Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Природно, що в людини, котра торік була призвана за мобілізацією до війська, з часом у родині могли статися неприємні події, які вимагають термінового її звільнення й повернення додому.
За наявності певних сімейних обставин або інших поважних причин мобілізовані військовослужбовці під час воєнного стану можуть бути звільнені з військової служби.
Таку можливість передбачено в підпункті «г» пункту 2 частини 4 статті Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу». Підставами для звільнення є:
Доречно зауважити — у разі, коли військовослужбовці, маючи такі сімейні обставини, відмовляються звільнятися — вони можуть продовжити службу.
За необхідності здійснення опіки над особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною, військовослужбовець подає командиру військової частини рапорт про звільнення та додає належно посвідчену копію рішення суду про визнання особи недієздатною й призначення опікуна.
Військовий юрист, адвокат Ігор Сєрков прокоментував АрміяInform, що при визначенні опікуна беруться до уваги його можливості виконувати опікунські обов’язки, стосунки між ним та підопічним. Опікун чи піклувальник призначається лише за його згодою і, як правило, на період виконання своїх обов’язків має проживати разом зі своїм підопічним.
— Якщо в недієздатної особи є інші родичі, здатні стати для неї опікуном, суд, швидше за все, не буде призначати військовослужбовця, що боронить Батьківщину від ворога, опікуном, — каже Ігор Сєрков. — Утім, у судовій практиці трапляються випадки, коли стосунки інших рідних людей із підопічним настільки складні, що, крім військового, більше нікому доглядати за ним.
Серед «горе-родичів», котрих органи опіки та піклування навіть не представлятимуть суду як потенційних опікунів, юрист називає засуджених за тяжкі злочини, позбавлених батьківських прав, наркоманів, алкоголіків, інших громадян, що ведуть асоціальний спосіб життя. Не дозволять стати опікуном і тим, хто колись уже ним був, але тоді не впорався зі своїми обов’язками.
Якщо йдеться про догляд, військовослужбовець подає командиру рапорт із посвідченими копіями документів. У зверненні до командира зазначаються конкретні обставини, що спонукали мобілізованого звільнитися з лав Збройних Сил України.
Бувають випадки, коли військовослужбовець не може особисто подати такий рапорт своєму командирові. Наприклад, він бере участь у активних бойових діях. Тоді його родичі можуть звернутися до військових частин з документами, що підтверджують сімейні обставини, які дають право на звільнення бійця.
Сайт волонтерського руху «Адвокати ЗСУ» наводить такий перелік документів, який слід долучити до рапорту:
Усі копії повинні бути нотаріально завірені. За словами Ігоря Сєркова, у разі, коли немає можливості оформити копії документів у нотаріуса, їх може підписати й завірити гербовою печаткою командир або начальник штабу військової частини, де військовослужбовець проходить службу.
Згідно зі статтею 233 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України у рапортах на звільнення з військової служби зазначаються:
Унаслідок російської агресії минулої доби, 3 жовтня, на Херсонщині одна людина загинула, ще чотири дістали поранення.
Протягом минулої доби відбулось 142 бойових зіткнення. Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах три ракетних удари із застосуванням трьох ракет, а також 67 авіаційних ударів, зокрема скинув 135 керованих авіабомб.
Від самого ранку росія атакувала Запорізьку область.
У Чорному морі 1 ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 4 ракет.
Вночі та вранці російська армія продовжувала атаки на Нікопольщину.
Станом на ранок 4 жовтня за добу на фронті російські загарбники втратили 1230 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
Захищаємо світ
від 25000 до 55000 грн
Харків
151 навчальний центр ЗСУ
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…