
Кабінет Міністрів України 7 листопада вніс зміни до «Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу» та «Порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей».
Як повідомив представник Кабінету Міністрів України у Верховній Раді Тарас Мельничук, зміни спрямовані на надання можливості спрямування грантових коштів для покриття витрат на орендну плату за користування нежитловим приміщенням, земельною ділянкою (які будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях); скасування визначення граничної суми мікрогрантів/грантів, що видаються на всі заяви, подані до одного кінцевого строку; удосконалення визначення розміру гранту, необхідної кількості створених робочих місць залежно від розміру гранту для надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей; уточнення дати початку одномісячного періоду для повернення різниці між сумою отриманого мікрогранту/гранту та фактично сплаченими податками у випадку розірвання договору мікрогранту/гранту; визначення конкретного переліку сплачених податків і зборів для повернення різниці між сумою отриманого мікрогранту/гранту та фактично сплаченими податками (зборами) у випадку розірвання договору мікрогранту/гранту тощо.
У супроводжувальній записці до ухваленого документа серед змін,
що вносяться до Порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, (затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738), значиться, зокрема, таке:
1) пункт 4 викласти в такій редакції:
«4. Розмір гранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його суми запиту та не перевищує:
1) для члена сім’ї у разі зобов’язання створити:
одне робоче місце — до 250 тис. гривень;
два робочих місця — від 250 тис. до 500 тис. гривень.
Після отримання гранту отримувач зобов’язаний працевлаштувати найманих працівників на умовах, визначених цим Порядком;
2) для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа — підприємець, у разі зобов’язання створити:
одне робоче місце — до 250 тис. гривень;
два робочих місця — від 250 тис. до 500 тис. гривень;
чотири робочих місця — від 500 тис. до 1000 тис. гривень.
Після отримання гранту отримувач зобов’язаний працевлаштувати найманих працівників на умовах, визначених цим Порядком.
Для отримання гранту в сумі від 500 тис. до 1000 тис. гривень учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни повинна бути зареєстрована як фізична особа — підприємець не менше 36 місяців до моменту подання заяви на отримання гранту.
Гранти у розмірі до 500 тис. гривень включно фінансуються за рахунок коштів гранту. Гранти від 500 тис. до 1000 тис. гривень надаються за умови співфінансування отримувачем у такому співвідношенні:
70 відсотків вартості проєкту — за рахунок гранту, не менше
30 відсотків — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних)».
Підготував Сергій Лемеха