ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Музична терапія від зірки українського рок-н-ролу

Публікації Реабілітація для військових
Прочитаєте за: 5 хв. 12 Липня 2023, 11:04

У Національному військово-медичному клінічному центрі відбувся вечір музтерапії, організований відділенням психологічної реабілітації клініки амбулаторної допомоги.

— Музика та українська пісня  — це невіддільна складова духовного життя народу і вона не залишає нас ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за нами від дитинства до старості, — зазначив в розмові з кореспондентом АрміяInform начальник відділення Олександр Клен. — Відомо, що пісня зцілює, пісня зміцнює душевні сили, пісня об’єднує. В музиці і піснях багато різноманітних функцій, а однією з найважливіших є лікувальна. Тож ми й вирішили провести вечір музтерапії для наших пацієнтів.

Відкрила його відома піаністка і композитор, лауреат міжнародних конкурсів піаністів Олександра Морозова. Її вправну гру чули в Італії, Франції, Греції, Південній Кореї та багатьох інших країнах.

— Де б я не виступала, але за честь вважаю дарувати свою майстерність нашим захисникам, — наголосила в розмові Олександра. — Я щиро бажаю всім нашим воїнам, які проходять тут лікування, якнайшвидшого одужання. За їхню мужність і стійкість — мій доземний уклін.

«Коли співаю перед нашими воїнами, у мене виникають почуття надзвичайної відповідальності та щирої вдячності»

Олександра Морозова емоційно виконала дві імпровізовані композиції власного авторства.

А далі до глядачів вийшов батько українського рок-н-ролу Олег Скрипка. Він представив свого друга — гітариста, співака і композитора, учасника «Голосу країни» Олександра Лозовського, який під бурхливі оплески виконав кілька пісень. 

У цей час Олег Юрійович прокоментував автору цих рядків своє відношення до музтерапії та її учасників.

— Коли співаю перед нашими воїнами, у мене виникають почуття відповідальності й вдячності, — наголосив Олег Скрипка. —  Адже переді мною ті, хто нас захищає, хто чесно і мужньо боронить країну, її свободу і незалежність. Я встигаю зазирнути в їхні очі, сповнені сили та козацької відваги. Такі не тремтітимуть перед ворогом і не зрадять. А ще  почуття  впевненості. Впевненості в нашу Перемогу.  Навіть зазнавши важких поранень, вони стійко тримаються. З такими козаками ми непереможні. 

— Олеже, відомо, що Ви продовжуєте виступи для наших бійців й у прифронтовій зоні.

— Так, це відбувається в рамках проєкту «Культурний десант», очільник якого Микола Сєрга. Це  об’єднання відомих митців, всі сили яких сьогодні спрямовані на нашу Перемогу. На рахунку Десанту — понад 1000 концертів на лінії фронту, у військових госпіталях, навчальних закладах, в деокупованих українських містах. «Культурний десант» є ініціатором мистецьких, психологічних та освітніх проєктів, які змінюють нашу країну вже сьогодні. Подобається те, що все чітко організовано по-військовому. Кожний «десантник» цієї організації чітко знає, що і коли робити, а головне — безпечно для артистів. Крайня поїздка у прифронтову зону була  під Вугледар, тоді ми зіграли чотири концерти за день. 

Зазначимо, що музикант активно займається волонтерською діяльністю, проводить благодійні концерти на підтримку Збройних Сил. Загалом  впродовж широкомасштабного російського вторгнення йому з партнерами та однодумцями на концертах вдалося зібрати понад один мільйон євро на підтримку наших воїнів.

Свій виступ в рамках музичної терапії Олег Скрипка розпочав з авторського блюзу «Катерина», який було написано ще у 80-х роках. За словами автора, ця військова пісня сьогодні дуже актуальна

Потім були «Два кольори», «Червона калина», «Чорне море, Чорна гора», кілька авторських і народних композицій та пісня-присвята Валерію Залужному. А завершував виступ Олег Скрипка зі своїми колегами під бурхливі оплески легендарною «Країною мрій».

Хай несе мене ріка

У фантастичному човні,

У небо несе,

Наче уві сні.

Чи вдався вечір музичної терапії? На нього відповіли самі пацієнти лікувальної установи.

— Ніколи не думав, що одного із своїх найулюбленіших виконавців Олега Скрипку зустріну тут, під час лікування після важкого поранення, — каже воїн Сергій. – Емоції мене переповнюють. Дякую йому і його команді, що подарували нам такий незабутній концерт.

— Вразив контраст двох умовних відділень сьогоднішнього дійства, — висловив свої враження Роман О. – Наповнені філософським змістом фортепіанні лаунж-композиції Олександри Морозової органічно змінювався драйвовим виступом Олега Скрипки. Від обох виконавців отримав неабияку насолоду.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Чому росіяни програли битво за небо над Києвом — покроковий аналіз від Повітряних Сил ЗСУ
Чому росіяни програли битво за небо над Києвом — покроковий аналіз від Повітряних Сил ЗСУ

У четверту річницю звільнення Київщини від російських загарбників Повітряні Сили ЗСУ пояснили, чому ворожа армія зрештою програли битву за контроль неба над укр

Передавала росіянам координати для ударів по Києву — отримала 15 років за державну зраду
Передавала росіянам координати для ударів по Києву — отримала 15 років за державну зраду

Громадянку України засуджено до 15 років позбавлення волі за передачу ворогу координат військових об’єктів у столиці.

Від пончо до бронековдр: чим забезпечують військових
Від пончо до бронековдр: чим забезпечують військових

У Силах оборони України розповіли про новинки в речовому забезпеченні захисників та найпоширеніші запити військових.

«Уникнення служби» за $2,5 тисячі: на Дніпропетровщині викрили схему вивезення військових прямо із частини
«Уникнення служби» за $2,5 тисячі: на Дніпропетровщині викрили схему вивезення військових прямо із частини

На Дніпропетровщині правоохоронці викрили схему, яка сприяла самовільному залишенню військовими своєї частини.

Авіазаводи, база в Новоросійську та порт «Кавказ»: топові влучання Сил оборони за березень
Авіазаводи, база в Новоросійську та порт «Кавказ»: топові влучання Сил оборони за березень

Сили оборони України в березні завдали низку успішних ударів по військових та інфраструктурних об’єктах ворога, залучених до війни проти України.

Окупант вижив після удару 120-мм міномета, проте на цьому його везіння вичерпалося
Окупант вижив після удару 120-мм міномета, проте на цьому його везіння вичерпалося

Українські військові оприлюднили в соцмережах відео з російським штурмовиком, якому пощастило вижити після удару 120-мм міномета «Онуків Адольфівни».

ВАКАНСІЇ
Моторист-механік, військовослужбовець

від 25000 до 55000 грн

Одеса

Флотилія ВМС ЗСУ

Гранатометник

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Соборний РТЦК м. Дніпра

Начальник групи секретно-документального забезпечення, військовослужбовець

від 20000 до 30000 грн

Дніпро

Комендатура військових сполучень (Дніпро)

Електрик-моторист, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Військовослужбовець ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Запоріжжя

Старобільський РТЦК та СП

Аналітик пункту управління артилерійською розвідкою

від 21000 до 50000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

--- ---