ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Константинополь за три дні»: мрії та поразки недоімперії в Босфорській протоці

Публікації
Прочитаєте за: 4 хв. 9 Січня 2024, 15:18

Чи знали ви, що росіяни хотіли в 1917 році пройти парадом по Константинополю і навіть пошили для цих урочистостей спеціальну військову форму? А ще найбільше місто нинішньої Туреччини за підсумками Першої світової війни мала стати «третьою столицею» російської держави. Взяття Босфору — це кульмінація геополітичної доктрини, сформульованої ще петром І.

Мрії імператорів

Напередодні Прутського походу петро І мріяв захопити Стамбул, стати його володарем-імператором, проголосити себе Константинопольським Патріархом і бути похованим в Софійському соборі (Ая-Софія). Але коли московське військо потрапило в оточення, то петру довелося віддавати османам все Північне Причорномор’я, руйнуючи не тільки свої мрії, а й новозбудовані фортеці.

На початку 1780-х років уже катерина ІІ мріяла поділити територію Османської імперії між російською та Габсбурзькою монархіями. І відродити Візантію з центром у Константинополі, на чолі якої мав стати один з онуків імператорки, спеціально названий Костянтином на честь візантійського імператора Константина I Великого.

Саме через цей проєкт понад 10 міст на півдні України були названі на грецький манір (Херсон, Євпаторія, Нікополь, Маріуполь, Мелітополь, Сімферополь, Севастополь тощо).

Проте російсько-турецька війна 1787–1792 років очікуваних результатів не принесла, як і Кримська війна 1853–1855 років, коли росія втратила свій Чорноморський флот та контроль над християнами Османської імперії.

Хто і для чого вигадав «будьонівку»?

Завдяки успіхам на Кавказі на початку Першої світової війни росіяни змогли захопили східні райони Османської імперії. Пропаганда малювала яскраві плани на 1917 рік: у березні-квітні — успіхи на східному фронті і витіснення німецьких військ з території Латвії; у липні — взяття Константинополя й урочистості з цієї нагоди; у жовтні — перемога над Німеччиною і мирний договір. А в грудні Константинополь мав стати третьою столицею російської держави. Про це в шовіністичному імперському чаду писала тогочасна російська преса…

Військова форма для переможних парадів у Берліні і Константинополі була пошита ще 1915 року і лежала на складах. «Найкреативнішим» елементом цього парадного мундира був головний убір, що формою нагадував середньовічну «єрихонку» або шолом билинних богатирів. Увінчувати цей «суконний шолом» мав православний хрест. Також на головних уборах спереду був вишитий двоголовий орел.

Це вже потім, коли комуністи знайшли на складах цю форму і використали її, щоб одягнути червоноармійців, орел був закритий п’ятипроменевою зіркою, від хреста відмовились, а сам головний убір назвали спершу «фрунзівкою», а потім «будьонівкою».

У Стамбулі мав висадитись великий десант, але цього не сталося через революцію в росії. Імператорська армія просто розбіглася, а турки забрали величезні території й опинилися аж у Баку. Це була найганебніша поразка москви у війні з одвічними супротивниками. І хоча через програш Центральних держав у Першій світовій війні більшовикам вдалося взяти під контроль більшу частину територій колишньої російської імперії, до Туреччини, яка була під контролем Антанти, їх не допустили.

Обламали зуби об Босфор, обломлять і об Україну!

Але від мрії захопити вихід до Середземного моря росіяни не відмовились  — радянський союз ласо дивився на Босфор і Стамбул аж до 1989 року. Методички «Морська десантна операція в Чорноморських протоках» були грифовані навіть не «цілком таємно». Під завдання МДО в протоках був заточений весь Чорноморський флот. Операцію мали проводити шляхом висадки «на упор», тобто прямо до причалів стамбульських портів.

А торік, з нагоди 100-річчя Турецької республіки, про мрію путінського кумира петра І знову згадали. Депутат російської держдуми Семен Багдасаров заявив, що Константинополь, який «історично належить росіянам», необхідно повернути до складу рф…

Упродовж віків світ, сама історія не хотіли, щоб московити захоплювали Босфор і виходили до Середземномор’я.

Напередодні 1917-го росіяни були переконані у своєму успіху. Але зміна влади в лютому і більшовицький заколот у жовтні звели їхні плани нанівець. Жаль тільки, що тоді не вдалося до кінця зруйнувати імперію зла.

Тепер світ підтримує незалежну від москви Україну. 2022 року росіяни вважали, що візьмуть Київ за три дні. Але героїчний опір українців звів їхні плани нанівець.

На початку ХХ століття московський ведмідь зі скреготом хижих зубів відмовився від «російського Константинополя», тепер забуде і про «російський Київ». Але щоб закріпити Перемогу, Україні необхідно зруйнувати імперію зла, щоб загроза від неї зникла. Зараз черговий шанс.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Окупанти 379 разів ударили по Запорізькій області, є руйнування

Окупанти 379 разів ударили по Запорізькій області, є руйнування

Впродовж доби окупанти 379 разів ударили по Запорізькій області. Під ворожим вогнем перебували 8 населених пунктів.

Генштаб ЗСУ: армія рф за добу втратила 1160 окупантів і 10 танків

Генштаб ЗСУ: армія рф за добу втратила 1160 окупантів і 10 танків

Генеральний штаб Збройних Сил України оприлюднив загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 30.05.24.

Сили оборони відбили ворожі атаки в районі Вовчанська та Липців

Сили оборони відбили ворожі атаки в районі Вовчанська та Липців

На фронті протягом минулої доби загалом відбулося 102 бойових зіткнення. Найгарячішою залишається ситуація на Куп’янському і Покровському напрямках.

Рустем Умєров та Ллойд Остін обговорили ситуацію на фронті та потребу України в ППО

Рустем Умєров та Ллойд Остін обговорили ситуацію на фронті та потребу України в ППО

Міністр оборони України Рустем Умєров провів щотижневу телефонну розмову з американським колегою Ллойдом Остіном та обговорив з ним поточну ситуацію на фронті.

Лідер рок-гурту «Широкий лан» Святослав Бойко: про волонтерство, про кума Руфа та службу в ЗСУ

Лідер рок-гурту «Широкий лан» Святослав Бойко: про волонтерство, про кума Руфа та службу в ЗСУ

До 24 лютого 2022 року Святослав Бойко з Калуша був лідером рок-гурту «Широкий Лан», творцем власного акустичного проєкту.

росіяни завдали 5 ударів по Лиману

росіяни завдали 5 ударів по Лиману

Окупанти завдали по місту 5 ударів: 1 ракетою «Гром-Е1» і 4 бомбами «УМПБ Д-30 СМ».

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Психолог на підприємстві

від 28000 до 128000 грн

Харків

Військова частина А4349 Харків

Навідник ЗУ 23-2

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 Батальйон ТрО

Водій-хімік

від 17000 до 25000 грн

Харків

АРЗ СП ГУ ДСНС України у Луганській області

Кухар

від 20000 до 120000 грн

Херсон

126 ОБр Сил ТрО

Оператор протитанкового ракетного комплексу 14 ОМБр

від 23000 до 123000 грн

Володимир, Волинська область

служба в Збройних Силах України

від 20100 до 125000 грн

Лозова, Харківська область