ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

У Дніпрі поранених захисників реабілітують мистецтвом

Реабілітація для військових Регіони
30 Травня 2023, 16:28
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

У Дніпрі, на базі одного із провідних медичних закладів, психологи використовують різноманітні методики та інструментарії, які відновлюють психічне здоров’я пацієнтів, що зазнали поранень на війні, пережили сильні душевні потрясіння. Тут, у затишних приміщеннях, окрім фізичної реабілітації, наших воїнів повертають до нормального життя й за допомогою арттерапії.

Фахівці кажуть, що малювання допомагає зібратися з думками та пережити все, що ці чоловіки бачили на передовій, а ще вивільнити негативні емоції, впорядкувати думки та лікувати посттравматичний синдром.

Як кажуть медики, під час таких занять хлопці відволікаються від того, що їх турбує.

— З початку вони не хочуть навіть торкатися ні пензликів, ні фарб, а потім, з часом, старанно працюють над своїми малюнками й самі дивуються, як в них виходять такі чудові роботи, — розповідають лікарі. — Насправді це ще й кропітка робота пацієнта над собою. Вони забувають про будь-які проблеми, відчувають спокій, думають про те, як краще намалювати картину.

Після лікувальної сили мистецтва відбувається покращення психологічного стану людини, а також швидше повертається фізичне здоров’я, розвивається дрібна моторика в руках пацієнтів, у яких є рухові обмеження в кистях.

Зі слів психолога Лілії Дегтерьової, яка працює в психоневрологічному відділенні однієї із лікарень Дніпра, для деяких постраждалих від війни людей  слова перетворюються на марне і дратівливе нагромадження літер.

— За допомогою малюнків, люди із закритістю характеру звільняються від нестерпних емоцій, — каже Лілія Петрівна. — Ніхто не знає, як правильно поводитися під час війни, коли твій світ руйнується, наукові теорії не рятують. Люди перестають розмовляти про біль, а біль нікуди не йде, він трансформується у хвороби. Ми шукаємо нові інструменти для допомоги у відновленні психіки. Нині рівно місяць, як ми впровадили один із дієвих способів для психологічної корекції психоемоційного стану людей — арттерапію. Це лікування мистецтвом, робота з підсвідомістю. За цей час за допомогою малюнків ми виявили два наміри піти з життя, а 17 — зізналися у своїх страхах і тих почуттях, які блокують. Далі варто знайти найменші ознаки живого життя і звернути туди їхню увагу.

Самі захисники вдячні усім медикам, психологам й волонтерам за лікування та можливість швидше стати на ноги, позбавитися емоційного виснаження та повернутися до життя й продовжити боротьбу з ненависним ворогом.

— Наш народ обов’язково вистоїть перед навалою російського агресора, — каже воїн-танкіст Олексій, який незабаром після лікування повернеться на фронт. — Україна переможе саме через наших людей. Тому, що ми допомагаємо й розуміємо одне одного. А ці наші малюнки, якщо збережуться, стануть нагадуванням майбутнім поколінням українців про необхідність дбайливого ставлення до свого війська, збереження миру на своєї землі й до тих, хто цей світ захистив від суцільного зла.

Фото Лілія Дехтерьова

Кореспондент АрміяInform

696 ворожих БПЛА за 19 днів: «Рейд» показав ефективність української РЕБ
696 ворожих БПЛА за 19 днів: «Рейд» показав ефективність української РЕБ

Оператори РЕБ 413-го полку «Рейд» за 19 днів придушили 696 ворожих БПЛА, серед яких 646 FPV-дронів та 50 «Молній».

Український офіцер вперше за майже 30 років став найкращим іноземним слухачем престижного військового курсу Великої Британії
Український офіцер вперше за майже 30 років став найкращим іноземним слухачем престижного військового курсу Великої Британії

Підполковник ЗСУ Сергій Магльований здобув найвищу відзнаку серед іноземних слухачів престижного курсу Advanced Command and Staff Course.

РФ перетворила ЗАЕС на військовий хаб: у 310-му полку РЕБ розповіли про загрозу з території станції
РФ перетворила ЗАЕС на військовий хаб: у 310-му полку РЕБ розповіли про загрозу з території станції

Ворог активізувався на Херсонщині та Нікопольщині, збільшив застосування ударних БПЛА і керованих авіабомб, однак Сили оборони посилюють протидію засобами РЕБ.

На Слов’янському напрямку відбито 14 ворожих атак — Генштаб ЗСУ
На Слов’янському напрямку відбито 14 ворожих атак — Генштаб ЗСУ

Від початку доби агресор 79 разів атакував позиції Сил оборони.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Оператор БПЛА (ЗСУ, МП ВМСУ)

від 51000 до 121000 грн

Львів

Львівський РТЦК та СП м.Жовква

RobotaUa Стрілець – Військовослужбовець

від 20100 до 120000 грн

Бориспіль

Троїцький ТЦК та СП

Olx Гранатометник у військову частину А4935

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

WorkUa Оператор відділення РЕБ механізованого батальйону

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

RobotaUa Водій-санітар

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

92 окремий батальйон підтримки

RobotaUa Електрик-моторист, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