Костянтинівку, Краматорськ, Слов’янськ… Думаю, ще буде велике переосмислення історії Бахмута, і саме такі видання з часом дозволять збагнути те, що зробив український воїн.
Видання постало на основі фотографій, створених офіцерами пресслужб та служб зв’язків з громадськістю бригад Східного угруповання військ, які стоять на захисті нашої держави на Сході України. Його учасниками стали 16 підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України, Сил спеціальних операцій, Сил територіальної оборони, Державної прикордонної служби України та Національної поліції України.
Ідея його створення належить кураторці виставки «Сталеві титани Бахмута», завідувачці науково-експозиційного відділу сучасної російсько-української війни Національного музею історії України у Другій світовій війні Ірині Коцаб’юк, яка стала упорядницею книги, відібравши з тисяч надісланих фотознімків понад 300 найбільш промовистих, зворушливих і щирих. Втілити проєкт вдалося завдяки підтримці міністерства культури та інформаційної політики України.
— Книга-фотоальбом «Бахмутська балада» була видана за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики в рамках програми «Книга, яка об’єднує націю», — зазначив видавець фотоальбому, виконувач обов’язків виконавчого директора Української асоціації видавців книг та книгорозповсюджувачів Ігор Степурін. — Наклад цього фотоальбому тисяча екземплярів, він буде розповсюджуватися по бібліотеках, по військових частинах. Вважаю, що це правильно, що книга поширюватиметься безкоштовно, адже моє враження як видавця, що такі книги в жодному разі не можна продавати.
Вже цього тижня перші книги подарували до публічних бібліотек штату Вашингтон та м. Берлін. Частину книг передадуть до Національної публічної бібліотеки імені Ярослава Мудрого, очільник якої Олег Сербін запевнив, що завдяки цій книгозбірні видання потрапить до тисяч українських читачів.
Про історію створення фотоальбому розповів керівник служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗС України Ілля Євлаш. Він зазначив, що битва за Бахмут стала однією з найзапекліших історичних битв в сучасній війні, під час якої вдалося повністю знищити приватну військову компанію «вагнер» — одну з найпотужніших складових російської окупаційної армії.
— «Балада про Бахмут» — це про нас, це наше ДНК. Ми хочемо, щоб подвиг українських військових назавжди залишивсь у нашій пам’яті та серцях, — наголосив пресофіцер. Тому він та його колеги відразу погодилися надати свої світлини для підготовки цього надзвичайно важливого видання.
Завершуючи презентацію, упорядниця фотоальбому Ірина Коцаб’юк зазначила, що битва за Бахмут увійде в усі підручники історії, адже про неї про неї вже зараз пишуть пісні, складають балади і видають фотоальбоми. Вона щиро подякувала всім пресофіцерам Сил оборони України, які радо відгукнулись на її запрошення, і взяли участь у підготовці книги.
@armyinformcomua
Боєць 505 батальйону морської піхоти Костянтин має позивний «Американець», бо у 2014 році повернувся зі США за кілька місяців до початку збройної агресії рф проти України й став на захист рідної землі. Хлопцю тоді було 19 років.
Рустем Умєров провів зустріч з делегацією США на чолі з послом з особливих доручень Державного департаменту Натаніелєм Фіком.
Усього наші спортсмени здобули 9 медалей на Чемпіонат світу з плавання серед військовослужбовців під егідою Міжнародної ради військового спорту (СІЗМ).
У погану погоду кількість російських атак зменшується у 2-3 разу, в хорошу — знову збільшується.
Бійці 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського відбили чергову спробу росіян прорвати нашу оборону.
Війська північної кореї, які були надіслані на допомогу армії рф, зазнали перших втрат на курщині та з переляку «надвохсотили» кадирівців.
від 20000 до 120000 грн
Дніпро, Дніпропетровська область
«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…