ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«А нас-то за що?»: росіяни досі не зрозуміли, чому потерпають від війни

Blogger pool
Прочитаєте за: 5 хв. 13 Вересня 2023, 12:46

Розуміння того, що росія мусить в односторонньому порядку припинити бойові дії та вивести війська з території України,не приходить навіть до тих громадян рф, які особисто потерпають від війни. росіяни не можуть пояснити мети «спецоперації», страждають від збройної агресії проти України і сваволі кремлівської та місцевої влади, однак продовжують підтримувати війну, і їх би цілком влаштувало, якби на українців скинули «пару ядерных ракет» задля швидшої російської перемоги.

Настрої росіян, які мешкають в селі Нова Таволжанка на бєлгородчині поблизу українського кордону, зафіксували у партнерському проєкті російські медіа «Новая вкладка» та «7х7». Прикметно, що навіть на умовах анонімності (прізвища у публікаціях не наводяться, а імена змінені) громадяни рф не спромоглися визнати збройний напад росії на Україну злочинним і засудити війну.

Мешканці російського прикордоння, готові невпинно говорити про свої страждання від бойових дій, впритул не помічають горя, завданого росією та російською армією українцям. Так само вони не бажають визнати, що першопричиною всього, що з ними відбувається, є розв’язування їхньою країною несправедливої агресивної війни проти сусідньої держави.

Описані в публікаціях настрої російських обивателів з Нової Таволжанки якнайкраще свідчать про те, що підтримка війни проти України була і лишається в російському суспільстві масовою. Вона притаманна не лише маргінальним імперцям і не є проявом соціального конформізму — підлаштовування під схвалювану державою точку зору.

Значна частина (якщо не переважна більшість) громадян рф підтримували напад на українців від самого початку «спецоперації» і продовжують робити це надалі, навіть попри особисті страждання від війни. Ба більше, вони не приховують, що «розчарувались» у «спецоперації» винятково тому, що не перемогли швидко, все затягнулося, вони особисто постраждали від бойових дій і, головне, не отримали підтримки від російської влади.

Таке обмежене «розчарування» у «спецоперації» притаманне лише тим росіянам, хто на собі відчув малу частку того жаху, який пережили та продовжують щодня переживати українці. Неважко уявити, що ті громадяни рф, які мешкають далеко від кордону з Україною та кого війна не зачепила особисто, не мають навіть того викривленого «розчарування», яке відчувають мешканці прикордонних областей.

Ба більше, як влада, так і співгромадяни постраждалих від бойових дій росіян прагнуть робити вигляд, що війни для них не існує. Вони не помічають не лише страждань українців — їм байдуже і до власних співвітчизників, які мають вирішувати свої проблеми якось самостійно, а отже, щоб не псувати загальної картини спокійного життя десь у бєлгороді чи москві.

Прикметно, що в публікації росіяни прямим текстом визнають, що російські військові, які обстрілюють через державний кордон українські села, ховаються за будинками мешканців російської Нової Таволжанки і женуть військову техніку для вторгнення через державний кордон в Україну прямо вулицями їхнього села.

Незрозумілим лишається тільки, чому тоді місцеві мешканці продовжують підтримувати російських військових, розуміючи, що ті неприховано використовують власних співгромадян та їхні будинки як живий щит.

Таким само суперечливим лишається в них і ставлення до російської місцевої та центральної влади. З одного боку, мешканці Нової Таволжанки скаржаться на те, що губернатор бєлгородської області вячеслав гладков відмовляється запроваджувати на території області режим надзвичайного стану. З другого, вони ж схвально оцінюють його заклик повертатися у небезпечну зону, оскільки це буцімто свідчитиме про стійкість місцевих мешканців і не дозволить «ворогу», себто українцям, зловтішатися з їхніх страждань.

