Насамперед завдяки його творам широкому загалу відомі візуальні образи українських військовиків часів Української революції 1917‒1921 років та почасти боротьба Української Повстанської…
У Музеї Повітряних Сил Збройних Сил України пройшов круглий стіл, присвячений першій річниці національного спротиву російській широкомасштабній збройній агресії.
У заході взяли участь співробітники музею, представники Вінницького обласного краєзнавчого музею, Командування Повітряних Сил та військовослужбовці військових частин Вінницького гарнізону. Як розповів журналістові АрміяInform завідувач музею генерал-майор у відставці Володимир Алексєєв, метою круглого столу було розповсюдження зібраної інформації щодо питань, пов’язаних з участю військових частин та з’єднань Повітряних Сил у російсько-українській війні, інформування особового складу щодо перебігу війни та вшанування героїв, які служать у цьому виді Збройних Сил Україні.
Зокрема присутні вислухали доповіді про те, як розгорталися після виходу з-під удару 24 лютого 2022 року винищувальне та зенітно-ракетне прикриття, а також система управління військами, як вона вдосконалювалася протягом року широкомасштабної війни.
— У ті, перші, найважчі дні після російського вторгнення нам було надзвичайно важко, — зазначив Володимир Алексєєв. — Але ми вчилися воювати, вдосконалювалися, ми почали бити ворога з перших годин великої війни й продовжуємо нищити його сьогодні. Завдяки бойовому досвіду, а також партнерській допомозі наших союзників, наприклад, якщо на початку широкомасштабної війни ми збивали не більше як 10 відсотків ворожих ракет, то сьогодні цей показник сягає подекуди 80 і навіть 90 відсотків. А це показово!
Розповіли присутнім і про допомогу партнерів, зокрема про те, як застосовували й застосовують сьогодні переносні зенітні ракетні комплекси західного зразка, зенітні ракетні комплекси та системи, які почали надходити на озброєння військових частин зенітних ракетних військ Повітряних Сил згодом, а також про ті нові ЗРК, що мають надійти невдовзі.
Одна з доповідей була присвячена частці Повітряних Сил у загальній справі знищення особового складу, озброєння та військової техніки ворога. Присутні були приємно здивовані, почувши про відсоток внеску в цю справу саме Повітряних Сил, враховуючи те, що це не найчисельніший вид Збройних Сил. Втім, наразі це — інформація для службового користування, і для широкого загалу вона буде озвучена вже після нашої Перемоги.
Окрему частину круглого столу присвятили мужності та героїзму військовослужбовців Повітряних Сил. 30 із них отримали найвищу нагороду, стали Героями України. Сотні — лицарями орденів Богдана Хмельницького та кавалерами інших державних нагород. 15 військових частин Повітряних Сил нагороджені почесною відзнакою стрічкою «За мужність та відвагу», ще дві частини — Почесними грамотами Кабінету Міністрів України. Одним словом, молодому поколінню захисників України, а серед присутніх на круглому столі були й вони, курсанти-стажисти з вищих військових навчальних закладів, є з кого брати приклад.
Наприкінці заходу учасники круглого столу мали змогу ознайомитися зі свіжими експонатами в експозиції музею, яка значно поповнилася протягом року національного спротиву російській агресії.
Фото В’ячеслава Олійника
@armyinformcomua
Напередодні четвертих роковин широкомасштабного російського вторгнення Президент України Володимир Зеленський відзначив захисників і захисниць нагородами.
Повномасштабна війна росії проти України триває вже чотири роки — попри початкові плани ворога захопити нашу державу за «три дні».
За процесуального керівництва Сумської окружної прокуратури заочно повідомлено про підозру 34-річному військовослужбовцю зсрф.
Нагороджена група ППО з пілотованим повітряним судном на базі ДФТГ, яка знищила вже 157 повітряних цілей різного типу.
Суд визнав провину мешканки Святогірська у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) і засудив до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Наразі «Князь» — офіцер у 10-му мобільному прикордонному загоні «Дозор».
Оператор БпАК (військова служба за контрактом)
від 50000 до 120000 грн
Тисмениця
Івано-Франківський РТЦК та СП
Насамперед завдяки його творам широкому загалу відомі візуальні образи українських військовиків часів Української революції 1917‒1921 років та почасти боротьба Української Повстанської…