Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Провідні виші країни та «Українська Рада Миру» об’єднали зусилля для утвердження справедливого миру, єдності в Україні та за її межами, на засадах Української Формули Миру. Для цього, днями у Києві вони підписали Угоду про співробітництво.
Історія української Ради Миру починається з 1951 року, коли в розпал «холодної війни» було створено Український Республіканський Комітет захисту миру, діяльність якого базувалася на засадах загальновизнаних цінностей: миру, свободи, рівності.
З 1991 року Комітет було перетворено на Українську Раду Миру. Біля витоків Української Ради Миру стояли видатні представники наукової та творчої інтелігенції України, такі, як Максим Рильський, Павло Тичина, Леонід Первомайський, Микола Семененко та інші відомі особистості.
Особливим викликом для Української Ради Миру стала агресія росії проти України, яка розпочалася у лютому 2014 року і переросла у широкомасштабне вторгнення рф. Відтак, перед Українською Радою Миру постали нові завдання:
1. Продовжувати суспільно-громадську діяльність організації на засадах Української Формули Миру Президента України Володимира Зеленського;
2. Активізувати співпрацю з гуманітарними та миротворчими організаціями ООН, такими, як ЮНЕСКО, Червоний Хрест та іншими;
3. Активізувати діяльність організації, спрямовану на розширення міжнародної коаліції підтримки України у війні проти росії;
4. Звернутися до Комітету з питань неурядових організацій ООН щодо отримання відповідного статусу при Економічній і Соціальній Раді ООН;
5. Через громадське суспільство різних країн світу поширювати правдиву інформацію про агресію росії та її геноцид проти українського народу;
6. Передбачати в роботі організації систему заходів щодо підтримки волонтерського руху та надання всебічної допомоги Збройним Силам України;
7. Започаткування молодіжного крила Української Ради із залученням прогресивної молоді;
8. Продовжити практику нагородження видатних громадсько-політичних діячів України та інших країн світу «Орден Миру УРМ»;
9. У післявоєнний період започаткувати серію «Круглих столів миру» за участю представників громадянського суспільства, органів державного управління України та провідних миротворчих організацій миру.
Відтак для досягнення цих завдань під час зустрічі в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова очільники провідних українських університетів — Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая, — а також Національної академії педагогічних наук та Національного центру «Мала академія наук України» разом з громадською організацією «Українська Рада Миру» підписали Угоду про співробітництво «з метою об’єднання зусиль для утвердження справедливого миру, єдності в Україні та за її межами, на засадах Української Формули Миру».
Ректор Національного технічного університету України Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського та за сумісництвом Голова Української Ради Миру Михайло Згуровський розповів кореспонденту АрміяInform про те, як розгортає свою діяльність громадська організація, покликана утверджувати справедливий мир та наближення перемоги України, а також про те, що означає підписання Угоди.
— Українська Рада Миру є дуже потужним майданчиком для просування ідей Української Формули Миру та наближення України до перемоги. Сьогодні відбулося підписання Угоди між провідними університетами України, представники яких входять до президії Української Ради Миру.
Мета підписання Угоди — консолідація зусиль для більш потужного просування ідей організації через освітянське середовище, зокрема через Молодіжне крило. Освітянське крило організації є дуже важливою складовою, яке має здійснювати різноманітні заходи, зокрема на міжнародній арені. Також, у нас була укладена Угода між нашою організацією та українсько-польським інформаційним форумом про донесення до широкої громадськості Європи наших ідей. І зараз на цих майданчиках оприлюднюються наші матеріали. Починаючи з травня до поточного часу оприлюднено вже понад 15 концептуальних матеріалів, — розповів Михайло Згуровський.
Також, він розповів про низку благодійних заходів, які здійснила за останні місяці Українська Рада Миру. Зокрема, спільно з МГО «Рада з екологічної безпеки» було передано Збройним Силам України чотири реанімобілі, які придбав громадянин Бельгії українського походження, відомий лікар і громадський діяч Ігор Вітенько.
Спільно з фондом допомоги ЗСУ «Київський політехнік» відбулася передача Збройним Силам України партії ударних безпілотників. Окрім того, було організовано благодійні концерти видатного японського піаніста Темпея Накамури, завдяки чому зібрано немалі кошти для допомоги нашим Збройним Силам.
