Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
За фахом Оля Мельник програмістка. Вона вже давно шукала можливості якомога ефективніше застосувати свої знання й уміння для допомоги ЗСУ — спочатку плела захисні сітки і виготовляла кікімори для снайперів, згодом долучалась до волонтерських веб-розробок. Коли ж з’явилась інформація про новий інженерний онлайн-курс «Народний FPV», то відразу зрозуміла, що ця ініціатива створена саме для неї.
Про свій досвід навчання на курсі і збирання найпершого дрону Оля розповіла АрміяInform.
Попередні знання — бонус, але не необхідна умова
— На Victory Drones я була підписана давно і щойно побачила інформацію про курс «Народний FPV», то відразу подала заявку, — розповідає Оля. — Великого багажу знань саме про дрони я не мала, але уже пройшла базовий теоретичний курс «Інженер БПЛА» на платформі Prometheus, тож зовсім новачком не була. До того ж, я навчалась на комп’ютерній інженерії, тобто на базовому рівні була знайома зі схемотехнікою.
Однак жодних практичних навичок з пайки і збирання дронів Оля не мала — всьому цьому вона навчилась на онлайн-курсі від Victory Drones. Тож, за її словами, попередні знання важливі, але не обов’язкові — головним є бажання доєднатися до ініціативи і готовність старанно вчитися.
Q&A-сесії тривали по 4 години, але фідбек — шлях до досконалості
— У лекціях є вся необхідна базова інформація. Дуже важливим для мене було, що лектори й уся спільнота учасників курсу відкриті до комунікації та спілкування, привітні. Координатори завжди наголошували, що між учасниками-початківцями і більш досвідченими учасниками проєкту немає жодної різніці — нас відрізняє лише час, витрачений на навчання, бажання вчитися і набутий досвід.
Особливо важливою стала для Олі практика зворотного зв’язку — фідбеків щодо пайки схем і збирання дронів. Поради організаторів курсу та інших учасників дозволили суттєво покращити досягнуті результати, вдосконалити здобуті вміння та навички.
— Курс перевершив мої очікування, бо окрім лекційної складової завжди були тривалі Q&A-сесії, тобто сесії питань-відповідей. Окремі з них тривали по чотири години — доки детально не розбирали останнє на сьогодні питання кожного з учасників, — зазначає учасниця ініціативи «Народний FPV».
Вартість знань і досвіду: про час та гроші
Увесь список необхідних комплектуючих та інструментів із зазначенням приблизної вартості наведено у матеріалах курсу. Придбати їх можна у різних місцях — замовити з Китаю, у місцевих продавців в Україні чи навіть на барахолках. Однак слід приготуватися до того, що замовлення з-за кордону прийде через місяць і навіть більше, а українським постачальникам доведеться заплатити дещо дорожче — така ціна оперативності.
— Майже все я замовляла на AliExpress і це вийшло дуже довго. Замовлені минулоріч у листопаді комплектуючі надійшли наприкінці грудня, а відеопередавач взагалі на початку січня. Можна, звичайно замовити все в Україні, однак це буде дорожче і часто можна зробити лише оптове замовлення.
Комплектуючі разом з усіма необхідними інструментами обійшлися Олі у 14 тис. грн. Ще 3 тис. грн коштувала батарея, однак придбати її необхідно, бо випробувати зібраний дрон без батареї неможливо. Та і надсилати готовий БПЛА бажано з батареєю.
Наважуйтесь, бо «вайб ком’юніті “Народного FPV”» надихає!
— Раджу всім, хто ще вагається, чи варто долучитись до ініціативи «Народний FPV» від Victory Drones, обов’язково подати заявку. Це дуже корисно і цікаво. До того ж, надзвичайно надихає думка, що саме мій дрон може спалити російський танк, — зазначає Оля.
Окремою родзинкою курсу вона вважає навчальний модуль курсу з пілотування. Отримані в його межах знання не лише дозволяють підняти власноруч зібраний БПЛА в повітря, але й почасти передають ті відчуття, які має боєць, скеровуючи дрон-камікадзе у ворожу бронетехніку.
Читайте також: Чи справді самотужки можна зробити дрон? Пояснюють автори ідеї “Народного FPV”
Щоб доєднатися до неймовірно захоплюючої і корисної ініціативи, вважає Оля, достатньо мати бажання і зробити перший крок. Докладніше про інженерний онлайн-курс «Народний FPV» і те, як на нього потрапити, можна прочитати тут.
@armyinformcomua
Наші аеророзвідники відмічають накопичення росіянами великої кількості причіпних гаубиць різних типів.
Бійці підрозділу «Котики» взводу розвідки 130 батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ показали свою роботу дронами під час потужного штурму села Максимівка південніше Курахово.
Якщо раніше за день спостерігалося до 15 атак ворога на наші позиції, то зараз їх кількість впала до 5-7.
Бійці 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського відбили штурм колони з одного танка та 5 бронемашин ворога.
3 грудня в штаб-квартирі НАТО глава МЗС України Андрій Сибіга та держсекретар США Ентоні Блінкен підписали Меморандум про взаєморозуміння між урядами країн щодо співпраці у забезпеченні стійкості енергетичної системи України.
Пілоти бригади прикордонників «Помста» літають на «дальняк» — у глибину тимчасово окупованої Луганщини.
від 20000 до 120000 грн
Чернігів, Чернігівська область
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…