Дослідник і популяризатор козаччини став тим, хто повернув українському народові пам’ять про його героїчне минуле і перетворив історію на національну…
Речник Повітряних Сил Збройних Сил України полковник Юрій Ігнат назвав ідеальний варіант створення інфраструктури для літаків F-16 в Україні
Відповідний коментар він надав в ефірі телемарафону «Єдині новини» вранці 19 лютого 2024 року.
«Інфраструктура (для F-16 в Україні. — Ред.) і її готовність — дуже непросте питання. Для того, щоб підготувати капітально, потрібні роки. Ідеально було б сьогодні взагалі під землю заховати. Як Іран це робить. І все. Чистий спокій мати», — зазначив Юрій Ігнат.
«Мати такі залізобетонні сховища, які б протистояли балістичним ракетам. Бачили, які вирви після балістики утворюються. Тут потрібно захищати. По-друге, інфраструктура повинна бути захищена засобами протиповітряної оборони, і проти балістики, і проти крилатих ракет та дронів. Це все відбувається в комплексі», — додав він.
За його словами, наразі Україна адаптує інфраструктуру під F-16.
«Адаптація — це те, що дозволить йому виконувати завдання з наших злітно-посадкових смуг і утримуватись на наших аеродромах», — повідомив Юрій Ігнат.
Він зазначив, що Україні якомога швидше потрібен цей літак для того.
«Щоб росія уже відповідно реагувала. Ви ж бачите, що після того як падають російські Сушки, КАБів значно менше. Це відбувається завдяки тому, що із землі дістають противника», — розповів речник Повітряних Сил.
«А хотілося б ще із неба. Мати ту ж саму ЕФку, яка б серед наших радянських літаків з’являлася в ударних групах. І, відповідно, льотчикам російським не буде так комфортно підлітати до наших кордонів, до ліній бойового зіткнення», — додав він.
Як повідомляла АрміяInform, Канада виділила Україні понад $44 млн для F-16.
@armyinformcomua
Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо командира однієї з військових частин на Одещині, який, за даними слідства, залучав підлеглих військовослужбовців до ремонту у власній квартирі.
Оператори FPV-дронів 71-ї окремої єгерської бригади ДШВ ЗС України нищать засоби зв’язку російських загарбників та викривають їхні схованки.
Молодший сержант Подільської бригади ДШВ Олександр Гуцол, позивний «Міксер», здійснив неймовірну евакуацію під час запеклих боїв за Курахове. Потрапивши під атаку ворожих дронів, він зумів вивезти трьох поранених побратимів на автівці, у якої залишилося лише одне ціле колесо.
За матеріалами Національної поліції та Служби безпеки України засуджено трьох агентів фсб рф, які вчиняли диверсійні підпали на території Житомирської та Київської областей.
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Румунії Нікушором Даном і оговорив з ним подальшу оборонну допомогу Україні, потреби в посиленні ППО та важливість ініціативи PURL.
Російські окупанти 5 листопада 2025 року оприлюднили відео, на якому нібито встановлювали свій прапор у Вовчанську — у секторі відповідальності 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.
Дослідник і популяризатор козаччини став тим, хто повернув українському народові пам’ять про його героїчне минуле і перетворив історію на національну…