Саме вони перебувають на передовій Кримського напрямку інформаційного фронту, попри те, що потерпають від фінансових проблем, втратили передавачі, які поширювали…
російський контроль над Чорним морем і наявність флоту окупанта створювали ілюзію, що домінування росії в Чорному морі нібито нездоланне. На додачу до цього через свідоме заселення Криму сотнями тисяч громадян росії та масштабні репресії окупанта проти всіх форм свободи й опору могло виникнути враження, що Крим нібито упокорений. Зараз ілюзії тануть.
На цьому наголосив Президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті Кримської платформи та нагадав результати у роботі зі звільнення півострова.
«Перше — російський військовий флот більше не здатен оперувати в західній частині Чорного моря та поступово тікає з Криму. І це історичне досягнення», — сказав глава держави.
Він наголосив, що нещодавно російський керівник був змушений заявити про створення нової бази Чорноморського флоту — точніше, для його залишків — на окупованій території Грузії, тобто в південно-східній частині моря, максимально далеко від українських ракет і морських дронів. Але ми їх всюди дістанемо.
«Друге — для російських терористів тепер немає жодної безпечної бази та жодного цілком надійного логістичного маршруту в Криму та на окупованих частинах Чорноморського й Азовського узбереж», — йдеться у повідомленні.
Володимир Зеленський зауважив, що станом на зараз Україна ще не досягла повного вогневого контролю над Кримом і прилеглими водами, але це питання часу.
«Третє — ми фіксуємо, що проукраїнські настрої в Криму стають усе більш відкритими навіть попри те, що росія все ще контролює цю землю. Так само, як в усіх інших окупованих районах України, люди у Криму усвідомлюють, що росія звідти піде, та чекають на Україну. Слабкість росії стає гучнішою за страх окупованих людей, і ми чітко бачимо, що в Криму у нас є багато союзників», — продовжив Президент.
У четвертому пункті він наголосив, що Україна змогла повернути Чорному морю роль безпекової артерії, від якої залежить глобальна продовольча стабільність.
« Без нашого аграрного експорту цінова криза на ринку продовольства й соціальний хаос стають загрозою для десятків різних націй на просторі від західного узбережжя Африки до Бангладеш, до Індонезії. Це наріжний камінь: коли зникає український експорт продовольства, руйнується весь глобальний продовольчий ринок. Спочатку разом з ООН і Туреччиною ми змогли запустити Чорноморську зернову ініціативу. Згодом додали гуманітарну ініціативу «Зерно з України». А коли росія вирішила зруйнувати й таку архітектуру продовольчої безпеки, ми запустили нові тимчасові експортні маршрути з наших морських портів на додачу до нашого експорту через дунайський портовий регіон та «Шляхи солідарності» суходолом», — зазначив глава держави.
Він додав, що від початку роботи нового експортного коридору в Чорному морі зайшли на завантаження майже 50 суден, а заявлено на підхід ще понад 50.
«І, нарешті, пʼятий пункт — ціннісний. Це те, про що варто нагадати саме сьогодні, у День Обʼєднаних Націй, коли 78 років тому набув чинності Статут ООН. Найповажніший міжнародний документ, який утверджує фактично базове право кожної нації — право на життя без агресій, анексій, терору. Колись, на початку російської війни проти України, багато хто був готовий заплющувати очі на захоплення росією Криму. Мовляв, це заспокоїть агресора. Але, навпаки, це лише розпалило його амбіції, бо додало віри в безкарність», — йдеться у повідомленні.
Український лідер наголосив, що наразі триває робота щодо демонтажу безкарності росії.
«Це дає й наша робота в ООН попри російське зловживання незаконно отриманим правом вето. Це дає й наша Формула миру, яка заснована на принципах і цілях Статуту ООН і яка поступово стає глобальною Формулою. Це дає робота міжнародних правових інституцій, зокрема Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт путіна у справі про викрадення та депортацію дітей. Це дають санкції проти росії. І це дає принципова підтримка від різних країн світу, різних лідерів для нашої держави та сміливості наших людей, — зазначив Президент і підкреслив: Зараз наше завдання — зберігати й посилювати тиск на окупанта. І мій заклик до вас простий — не зупиняйтеся на півдорозі».
@armyinformcomua
Поліцейські з бригади «Хижак» показали, як вони працюють на Торецькому напрямку. Тут росіяни намагаються діяти малими групами. Наші бійці зустрічають їх дронами в повітрі та у стрілецьких боях на землі. На відео поліцейських також є фрагмент ротації, де вони евакуювали пораненого бійця суміжної бригади.
На Львівщині затримали 44-річного мешканця Самбірського району, який підшукував охочих покинути країну під час війни чоловіків та пропонував допомогу із перетином кордону поза офіційними пунктами пропуску.
Користувачі застосунку «Армія+» можуть поділитися QR та штрихкодами пропозицій від партнерів із членами родини в межах програми підтримки військових «Плюси». Поділитись знижками наразі можна від трьох партнерів: WOG, ROZETKA та Ukrarmor.
Російські загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників.
У середу, 30 квітня, Президент України Володимир Зеленський відзначив державними нагородами воїнів-прикордонників з нагоди їхнього професійного свята.
Після цілої низки жорстоких злочинів, які встигли вчинити у себе вдома російські військові з 2022 року, вже навіть у самій рф від образу «захисників вітчизни», який для них старанно ліпила кремлівська пропаганда, не залишилося і сліду.
від 20000 до 120000 грн
Дніпро
128 ОБр Сил ТрО
Саме вони перебувають на передовій Кримського напрямку інформаційного фронту, попри те, що потерпають від фінансових проблем, втратили передавачі, які поширювали…