ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Чи справді самотужки можна зробити дрон? Пояснюють автори ідеї “Народного FPV”

Актуальна тема Новини
Прочитаєте за: 6 хв. 22 Січня 2024, 14:44

Набути корисних знань та умінь, допомогти Збройним Силам України і навіть зробити перший крок до здобуття перспективної військової спеціальності у разі мобілізації дозволяє ініціатива «Народний FPV» від проєкту Victory Drones та вітчизняного виробника дронів Vyriy Drone.

Про те, в чому користь інженерного онлайн-курсу для учасників та Сил оборони України, кореспонденту АрміяInform розповіла його координаторка Юлія.

Victory Drones — проєкт технологічного посилення Сил безпеки та оборони України, основним фокусом роботи якого є навчання та підготовка військовослужбовців.

1300 випускників, 200 дронів і понад 10 тисяч нових заявок 

Інженерний онлайн-курс «Народний FPV» розпочав роботу ще в жовтні 2023 року й одразу викликав значну зацікавленість у суспільстві. До нас прийшли сотні охочих навчитися виготовляти FPV, тож, станом на сьогодні ми вже навчаємо четвертий потік учнів, маємо понад 1300 сертифікованих випускників і понад 200 зібраних дронів, які або вже передані до ЗСУ, або перебувають у процесі передачі. Нині триває набір на п’ятий потік «Народного FPV», який розпочне навчання наприкінці січня.

Другий сплеск інтересу до курсу стався завдяки тому, що до нього привернув увагу очільник Мінцифри Михайло Федоров. Як публічна особа він має багато читачів, тож, коли він написав про «Народний FPV», інформація про курс розійшлася максимально широко, а ідею його створення навіть почали помилково приписувати Міністерству цифрової трансформації України. Можна подякувати пану міністру за рекламу курсу і пошкодувати через ту міскомунікацію, що виникла в суспільстві через неуважне прочитання його слів. Насправді «Народний FPV» — це суто волонтерська освітня ініціатива, яка не має жодного прямого стосунку до державних структур чи інституцій.

На сьогодні ми вже маємо понад 10 тисяч заявок на курс. Після публікації допису очільника Мінцифри, хвилі обговорення у соцмережах і матеріалів у медіа кількість охочих долучитися до ініціативи суттєво зросла, що не може не тішити. Звичайно, не всі вони зможуть долучитися до навчального курсу, оскільки передбачені процедури відбору. Насамперед йдеться про обов’язкову перевірку потенційних учасників на відсутність зв’язків з росією, чим займаються відповідні державні служби.

Курс «Народний FPV» може стати першим кроком до бойового пілотування дрона-камікадзе

Для цивільних проєкт має дві онлайн-програми з інженерії — базовий теоретичний курс «Інженер БПЛА» на платформі Prometheus та прикладний курс зі збірки  «Народний FPV». У його межах передбачено лекції не лише про те, як механічно збирати дрон, тобто спаяти деталі і що куди прикрутити, але також лекції про будову FPV-дрона й особливості його використання.

Ґрунтовним є заняття з навчання основ пайки, вміння й навички в межах якого можна відпрацювати завдяки особистому спілкуванню з лекторами, які коментують роботу і дають корисні поради щодо виправлення помилок. Висока якість пайки, якої досягають наші учні-початківці після перших же спроб, вражає навіть досвідчених фахівців з багаторічним досвідом.

Є також лекції зі збирання дрона та з його програмного налаштування. Слід мати на увазі, що не можна просто взяти будь-які мотори, будь-яку раму, зібрати і думати, що воно полетить. Для того, щоб дрон нормально літав і був безпечним для використання, необхідно чітко дібрати всі компоненти і підібрати правильні програмні налаштування. Робити це мають досвідчені фахівці.

Під час навчання другого потоку ми додали лекцію про пілотування дрона, тому що багато людей вчиться з розумінням того, що війна надовго, триває мобілізація, і прагнуть завчасно здобути первинні навички пілотування. У цьому сенсі інженерний онлайн-курс «Народний FPV» може стати першим кроком до здобуття перспективної військової професії.

Понад 90% виготовлених дронів готові до використання

Результати роботи випускників курсу дуже високі, адже лише 10% дронів, які надходять, не змогли полетіти відразу, щойно їх дістали з коробки, і потребували певного доопрацювання. При цьому важливо зазначити, що це найперші дрони, які виготовили учасники ініціативи у своєму житті.

Тобто 9 з 10 наших випускників спроможні виготовити свій найперший FPV-дрон настільки якісним, що він практично не потребує жодного доопрацювання. Ще 10% мали або незначні помилки, які легко усунути, або ж браковані деталі від виробника, які так само можна замінити.

Перед тим, як відправляти дрон військовим, ми обов’язково тестуємо його, він літає з необхідним вантажем. Це необхідно, бо ніхто не скасовував, наприклад, заводський брак комплектуючих, виявити який краще завчасно перед відправкою на фронт, ніж у бойових умовах.

