З 1973 року на озброєння армії Французької Республіки почали надходити нові міномети, створені фахівцями компанії Thomson-Brandt Armements, вироблені на базі попередньої моделі від цього підприємства MO-120-60. Їм було присвоєно позначення MO-120-RT-61 (фр. Mortier 120 mm Rayé Tracté Modèle 61″ — «120 мм нарізний буксований міномет моделі 61». — Авт). Якщо ж вдаватися в деталі маркування виробу, то RT у назві важкого міномета розшифровувалося як Rayé, tracté, що у перекладі з французької означає «нарізний, буксирований». «61», відповідно, — це рік розроблення.
— Попри те, що абсолютна більшість мінометів має гладкий ствол, MO-120-RT-61 виконаний саме з нарізним стволом, що робить його доволі цікавою варіацією цього популярного виду озброєння. Вибір нарізного ствола пояснювався двома речами: по-перше, нарізи — це традиційний засіб для підвищення купчастості вогню. І в цьому французи не були піонерами, бо на зорі появи цієї зброї ще в Першу світову німці застосували саме нарізні міномети 7.58 cm Minenwerfer. Ба більше, після Другої світової війни у США був прийнятий нарізний міномет M30 калібром 4,2 дюйма (106,7 мм), — розповів кореспонденту АрміяInform військовий експерт і директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.