В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…
В іноземних засобах масової інформації не вщухає галас щодо невдалого заколоту в росії. До прикладу, журналісти французької інформаційної агенції AFP із власних джерел дізналися, що ймовірно засновник Wagner Group пригожин може шукати притулку в Африці, щоб захистити свої бізнес-інтереси та дистанціюватися від російської влади. Як відомо, ще раніше США запровадили санкції проти бізнес-структур з ОАЕ, Центральноафриканської Республіки та росії за їхню участь у видобутку та продажу алмазів і золота для фінансування діяльності Wagner Group.
Попри санкції, великі бізнес-інтереси Wagner Group в Африці, а також коментарі пригожина вказують на те, що наступні кроки групи можуть бути зосереджені саме на африканському континенті. За два місяці до невдалого заколоту в рф пригожин повідомив в Telegram, що готовий виступити проти російського військового керівництва. Однак замість звинувачення військового керівництва у нездатності на полі бою в Україні, пригожин висловив сумнів щодо ширшої позиції російської держави в Африці, де численні уряди продовжують користуватися послугами його приватної армії, зокрема в Малі, Центральноафриканській Республіці (ЦАР) та Лівії.
Беручи до уваги операцій «вагнера» в Африці, заяви пригожина перед заколотом дають змогу зрозуміти його плани та можливі відповіді з боку президента путіна. Журналісти AFP схиляються до думки, що пригожин вважає операції «вагнера» в Африці здебільшого самодостатніми та незалежними від російської держави, які могли б бути корисним важелем впливу на путіна. Ця автономія не стала навмисним вибором пригожина, а є результатом нібито обструкції з боку його суперників у російському уряді. Стверджуючи, що стикається зі значними труднощами в координації з державними органами операцій в Африці, він звинуватив міністерства оборони та закордонних справ у тому, що вони «вставляють палки в колеса на кожному кроці», відмовляючи в доступі до державних можливостей, таких як логістика та обладнання.
Попри ці перешкоди, пригожин припускає, що операції в Африці є подразником для передбачуваних зусиль «антиросійського лобі», якщо прагне обмежити діяльність «вагнера» в Африці, яка, на його думку, «завжди відповідає лише інтересам російської федерації».
Аргумент пригожина про те, що група «вагнер» в Африці діє незалежно, побічно підтверджується наявними доказами з відкритих джерел. Вона покладається в основному на мережу, що базується в ОАЕ, включаючи приватні авіаційні компанії, такі як Kratol Aviation. За прогнозами журналістів з AFP, якщо пригожин зможе зберегти контроль над незалежними джерелами капіталу через свою розгалужену бізнес-імперію, «вагнер» зможе підтримувати себе навіть при зменшенні підтримки з боку російської держави. Дійсно, багато залежить від того, чи поширить росія арешт активів «вагнера» на ОАЕ через координацію з Еміратами, а також від впливу санкцій США.
Таким чином, одне з багатьох запитань без відповіді полягає в тому, як російська влада ставитиметься до групи «вагнер» в Африці. Зауваження пригожина показують, що він вважає африканські країни незалежними від прямої російської державної підтримки, а це свідчить про те, що група розвинула власні можливості.
Можливо, путін допустив такий стан речей лише тому, що він слугував геополітичним цілям тільки як економічно ефективний інструмент. Однак, роблячи це, путін обмежив свої можливості для встановлення контролю над групою. Будь-яка така спроба зробити це стрімко зіткнеться з багатонаціональними самостійними інтересами.
Отже, журналісти AFP роблять висновок, що після того, як вагнерівці мали досить широкий спектр завдань в Україні, орієнтованих на вирішення терористичних інтересів росії, розширення повноважень групі «вагнер» в Африці може стати наступною дорогою помилкою путіна: пригожин може отримати те, чого бажав, якщо вага російської держави буде залежати від діяльності групи в Африці.
@armyinformcomua
Агентку так званої «жіночої групи» фсб, яка шпигувала в інтересах країни-агресора на Покровському напрямку, засудили до 15 років позбавленням волі з конфіскацією майна.
Президент Володимир Зеленський після зустрічі з Президентом Франції Емманюелем Макроном повідомив про обговорення можливості розширити український повітряний флот додатковими літаками «Міраж», а також налагодити співвиробництво дронів-перехоплювачів.
На Херсонщині завдяки злагодженій роботі операторів БПЛА 40-ї бригади та артилерії суміжних підрозділів було знищено групу росіян разом із технікою.
На Донеччині бійці 122-го окремого батальйону 113-ї бригади ТрО знищили ворожу артилерію та склади з боєприпасами.
Виступаючи на NATO Public Forum у Гаазі, Міністр оборони Рустем Умєров наголосив, що сильна Україна є основою тривалого миру в Європі, та окреслив три ключові пріоритети для перемоги: ППО, розбудова ОПК та дієві гарантії безпеки.
Бійці полку «К-2» оприлюднили відео «дуелі» російського піхотинця з українським дроном-бомбером, яке доводить, що ані хаотична стрільба, ані спроба сховатися не рятують окупантів від ураження.
від 21000 до 25000 грн
Львів
Державна прикордонна служба України
від 24000 до 124000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
від 20100 до 50100 грн
Криве Озеро
Третій відділ Первомайського РТЦК та СП
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…