— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…
— Загалом росіяни декларують у межах від 1,5 до 3 мільйонів осіб, які мають відповідну військову підготовку. Вони завжди мали таку компоненту у своєму війську, як «призовна частина».
Військовий експерт Петро Черник спеціально для АрміяInform розповів про ситуацію стосовно мобілізаційного ресурсу рф та їхнього запасу міцності.
— Особовий склад, у навички якого входять володіння автоматом, наймасовішим ручним протитанковим гранатометом РПГ-7, ручними гранатами та саперними лопатками, які у розумінні росіян теж є зброєю, у них є. З огляду на специфічний менталітет рашистів, то вони буть помирати «за родіну, за путіна», і взагалі, незрозуміло за що. Але станом на зараз, попри все, путін не хоче проводити великої мобілізації, тому що для нього вкрай важливо у психологічному сенсі мати абсолютно лояльно налаштоване суспільство, об’єднане навколо нього, як біля вождя, — зазначив військовий експерт.
Разом з тим, аналітик зауважив, що рф спроможна і на цю хвилину, незважаючи на напівприхований режим мобілізації, у межах 20–25 тисяч ставити до строю. Здебільшого все відбувається в режимі заміщення, адже ми знищуємо приблизно таку кількість їхнього особового складу за місяць. І вони їх фактично одразу заміщують новими мобілізованими.
— Також в обов’язковому порядку у них є 15–20% стратегічного резерву особового складу. За умови, якщо вся лінія фронту налічує 400 тисяч росіян, то щонайменше 60-тисячний резервний корпус у них є. Не слід недооцінювати противника у стратегічному плані, стрілецької зброї у них на складах надзвичайно велика кількість, а останні бої за Авдіївку та Бахмут показали, що вони будуть застосовувати великі піхотні вали. Отже, будь-яка інформація, що наразі в росії закінчується мобілізаційний ресурс, є абсолютною нісенітницею. З урахуванням 300 тисяч вбитими та близько мільйона пораненими, в будь-якому випадку ще два мільйони у резерві росії є. Враховуючи темпи знищення противника нашими військами, то це щонайменше два роки, — спрогнозував Петро Черник.
Також, на думку експерта, у плані мобілізації визначну роль відіграють ув’язнені, адже росія — це країна з великою кількістю людей, які перебувають у закладах позбавлення волі. За різними даними, відбувають покарання наразі від 400 до 600 тисяч осіб.
— Але не слід на даних людях зосереджувати увагу та виокремлювати їх як особливий мобілізаційний ресурс. Проте ці росіяни в аспекті жорстокості та ненависті гірші за штатний особовий склад військ рф. Приватні військові компанії типу «вагнер» теж не слід розцінювати як стратегічну мобілізаційну силу. Але слід відмітити, що цей особовий склад має в рази кращу підготовку, ніж кадрові військові збройних сил рф. Попри все, об’єднує їх всіх лише одне — вони наші вороги, які варті умогилення. Не слід шукати зачатки критичного мислення там, де його не було зроду, — зазначив він.
@armyinformcomua
Влада рф намагається унеможливити потрапляння в полон великої кількості північнокорейців, щоб приховати їхню участь в бойових діях на Курщині.
В умовах повномасштабного вторгнення рф українська оборонна промисловість наростила обсяги виробництва більш ніж у 20 разів, водночас потребує подальших інвестицій та розвитку напряму спільних підприємств.
Підрозділи Сил безпілотних систем у взаємодії з іншими складовими Сил оборони України завдали точного удару по Брянському хімічному заводу в місті Сєльцо — стратегічному об’єкту військово-промислового комплексу рф.
Аеророзвідники 13 бригади оперативного призначення «Хартія» Нацгвардії вночі змогли знайти та вразити російський танк Т-80.
Спецпідрозділ ГУР МО України Group 13 вперше в історії збив російський гвинтокрил за допомогою морського дрону. Командир підрозділу з позивним «13-й» розповів, як українські інженери й військові змогли спільно реалізувати історичну операцію.
Прикордонники Подільського загону затримали вночі трьох осіб, які намагалися незаконно перетнути державний кордон через Кучурганський лиман на надувному човні з підвісним мотором.
від 25000 до 125000 грн
Одеса, Одеська область
від 21000 до 24000 грн
Чоп
Державна прикордонна служба України
— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…