На ці запитання відповіді надав військовий експерт Петро Черник. Американці з Талібаном вели переговори понад рік — Процес пошуку формули виходу із цієї фази почався….
Днями Міжнародний олімпійський комітет (МОК) оприлюднив рекомендації міжнародним спортивним федераціям щодо допуску російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань. Згідно з рекомендаціями, які опублікував виконком МОК за підсумками засідання у Лозанні наприкінці березня 2023 року, російських та білоруських спортсменів все-таки можна буде допустити до змагань, але лише у нейтральному статусі й лише в тому випадку, якщо вони:
Для допуску російських спортсменів МОК рекомендує кожній федерації створити окрему комісію, яка вирішить, чи виступав той чи інший атлет із підтримкою війни, розв’язаної росією в Україні. Тобто, спортивні функціонери, які керують в світі тим чи іншим видом (чи видами. — Авт.) спорту, мають самі розглядати, чи допускати росіян і кого з них конкретно, до міжнародних змагань.
Це наводить на думку про можливі «не досить прозорі» критерії розгляду тих чи інших спортсменів, адже на них можуть вплинути фінансові і економічні фактори. Тобто, участь у змаганнях відомих спортсменів є значно привабливішою, ніж молодих і невідомих. Більшість видів спорту вже давно комерціалізувались і відсторонення російських спортсменів для багатьох федерацій стало дуже невигідним.
У рекомендаціях зазначається, що критеріями «підтримки» вважатимуться пости спортсменів у соцмережах, висловлювання у ЗМІ, участь у провоєнних мітингах та носіння чи публікація ними Z-символіки.
Здавалось би і вимоги МОК до самих спортсменів, і до їхньої політичної позиції й поведінки є доволі жорсткими. Є навіть рішення, якщо спортсмен має відношення до армії, силових структур або органів безпеки, то він автоматично вважається таким, що підтримує вторгнення.
Проте воно залишило певну «шпаринку», через яку росія намагатиметься протягнути на міжнародні арени своїх спортсменів, які до того не мали можливості там виступати, і відповідно не мали можливості пропагувати російську державу (яка виступає в ролі світового терориста і вбивці. — Авт.) в світі.
І вже за декілька днів з’явилось повідомлення про те, що Виконавчий комітет Об’єднаного світу боротьби (UWW) ухвалив рішення допустити російських спортсменів до участі у міжнародних змаганнях за дотримання рекомендацій МОК…
Об’єднаний світ боротьби (англ. United World Wrestling) — міжнародна федерація греко-римської боротьби, вільної боротьби та жіночої боротьби, які є олімпійськими видами спорту. Ця федерація також представляє греплінг, панкратіон, пляжну боротьбу, змішані єдиноборства та етноспорт (традиційні види боротьби різних народів. — Авт.).
У повідомлені зазначається, що виконком UWW запропонував МОК пом’якшити критерії, які дозволяють російським та білоруським спортсменам брати участь у міжнародних змаганнях, особливо щодо спортсменів, які працюють за контрактом із військовими організаціями.
Крім того, виконком виніс рішення, щоб забезпечувати додаткові заходи безпеки для захисту спортсменів на змаганнях. Крім того, спортсмени юнацьких збірних росії та білорусі (U15 та U17) не перевірятимуться щодо зв’язку з військовими організаціями; рішення про участь у змаганнях юнацьких команд росії та білорусі (U15 та U17) набирає чинності негайно.
Щодо складу цього виконкому UWW, то варто сказати про те, що двоє з семи його учасників — представники росії — Наталія Яригіна і Міхаіл Маіїшвілі.
Подібне рішення виконкому UWW виглядають в очах світової спільноти просто знущанням, адже переважна більшість російських борців є представниками силових структур. Про це з гордістю заявляють спортивні журналісти. Коментатор «Матч ТВ» Дмитро Губернієв відверто заявив, що російські борці — військовослужбовці армійських і гвардійських спортивних клубів.