Українська Рада Миру сприяла також проведенню благодійного концерту музичної кафедри ЮНЕСКО «Музика, освіта, наука заради миру», яку очолює видатний український музикант Герман Макаренко.
— Разом із цією кафедрою та з членами Української Ради Миру ми напрацьовуємо програму співпраці з ЮНЕСКО, — додав голова УРМ. — До організації цього процесу долучились також члени президії. Сподіваюся, впродовж найближчих місяців ми побачимо перші результати. Для нас такі контакти дуже важливі, адже це розширення наших можливостей. Ми зможемо доносити ідеї справедливого миру до світової спільноти і з позиції ЮНЕСКО, — підкреслив Михайло Згуровський.
Під час заходу, присвяченого підписанню Угоди, наш кореспондент також поспілкувався з очільником молодіжного крила Української Ради Миру, експертом з міжнародних відносин та головою правління громадської організації «Український Альянс», військовослужбовцем Володимиром Юрченко, інтерв’ю з яким можна буде почитати згодом на сайті Інформаційного агентства.
— Сьогоднішня подія по суті є історичною, адже представники найповажніших університетів України домовилися про загальну співпрацю. А це величезна можливість людських та наукових ресурсів, тому я вважаю, що перед нами велике майбутнє. Ми залучатимемо міжнародних партнерів, співпрацюватимемо з ООН та ЮНЕСКО. Також, будемо дуже широко залучати до цього молодь. Ми розпочали спілкування зі студентством, зацікавленою молоддю і спільно окреслили напрями, які хотіли б першочергово розвивати, — розповів Володимир Юрченко.
Жваве обговорення викликала пропозиція виконувача обов’язків ректора Київського національного університету імені Вадима Гетьмана Дмитра Лук’яненка, присвоїти молодіжним університетським лідерам — активістам Української Ради Миру — статус делегата чи посла організації. Висловлювались також пропозиції присвоювати такий статус відомим громадянам України чи відомим закордонним особистостям, які підтримують Україну.
По завершенню дискусії, учасники зустрічі погодились, що об’єднання зусиль провідних університетів України, Національної академії педагогічних наук і Малої академії наук значно підсилить діяльність Української Ради Миру, а також дасть змогу більш потужно донести до світу ідеї справедливого миру для України.
Відтак відбулося підписання Угоди. Серед конкретних заходів, передбачених у документі, зазначається, що сторони проводитимуть консультації, здійснюватимуть обмін необхідними матеріалами, науково-технічною, аналітичною інформацією.
Використовуючи інноваційні технології в науково-освітньому процесі, співпрацюватимуть щодо підготовки пропозицій до державних програм, проєктів законів, інших нормативно-правових актів, спрямованих на створення умов для реалізації державної політики розвитку освіти, науки, молодіжної політики, збереження миру та єдності в Україні. Партнери розроблятимуть та здійснюватимуть спільні довгострокові проєкти, спрямовані на розвиток та зміцнення миротворчого руху в Україні та за її межами на основі демократичних, цивілізаційних, гуманістичних цінностей та Української Формули Миру.
Фото автора
Пілоти взводу спеціального призначення БПАК «Amor Fati» 15 бригади оперативного призначення Нацгвардії «Кара-Даг», за підтримки суміжного підрозділу змогли захопити в полон окупанта.
Українська держава розраховує на започаткування спільного зі Словаччиною виробництва інженерної техніки, зокрема розмінувальних машини Bozena, з локалізацією в Україні.
На цей час кількість сьогоднішніх бойових зіткнень зросла до 88. Найгарячіше зараз на Лиманському, Куп’янському, Покровському та Курахівському напрямках.
Полковник Олександр Охріменко очолив 72 механізовану бригаду імені Чорних Запорожців.
Уповноважений Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець розповів, що наразі створено ефективні інструменти мобілізації добровольців до ЗСУ.
Президент України Володимир Зеленський вручив державні нагороди українським військовим, які проявили надзвичайну відвагу та професіоналізм у захисті держави. Серед відзначених — командир Юрій Жуковець, якому присвоєно звання «Герой України» із врученням ордена «Золота Зірка».
Захищаємо світ
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…