Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 6 грудня 2025 року Президент України присвоїв 152 окремій єгерській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…
Про це повідомляє Урядовий портал.
Під час робочого візиту до Бухаресту Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина зустрілася з Міністром закордонних справ Румунії Лумініцею Одобеску. За результатами консультацій відбулася спільна прес-конференція.
Учасниці зустрічі обговорили відкриття переговорів про вступ до ЄС з Україною та Молдовою на черговому засіданні Європейської Ради, зважаючи на беззаперечний результат реформаторських зусиль обох країн.
Віце-прем’єр-міністр Ольга Стефанішина поінформувала колегу, що того ж дня Верховна Рада України розглянула та ухвалила в цілому три законопроекти, визначені Європейською Комісією як необхідні додаткові кроки, серед них: внесення змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах.
«Маємо максимальну згуртованість та швидко впроваджуємо необхідні реформи у питаннях, які стосуються членства України в ЄС. Так після публікації звіту Єврокомісії, ми без зволікань розробила всі необхідні рішення. Ухвалені зміни до секторального законодавства у частині захисту прав осіб, які належать до національних меншин, є результатом широкого інклюзивного діалогу і відповідає міжнародним стандартам. Таким чином ми забезпечуємо необхідну правову визначеність та гарантію реалізації на практиці прав, закріплених у рамковому законодавстві», — наголосила Віце-прем’єр-міністр.
Вона зазначила, що положення законопроекту враховують думку представників різних національних спільнот України та адаптований досвід і практику інших європейських держав, передусім Румунії та Угорщини.
Міністр Румунії високо оцінила кроки України у сфері реформ, зокрема у боротьбі з корупцією, встановлення верховенства права у час повномасштабної війни. Вона привітала ухвалення законодавчих змін у частині захисту прав національних меншин та зазначила, що «ухвалений закон є позитивним кроком вперед». Лумініца Одобеску наголосила, що Румунія залишатиметься конструктивним партнером України у цьому питанні.
Учасниці зустрічі детально проговорили порядок денний засідання лідерів 27-ми країн-членів ЄС наступного тижня. Лумініца Одобеску підтвердила повну підтримку Румунії відкриття переговорів про вступ до ЄС з Україною та Республікою Молдова. Під час спільної пресконференції, Міністр підкреслила, що Румунія продовжить докладати зусиль для досягнення відповідного рішення на Європейській Раді 14-15 грудня.
«Європейська інтеграція є драйвером глибоких трансформацій в Україні. Ми воюємо за своє виживання, даючи відсіч повномасштабній агресії росії, але водночас ми розвиваємося та нарощувати зусилля, щоб приєднатися до ЄС. Маємо чітке розуміння з нашими партнерами у Бухаресті, що результатом зустрічі Європейської Ради мають бути рішучі кроки для реального розширення та майбутнього Європи. І рух України до членства в ЄС є невіддільною частиною цього», — зазначила Ольга Стефанішина.
Міністр закордонних справ Румунії висловилася за послідовну підтримку України як на двосторонньому рівні, так і щодо вступу до ЄС. Сторони домовилися працювати разом для посилення двосторонніх відносин до стратегічного рівня.
@armyinformcomua
Оператори БПЛА 3-ї окремої бригади оперативного призначення «Спартан» виявили та знищили чергову партію окупантів.
Дронарі 68-ї єгерської бригади імені Олекси Довбуша виявляють та ліквідовують росіян на околицях Покровська.
Оператори БПЛА батальйону Apachi 81-ї аеромобільної Слобожанської бригади ДШВ ЗСУ знищують живу силу окупантів у своїй зоні відповідальності.
Розвідники 92-ї окремої штурмової бригади імені Івана Сірка просуваються вперед, зачищаючи лісосмугу від сил противника.
Оператори БПЛА 110-ї окремої механізованої бригади виявляють та знищують ворожі дрони, котрі окупанти використовують для засідок на логістичних маршрутах Сил оборони.
У межах заходів зі зниження наступального потенціалу противника та ускладнення логістичного забезпечення військових частин російських окупаційних військ, підрозділи Сил оборони України уразили потужності Афіпського нафтопереробного заводу (Краснодарський край, рф).
від 20500 до 25000 грн
Херсон
Херсонський прикордонний загін
Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 6 грудня 2025 року Президент України присвоїв 152 окремій єгерській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…