ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Уряд запускає грантові програми для ветеранів у межах єРобота — Денис Шмигаль

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 31 Березня 2023, 17:55

Ветерани та члени їхніх родин зможуть отримати гранти на запуск власної справи в будь-якій сфері. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Кабінет Міністрів України на засіданні 30 березня ухвалив постанову про розширення програми безповоротних грантів єРобота, яка включатиме окремі напрями саме для ветеранського бізнесу.

«Завдяки програмі єРобота вже створені більше 3,5 тисячі нових бізнесів. Ми очікуємо, що в наступні роки урядові безповоротні гранти дозволять створити тисячі нових ветеранських бізнесів у різних галузях та куточках нашої країни», — відзначив Денис Шмигаль.

Перший напрямок передбачає грант для ветерана в розмірі 250 тисяч гривень на власний бізнес за умови створення в цьому бізнесі щонайменше одного робочого місця.

Другий напрямок — 500 тисяч гривень гранту, який може отримати член родини учасника бойових дій, за умови створення в новому бізнесі щонайменше двох робочих місць. Співфінансування за цією програмою: 70% вносить держава, 30% мають бути власні кошти нового підприємця.

Третій напрямок — 1 млн гривень гранта, який може отримати учасник бойових дій, якщо він до цього вже був підприємцем та не менш ніж 3 роки був зареєстрований як ФОП. За словами Прем’єр-міністра, головна умова для цього гранта — створити від 4 робочих місць, з яких щонайменше два передбачені для ветеранів або осіб з інвалідністю внаслідок війни. Тут так само, як і в другій програмі, співфінансування буде 70% на 30%.

«Всі заявки на гранти прийматимуться через Дію. Все буде просто, зрозуміло та зручно», — підкреслив Глава Уряду.

Денис Шмигаль відзначив, що економічні можливості для ветеранів — одне з основних рамкових завдань Уряду у сфері ветеранської політики. Окрім грантових програм, до цього блоку також входить перекваліфікація та навчання ветеранів.

«Програма спеціальних ваучерів для освоєння нової професії. Навчання ІТ-спеціальностям. Пільги для здобуття іншої освіти. Все це на порядку денному, а частина програм — уже працює», — резюмував Прем’єр-міністр.

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Інновації, освіта, медицина: у Міноборони назвали пріоритети JATEC у 2026 році
Інновації, освіта, медицина: у Міноборони назвали пріоритети JATEC у 2026 році

Спільний центр НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC) визначив пріоритети своєї роботи у 2026 році у своїй програмі, яку було затверджено на засіданні Старшої наглядової Ради JATEC.

У Києві затримали колаборантку, яка впроваджувала «освітні стандарти» рф у тимчасово окупованому Криму
У Києві затримали колаборантку, яка впроваджувала «освітні стандарти» рф у тимчасово окупованому Криму

Контррозвідка Служби безпеки України затримала у Києві очільницю захопленої школи у тимчасово окупованій Ялті, яка запроваджувала у цьому закладі «освітні стандарти» рф.

Добропільський напрямок закінчив його кар’єру: заступника головнокомандувача вмф рф зняли з посади
Добропільський напрямок закінчив його кар’єру: заступника головнокомандувача вмф рф зняли з посади

Командування російських окупаційних військ зняло з посади заступника головнокомандувача вмф рф із берегових і сухопутних військ генерал-лейтенанта Сухраба Ахмедова, якого влітку 2025 року було нагороджено званням «героя росії».

Росіяни горять у Покровську, скид розбив голову окупанту, дрони ловлять на вудку: стрім
Росіяни горять у Покровську, скид розбив голову окупанту, дрони ловлять на вудку: стрім

Сили безпілотних систем зірвали наступ росіян на Донецькому напрямку. «Птахам Мадяра» вдалося спалити два танки, МТ-ЛБ і БМП, які окупанти кинули в атаку.

Сили оборони збили 10 реактивних БПЛА рф
Сили оборони збили 10 реактивних БПЛА рф

У період з 07.00 по 17.00 14 січня 2026 року ворог активізував повітряні атаки в напрямку міста Київ, застосовуючи реактивні БПЛА.

«Зробити хоч щось схоже на блокаду» — метою ворожиих повітряних атак на півдні є зупинка зернового коридору
«Зробити хоч щось схоже на блокаду» — метою ворожиих повітряних атак на півдні є зупинка зернового коридору

Путін ще наприкінці минулого року «проговорив» своє бажання організувати морську блокаду України. Однак реалізувати задум диктатора росіяни не можуть, адже для повноцінної блокади треба виводити бойові кораблі в море. З цим у окупантів біда — рівень небезпеки для їхнього флоту дуже високий.

ВАКАНСІЇ
Діловод, бухгалтер

від 25000 до 55000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Військовослужбовець в ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Кропивницький

Старобільський РТЦК та СП

Водій

від 20000 до 50000 грн

Одеса

Військова частина А4055

Бойовий медик взводу

від 20100 до 120100 грн

Дніпро

128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Кулеметник

від 21000 до 121000 грн

Вознесенськ

Військова частина А2734

Оператор-розвідник 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 23000 до 53000 грн

Степанівка, Сумська область

--- ---