У середині жовтня 2022 року відома російська громадська та державна діячка, депутат держуми від партії «єдина росія» триразова олімпійська чемпіонка з фігурного катання Ірина Родніна навіть підтримала створення в росії спеціальних загонів спортсменів-добровольців для участі у «спецоперації в Україні».
Більшість цих «спортсменів-добровольців» складали саме борці й представники інших видів єдиноборств. Це підтвердила й Родніна: «Я вважаю, що це правильно. Знаю, що у деяких регіонах спортсмени-борці вже дружно йшли добровольцями. Це громадянська позиція. Я поважаю чоловіків, які ухвалили таке рішення», — заявила вона виданню Sport24
Інша депутатка тієї ж держдуми Свєтлана Журова уточнила, що «Така категорія спортсменів — бойові хлопці. Вони справді дуже здібні. Вони апріорі мають спеціальну військову підготовку, на відміну від тих самих фігуристів», — цитує Журову Metaratings.ru.
Залучати професійних спортсменів до участі війни з Україною в росії вирішили не лише як інструкторів рукопашного бою чи стрільби. В грудні 2022 року майже сотня таких спортсменів відбула безпосередньо на передову. Про це повідомив співголова російського союзу бойових мистецтв та заступник голови уряду Юрій Трутнєв, його слова наводить ТАСС. «Сформовано загін добровольців — їх понад 90 осіб. Вони всі — це майстри спорту міжнародного класу, заслужені майстри спорту, першорозрядники… Спортсмени вирушать на підготовку, а потім у зону проведення «спецоперації», — зазначив Трутнєв.
Загалом цей «спортзагін» складався з 98 осіб. Їх повністю забезпечили екіпіруванням, а підготовка відбувалася у військовому центрі в Гудермесі. Там з колишніми спортсменами провели бойове злагодження інструктори спецназу з досвідом участі у бойових діях. Далі їх відрядили в одне зі з’єднань окупаційних військ в Україні, вбивати і ґвалтувати українців, маючи професійні спортивні якості…
Різних спортивних федерацій, подібних до «борцівської» UWW, у світі є ще декілька. Тобто російські спортивні функціонери спробують «пробити» такі ж «шпаринки» і в деяких інших видах спорту. Крім того, брудні російські «нафторублі» для багатьох спортивних чиновників є доволі привабливими, адже чимало світових федерацій існують за внески федерацій держав-членів, а росія на таке коштів не шкодує.
Тому російські атлети завжди далекі від сповідування принципів чесної спортивної боротьби. Це підтвердили й численні допінгові скандали, й дискваліфікації, і відверте нехтування міжнародним правом. Зараз одна з федерацій вже пропонує «пом’якшити критерії» для російських спортсменів, які «працюють за контрактом із військовими організаціями» (фактично дозволити виступати на спортивних аренах тим, хто вбиває українців. — Авт.)
Але наразі остаточне рішення щодо допуску російських та білоруських спортсменів на Ігри 2024 року в Парижі ще не ухвалено і, за словами глави МОК Томаса Баха, МОК «залишає за собою право повернутися до питання, коли це буде можливо»…
Пілоти Тактичної групи «Адам» змогли дроном вигнати окупантів під вогонь нашого кулемета.
Для налагодження доставки води, продовольства та боєприпасів на передові позиції на півночі Харківської області російські окупанти намагаються дедалі активніше використовувати безпілотні літальні апарати.
Штурмова група російських окупантів вирішила знову перебігти через канал Сіверський Донець - Донбас та атакувати позиції 24 механізованої бригади імені короля Данила.
На півночі Харківської області російські військові масово потерпають від розладів шлунково-кишкового тракту.
На Харківському напрямку російські окупанти посилили дистанційне мінування місцевості перед своїми передовими позиціями.
Пілоти 1 штурмового батальйону 92 штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка уразили двох російських солдатів.
Захищаємо світ
від 23500 до 58500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
від 20000 до 120000 грн
Старі Кодаки, Дніпропетровська область
На ці запитання відповіді надав військовий експерт Петро Черник. Американці з Талібаном вели переговори понад рік — Процес пошуку формули виходу із цієї фази почався….