Утім, новотаволжанці почасти здогадуються і про справжні мотиви гладкова, який прагне вислужитись перед кремлівським режимом, створюючи враження, що у підвладному йому регіоні все стабільно. Також вони розуміють, що запровадження режиму надзвичайного стану зобов’язало б органи місцевої влади евакуювати мешканців у нове житло в безпечних місцях та виплатити компенсації. Не вводячи режим надзвичайного стану, гладков може всього того не робити.

Також вони визнають, що на відбудові окремих будинків, пошкоджених внаслідок військових дій армії росії, місцева влада може відмивати гроші. У селі вважають, що владі дешевше виділити кошти на ремонт, ніж фінансувати купівлю нових будинків.

Як бачимо, там, де йдеться про особисті обивательські інтереси, росіяни виявляють неабияку розсудливість. Там же, де слід подумати над більш загальними засадничими питаннями, вони воліють підтримувати офіційну лінію пропаганди і виступають за війну проти України до переможного кінця, не ґребуючи при цьому навіть закликами вдарити по українцях ядерною зброєю.

Несправедливий характер війни російської федерації проти України і десятки тисяч убитих українців громадян рф не обходять. Їх цікавлять лише особисті, приватновласницькі, шкурні питання. Вони радо готові підтримувати агресію проти українців і надалі, якщо самі вони при цьому не постраждають.

Усе це нагадує сумний повчальний анекдот:

— Ходімо хохлів бити!

— А раптом вони нас?

— А нас-то за що?

Як ілюстрації використано скриншоти з публікацій медіа «Новая вкладка» та «7х7»

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
З 2022 року підготовку в рамках місії ЄС пройшли понад 52 тисячі українських військових

З 2022 року підготовку в рамках місії ЄС пройшли понад 52 тисячі українських військових

Заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Олександр Балануца обговорив з Головою військового штабу ЄС генерал-лейтенантом Мікаелем Ван дер Лааном необхідність продовження місії ЄС EUMAM з підготовки українських військових.

В Ужгороді затримали депутата, який вимагав хабарі за відстрочку від мобілізації

В Ужгороді затримали депутата, який вимагав хабарі за відстрочку від мобілізації

Служба Безпеки України разом з Національною поліцією затримали депутата Ужгородської міської ради, якого звинувачують у вимаганні хабарів за відстрочку від мобілізації.

У Києві відбулося чергове засідання Громадської ради Міноборони

У Києві відбулося чергове засідання Громадської ради Міноборони

На засіданні Громадської ради при Міністерстві оборони України головним стало питання виконання заходів Антикорупційної програми та розробки проєкту її нової редакції.

Комбат пояснив, чому попри великі витрати держави на БПЛА бійці все одно збирають донати

Комбат пояснив, чому попри великі витрати держави на БПЛА бійці все одно збирають донати

Командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ї ОШБр капітан Юрій Федоренко в ефірі Армія TV відповів на поширене питання про те, чому бійці вимушені збирати додаткові кошти на БПЛА попри великі витрати держави на цю техніку.

У ССО розповіли подробиці нальоту на опорник росіян під Бахмутом

У ССО розповіли подробиці нальоту на опорник росіян під Бахмутом

Операція «Джетта» – одна з багатьох яскравих місій ССО, яка донедавна підпадала під формальне «деталі не розголошуються з міркувань операційної безпеки».

У Сухопутних військах розповіли, куди дзвонити у разі порушень з боку ТЦК

У Сухопутних військах розповіли, куди дзвонити у разі порушень з боку ТЦК

Сухопутні війська Збройних сил України опублікували список контактних номерів, за якими громадяни можуть проконсультуватися з приводу можливих порушень з боку працівників ТЦК та СП.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Комірник

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Кухар

від 20000 до 20000 грн

Житомир

199 навчальний центр ДШВ ЗСУ

Стаpший pозвідник-опеpатоp, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Механік, військовослужбовець | Військова частина А2166

від 24000 до 54000 грн

Львів, Львівська область

Сапер інженерно-саперного підрозділу

від 20000 до 120000 грн

Львів, Львівська область

Стрілець

від 50000 до 100000 грн

Дніпро

Військова частина А7408