ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Випадково злетів у повітря. Інцидент, який міг поставити хрест на проєкті F-16

Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 4 Лютого 2024, 12:25
Ілюстративне фото

Перший політ F-16 Fighting Falcon відбувся випадково — пілот був змушений підняти літак в повітря, щоб запобігти аварії. Вона могла призвести до авіатрощі, загибелі льотчика-випробувача і навіть поставити хрест на всій історії F-16.

Неймовірну історію, яка могла поставити хрест на проєкті F-16 як такому, читайте в матеріалі АрміяInform.

Завдання пілота Філа Естрічера (Phil Oestricher) за програмою випробувань було відносно простим — протестувати швидкісне руління під час руху літака злітно-посадковою смугою. Жодних польотів під час цього випробування на авіабазі Едвардс у Каліфорнії не передбачалось.

Естрічер, щоправда, згодом згадував, що таки планував «пустити трохи денного світла», фут або два, між землею і колесами шасі, «пролетіти близько тисячі футів злітно-посадковою смугою та приземлитися».

Негаразди почались щойно льотчик, спробувавши підняти ніс літака, вдався до керування елеронами. Внаслідок цього коливання системи керування креном мало не призвели до катастрофи — спочатку об землю вдарився кіль встановленої на лівому боці крила ракети, потім злітну смугу зачепив стабілізатор правого борту.

Читайте також: У Пентагоні пояснили, скільки часу українські пілоти навчатимуться на F-16

Пілот втрачав керування літаком, який почав відхилятися ліворуч зі злітно-посадкової смуги. Щоб запобігти катастрофі, Філ Естрічер вирішив підняти винищувач в повітря, витиснувши всю потужність двигуна на повну.

Результат рішення льотчика був неочевидним — впродовж кільканадцяти секунд йому довелось боротись за контроль над літаком, доки його швидкість зросла до рівня, коли підйомна сила стала достатньою для польоту.

Зрештою пілоту вдалось опанувати бойовою машиною і благополучно приземлитись. Перший в історії політ F-16 тривав шість хвилин.
Випадковий імпровізований політ приніс чимало користі. Завдяки ньому, згадував Філ Естрічер, вдалося отримати неймовірну кількість таких даних про літак, які навіть не планували збирати під час тестування прототипу.

Так завдяки професіоналізму й витримці пілота-випробувача вдалось не лише запобігти катастрофі, але й, імовірно, врятувати від можливого закриття проєкт зі створення багатоцільового винищувача F-16 Fighting Falcon компанії General Dynamics.

Прототип YF-16 (№ 72-01567) / Getty Images

Пілотований Філом Естрічером прототип літака YF-16 № 72-01567 справді був єдиним, який існував на той час. Якби він розбився, до нього могли б втратити інтерес ВПС США, а відтак і розробники з General Dynamics.

Читайте також: Маловідомі факти про легендарний F-16 Fighting Falcon

Перший офіційний політ F-16 відбувся 2 лютого 1974 року, відразу після того, як усунули незначні пошкодження літака під час інциденту 20 січня 1974 року. У кабіні знову був Філ Естрічер. Цього разу він пробув у повітрі 90 хвилин, досяг швидкості 400 миль/год (близько 650 км/год) і піднявся на висоту у 30 000 футів (понад 9 тис. метрів). За кілька днів, 5 лютого 1974 року, було здійснено перший надзвуковий політ F-16.

Ілюстративне фото

Випробування засвідчили високі льотні якості і перспективність подальшого вдосконалення літака. У підсумку F-16 став одним із найуспішніших багатоцільових винищувачів в історії авіації.

За півстоліття кількість випущених літаків упевнено наближається до 5 тисяч і виробництво, вочевидь, триватиме ще щонайменше кілька років.

Читайте також: Нідерланди підготують ще шість винищувачів F-16 для України

Високі тактико-технічні характеристики F-16, масовість і поширеність цього літака, багаторічний успішний досвід його експлуатації та застосування у збройних конфліктах роблять «Бойових Соколів» одним з найкращих варіантів для прийняття на озброєння Повітряними силами ЗСУ.

Неодноразово анонсована поява F-16 в українському небі вже цього року неодмінно вплине на перебіг бойових дій на користь Україні.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Ворог тримає на Сумському напрямку 50-тисячне угрупування, проте його наступ наразі зупинено

Ворог тримає на Сумському напрямку 50-тисячне угрупування, проте його наступ наразі зупинено

Угрупування російських окупаційних військ, яке наразі діє на Сумському напрямку, складає близько 50 тисяч осіб.

«Спринтери», «осліки» та «мухомори» — десантники поділилися своєю класифікацією штурмовиків зс рф

«Спринтери», «осліки» та «мухомори» — десантники поділилися своєю класифікацією штурмовиків зс рф

Українські захисники розповіли, які види російських штурмовиків їм вдалося ідентифікувати під час виконання своїх завдань, та чим вони відрізняються одне від одного.

«Штурмовики, м’яко кажучи, не розуміють ситуацію» — поблизу Покровська тривають атаки «двійками», «трійками» і одинаками

«Штурмовики, м’яко кажучи, не розуміють ситуацію» — поблизу Покровська тривають атаки «двійками», «трійками» і одинаками

На Покровському напрямку продовжуються атаки противника. Штурмують невеликими групами. В останній час фіксують спроби противника використовувати наземні дрони — для підвозу боєприпасів.

Головнокомандувач ЗСУ назвав кількість військових рф, що знаходяться в Україні

Головнокомандувач ЗСУ назвав кількість військових рф, що знаходяться в Україні

Загальна чисельність угруповання військ збройних сил рф на території України становить близько 695 тисяч осіб.

Українські військові контролюють близько 90 квадратних кілометрів на Курщині

Українські військові контролюють близько 90 квадратних кілометрів на Курщині

Сили оборони України контролюють близько 90 квадратних кілометрів території Глушковського району Курської області рф.

«З’явився переляк, вони скупчилися» — поблизу Лиману розбивають російські нічні штурми

«З’явився переляк, вони скупчилися» — поблизу Лиману розбивають російські нічні штурми

На Лиманському напрямку ще рік тому ворог активно намагався застосовувати механізовану техніку. Зараз давить саме кількістю піхоти та дронів. Працює ворожа авіація. Найскладніше — скиди КАБів.

ВАКАНСІЇ

Стрілець-зенітник

від 25000 до 50000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Стрілець-снайпер

від 21000 до 190000 грн

Вся Україна

22 окрема механізована бригада

Стаpший pозвідник-опеpатоp, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Водій в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Діловод, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Білгород-Дністровський

808 ОПП

Стрілець

від 50000 до 120000 грн

Бучач

Третій відділ Чортківського РТЦК та СП

--- ---