На даний момент сержантський корпус Збройних Сил України, в який входить понад 250 тисяч сержантів і старшин різних родів і…
Так в етері телевізійного марафону «Єдині новини» прокоментував причетність Військово-Морських Сил ЗСУ до вчорашнього ракетного удару по штабу чорноморського флоту рф у тимчасово окупованому Севастополі речник ВМС капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук.
Він зазначив, що наразі інформація щодо втрат ворога уточнюється.
—— Будь-які операції в акваторії Чорного моря та в тимчасово окупованому Криму, зазвичай, відбуваються за нашої участі чи підтримки, адже це наша зона відповідальності. Однак, цього разу прокоментувати щодо застосування ми не можемо, свою причетність підтвердити так само не можемо. Можемо лише зазначити, що цей удар було завдано саме в рамках всіх подій, які передують повній деокупації наших територій, нашого моря та, відповідно, нашого Криму.
Окрім того, офіцер розповів, що в Чорному морі понад місяць спостерігається ситуація, коли прикордонних кораблів ворога перебуває там більше, ніж кораблів військово-морського флоту.
— Сьогодні вони навіть угруповання прикордонників трохи зменшили. Якщо зазвичай там було 10-11 одиниць, зараз 8-4 катери та 4 кораблі прикордонної служби. А бойових кораблів всього 3. Також сьогодні ворог виводив у море свій недороблений у всіх сенсах МРК «Циклон», який є морською платформою для запуску «Калібрів». Але одразу завів його назад. Мабуть, через те, що окупанти не дуже затишно почуваються в акваторії Чорного моря. Їм безпечніше в бухті, де є загородження і відповідна система ППО, яку раніше в морі їм міг забезпечити крейсер «москва», а тепер не може. Тож їм трохи важкувато виходити в море. Але це не означає, що слід очікувати, що вони сидітимуть на місці. Якщо надійде завдання, вони підуть топитись усі разом.
Щодо зони, де під український контроль перейшли так звані вишки Бойка, за словами речника ВМС ЗСУ, вона є наразі сірою. Тобто, перебуває під вогневим контролем наших підрозділів.
— Ми забезпечили відсутність там російських кораблів, проте в повітрі досі можна побачити росавіацію, яка туди залітає, моніторить та іноді навіть щось скидає. Відповідно ми вважаємо цю зону сірою, — додав Дмитро Плетенчук.
@armyinformcomua
Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Іспанії провів переговори з Прем’єр-міністром Педро Санчесом та зустрівся з Королем Феліпе VI.
З нагоди Дня сержанта начальник Генерального штабу Збройних Сил України, генерал-лейтенант Андрій Гнатов, вручив нагороди кращим військовослужбовцям. Серед них — унікальна відзнака «Кращий сержант (старшина) Збройних Сил України», яка присуджується виключно цього дня.
Батальйон «Signum» відзвітував про успішну роботу свого екіпажу, який на Лиманському напрямку виявив і збив рідкісний «Merlin» та три дрони Zala.
Працівники ДБР викрили групу військовослужбовців з Полтавщини, які регулярно крали дизельне пальне, призначене для бойових підрозділів ЗСУ.
До повномасштабної війни вона служила разом із чоловіком, але він загинув у перший день вторгнення. У пам’ять про нього Вікторія пройшла складну підготовку та нині захищає українське небо.
Боєць з позивним «Київ» служить штурманом екіпажу FPV батальйону безпілотних систем 110 механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка.
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
від 25000 до 125000 грн
Вся Україна
22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр
На даний момент сержантський корпус Збройних Сил України, в який входить понад 250 тисяч сержантів і старшин різних родів і…