В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…
Після багатьох днів літньої спеки раптом стало зимно й похмуро… Сьогодні небо над Вінницею плаче дощем: місто прощається з веселим балагуром, неймовірно порядним чоловіком і батьком чотирьох синів Олександром Курінним, загиблим під час штурмових дій на Донеччині. Старший сержант Олександр Курінний воював із двома своїми синами. Старший зараз оговтується після важкого поранення. А от 41-річний батько нині повернувся до рідної Вінниці зі сходу країни на щиті…
… Ми познайомилися з цим ввічливим та завжди усміхненим хлопцем 16 років тому — разом привели дітей до дитячого садочка. Старший сержант, тоді він мав за плечима строкову службу в десантних військах, служив за контрактом у Вінницькому гарнізоні. Служив разом із коханою дружиною Наталею, з якою виховав чотирьох синів — дуже схожих на батьків та одне на одного хлопчаків.
«Тато, мама і чотири «я» — така велика й дружня сім’я!..» — так називалася замальовка про сім’ю Курінних, що вийшла рівно 10 років тому в газеті «Крила України» до Міжнародного дня сім’ї. На той час Олександр та Наталія проходили службу в «мозковому центрі» одного з видів Збройних Сил України — командному центрі Повітряних Сил. Вона — планшетистом, він — заступником командира взводу контролю повітряної обстановки. Та це було далеко не першим та, як я дізнавався вже з роками, час від часу зустрічаючи Сашка, звісно ж, не останнім його місцем служби.
Сашко Курінний народився і виріс у Вінниці. Служити Батьківщині він пішов за прикладом батька. Старший прапорщик Святослав Курінний півтора десятиліття прослужив у радіотехнічних військах ППО, втім, до заслуженої пенсії йому дослужити не дали… Річ у тім, що дід Сашка, на честь якого, власне, і був названий хлопець, був поетом-дисидентом, національно свідомим українцем, який за свої політичні погляди, а надто — за вірші про вільну Україну, був засланий до таборів, де провів 11 років, кращих років свого життя. Коли його синові-прапорщику до пенсії залишалося не так вже й довго, «особісти» таки розкопали всі подробиці, і Святослав Олександрович був звільнений з війська. У пам’ять про батька, вже після смерті політв’язня Олександра Курінного, коли збулася мрія всього його життя й Україна здобула незалежність, його діти власним коштом видали збірку віршів поета-дисидента під назвою «Констанція»…
Внук політв’язня закінчив у Вінниці школу та професійно-технічне училище, а коли прийшов час, взув солдатські чоботи. У 2000-му Олександр Курінний був призваний до лав Збройних Сил. Строкова Сашка пройшла у повітряно-десантних військах. У 95-й аеромобільній бригаді 8-го армійського корпусу Сухопутних військ заступник командира аеромобільного взводу сержант Курінний відслужив весь термін своєї строкової служби. Звільнившись у запас, із 15 парашутними стрибками за плечима та досвідом участі в навчаннях різного рівня й на різних полігонах Збройних Сил України, Олександр повернувся додому. У Вінниці він влаштувався на роботу до однієї зі структур оборонного відомства — у Вінницьке інженерно-будівельне управління Міністерства оборони України. Тоді ж учорашній сержант-десантник одружився з коханою дівчиною Наталкою. Невдовзі в молодого подружжя Курінних з’явився на світ первісток, якого нарекли Назаром.
Та після двох років цивільної роботи в Міноборони Олександр вирішив знову вдягнути однострій.
Близько трьох років сержант Курінний служив у зональному відділі ВСП на посаді старшого радіотелефоніста взводу патрульно-постової служби, а згодом перевівся до окремої бази забезпечення штабу Командування Повітряних Сил, на посаду командира відділення взводу охорони. У цей самий час на військову службу за контрактом пішла й Наталія Курінна, уклавши контракт із начальником командного центру. Згодом на КЦ перевівся й Олександр. Відтоді, хоч і в різних взводах, чоловік із дружиною служили в одному підрозділі.
Відповідно до специфіки своєї військової служби, старший солдат і старший сержант Курінні брали участь у всіх без винятку навчаннях, у яких брали участь екіпажі, розрахунки, підрозділи, частини та з’єднання Повітряних Сил. Служили, жили та виховували чотирьох прекрасних синочків — Назара, Олексія, Іллю та Матфея. Усі вони радували батьків своїми успіхами — хто в навчанні, хто — у спорті, хто — такими вчинками в юному житті, що батьки по-справжньому пишалися синами.
Коли в 2014-му почалася війна, Олександр Курінний, зважаючи на свою підготовку воїна-десантника та досвід багаторічної служби, вирішив стати до зброї та боронити українську землю на передових рубежах. Відряджений до складу 59-ї мотопіхотної бригади, що пізніше отримає ім’я генерала Якова Гандзюка, воював на Приазов’ї. Пригадую, як зустрілися з ним у Вінниці після ротації у 2015-му, Сашко розповідав тоді про бої поблизу Пищевика та Павлополя…
Незадовго до широкомасштабного вторгнення мерзенної орди Олександр, після закінчення контракту, звільнився з лав Збройних Сил України, але відразу ж після початку великої війни повернувся до строю. Воював разом із двома синами — не завжди поруч, але ж… Сьогодні поки що небагато відомо про обставини загибелі старшого сержанта — рука не піднімається взяти слухавку й потурбувати в такий важкий день його кохану Наталію… Але згодом ми обов’язково розповімо про те, як воювали батько й сини Курінні, і як батько чотирьох дітей, який, за словами побратимів, неодноразово проявив мужність та героїзм у боях за Мар’їнку та Авдіївку, 7 червня під час штурмових дій зробив крок у вічність, звільняючи українську землю від проклятого ворога. Йому був 41 рік. І більшу частину свого життя Олександр Курінний провів у війську, на службі українському народові. Службі, яка розпочалася для нього в блакитному береті десантника, а завершилася у складі легендарних штормових беретів — адже свій останній бій, як і, зрештою, останні місяці служби і війни, старший сержант Курінний провів у підрозділі, відрядженому до 35-ї бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського…
@armyinformcomua
Одна з ключових транспортних артерій противника в тимчасово окупованій частині Запорізької області — дорога поблизу селища Нестерянка — стала непридатною для переміщення російських військ через точні удари підрозділу ГУР МО України «Легіон „Свобода росії“».
На тимчасово окупованій частині Луганської області запроваджено нові правила проведення так званих «виборів» міських голів відповідно до нещодавно ухваленого російського закону про місцеве самоврядування. Закон передбачає чотири варіанти обрання мера, однак лише один із них включає участь населення.
Оператори безпілотних систем 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу спалили на фронті одразу п’ять ворожих мінометів.
Сьогодні, 24 червня, ворог атакував ударними БПЛА типу «Shahed» один із навчальних центрів Сухопутних військ.
Міністерство оборони та НАТО реалізували низку спільних проєктів з розвитку цифрової інфраструктури України, які дали змогу покращити забезпечення українських захисників засобами зв’язку та інформаційними системами, а також посилити спроможності бойового управління і ситуаційної обізнаності.
У ніч на 24 червня та впродовж доби російські війська здійснили щонайменше 26 атак по населених пунктах Донецької області. Є загиблі та поранені мирні мешканці, пошкоджена цивільна інфраструктура.
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
від 25000 до 45000 грн
Павлоград
Військова частина А4759
В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…