Ціна питання — менше ніж 20 тисяч грн

Щоб купити всі необхідні для виготовлення інструменти, потрібно приблизно 5–6 тисяч грн. Найдорожче коштує паяльник — до двох тисяч. 6 тисяч грн — це, звичайно, максимальна сума, бо значна кількість потрібних інструментів — викрутки, ножиці, пасатижі тощо — зазвичай є в кожному господарстві.

Самі ж компоненти разом з батареєю обійдуться приблизно в 15 тисяч грн. Список рекомендованих компонентів курсу «Народний FPV» склали досвідчені інженери виробничої компанії Vyriy Drone та інженери проєкту Victory Drones, які підібрали як склад деталей, так і відповідні програмні налаштування.

Ціна дуже залежить від того, де саме купувати деталі. Якщо замовляти з Китаю, то вони обійдуться суттєво дешевше, якщо ж купувати їх в Україні, то це буде дорожче. Деякі учасники розповідали, що перший дрон обійшовся їм у 19 тисяч саме тому, що вони не хотіли довго чекати на доставку та обирали місцевих постачальників.

Але навіть в Україні можна вкластися в ті ж 15 тисяч грн, якщо спеціально приділити цьому увагу і пошукати найкращі варіанти. Учасники курсу жартують, що збирання FPV — це поєднання шопінгу на AliExpress і гуртка пайки. Це, звичайно, жарт, але слід визнати, що закупівля й отримання комплектовання насправді забирає чимало часу.

Цінність ініціативи «Народний FPV»

Цінність ініціативи «Народний FPV» полягає в поширенні в українському суспільстві знань про технології, спроможні зупиняти окупантів. Мета проєкту — дати знання з інженерії БПЛА, залучити якомога більше людей у цю галузь.

Це потрібно як військовим, так і цивільним. Військові, які вже є FPV-пілотами, зазвичай мають потребу глибше розібратися в інженерії БПЛА, в будові FPV, для того, щоб уміти за потреби зібрати дрон чи відремонтувати його. Тому не дивно, що серед учнів курсу близько 20% є саме чинними військовими.

Цивільні ж завдяки курсу отримують змогу не лише допомогти Силам оборони України, але й здобути цінні знання, вміння і навички, які стануть корисними як у цивільному житті, так і в разі майбутньої мобілізації. Частина наших учнів свідомо обрала курс саме для того, щоб після його завершення мати змогу мобілізуватися і стати оператором FPV-дронів у лавах Збройних Сил України.

Докладніше про інженерний онлайн-курс «Народний FPV» і те, як на нього потрапити, читайте тут.

Зрештою, з огляду на перспективність використання FPV-дронів під час сучасних бойових дій, навчання основ збирання та пілотування дронів обов’язково має бути включене до шкільної програми в межах предмета «Захист України». З огляду на це одним із напрямів діяльності Victory Drones є також навчання шкільних учителів, які в майбутньому зможуть передавати здобуті знання учням.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Десантники розповіли, як знищили два ворожі танки у прямому бою

Десантники розповіли, як знищили два ворожі танки у прямому бою

Січеславські десантники знищили два російських танки з 200 метрів у прямому танковому бою.

Ворог перекинув основну масу підрозділів на Очеретино

Ворог перекинув основну масу підрозділів на Очеретино

У вечірньому стрімі Армія TV ведучі обговорили оперативну обстановку з Авдіївського напрямку з військовослужбовцем окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша на псевдо «Італієць».

Нам потрібні засоби для захисту повітряного простору негайно — Міністр оборони на засіданні Ради Україна-НАТО

Нам потрібні засоби для захисту повітряного простору негайно — Міністр оборони на засіданні Ради Україна-НАТО

Україна зараз життєво потребує засобів для захисту цивільного населення від ракетних ударів та атак російських безпілотників.

Окупанти обстріляли передмістя Херсона: загинула літня жінка

Окупанти обстріляли передмістя Херсона: загинула літня жінка

Близько години тому армія рф з тимчасово окупованого лівого берега обстріляла передмістя Херсона.

Вже восьма данська команда інструкторів прибула у Британію для навчання українських військових

Вже восьма данська команда інструкторів прибула у Британію для навчання українських військових

Збройні сили Королівства Данія продовжують брати участь у багатонаціональній навчальній операції ІНТЕРФЛЕКС з базової загальновійськової підготовки Збройних Сил України на території Великої Британії. Це дієвий внесок на підтримку України.

На закупівлі для ЗСУ дизельного палива зекономили понад 30 млн грн

На закупівлі для ЗСУ дизельного палива зекономили понад 30 млн грн

Державному оператору тилу (DOT) вдалося заощадити понад 30 мільйонів гривень на закупівлі для Збройних Сил України дизельного палива.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій-електрик відділення ударних безпілотних авіаційних комплексів (коптерного типу)

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

106 окремий батальйон ТрО 109 окремої бригади Тро ЗСУ

Фельдшер медичного пункту, військовослужбовець

від 21000 до 125000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

Старший стрілець

від 21000 до 22000 грн

Київ

Військова частина 2260 НГУ

Військовослужбовець (не чекай на повістку, а приймай рішення сам)

від 20100 до 125000 грн

Подільськ, Одеська область

Комірник

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Стаpший pозвідник-опеpатоp, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