Про це під час інтерв’ю АрміяInform розповів радник — уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. — Після повернення бійців…
АрміяInform продовжує розповідати про підготовку військовослужбовців ЗСУ. Цього разу мова піде про те, як готує офіцерів Національний університет оборони України (НУОУ).
На що робиться акцент у нинішньому процесі підготовки офіцерів? Для чого в НУОУ створили мобільні групи? Та чому на кафедрі ВМС цього вишу розроблено тактику застосування морських роботизованих систем?
Про це нашим кореспондентам розповів начальник кафедри ВМС Національного університету оборони України капітан 1 рангу Степан Яким’як.
— Найголовнішим є вивчення та використання досвіду війни. Досвід і ще раз досвід. Для його вивчення та впровадження здійснено вже багато. Зокрема, проведено науковий семінар із залученням посадових осіб органів управління та вищих військових навчальних закладів. Створено монографію з досвіду ведення війни на морі. Робота продовжується. Головний висновок з досвіду: такого противника і можна, і треба перемагати, — зазначає Степан Яким’як.
Другим аспектом у підготовці він вважає розвиток військового мислення та уміння гнучко реагувати на зміни в обстановці.
— Наступний аспект — підготовка органів управління та військових частин мобільними групами викладачів університету. Національний університет оборони України намагається активно працювати, щоб мобільними групами та в інший спосіб готувати тих, хто потрібен уже зараз. Значна кількість викладачів працюють у військах для підготовки частин — які створюються або перебувають на відновленні. Це основний напрямок нині. На курсах L-3, L-4 у нас продовжується підготовка. Також Міністром оборони було ухвалене рішення про продовження магістерської підготовки в університеті. І, як ви знаєте, створено річкові дивізіони та флотилія, то ж актуальним питанням є і підготовка їхніх органів управління, — додає капітан 1 рангу.
Степан Яким’як зауважує, що цікавим напрямком є й підготовка фахівців, які залучаються до застосування морських роботизованих систем:
— Це підтвердив досвід їх застосування 29 жовтня 2022 року. Це був історичний поворот у військово-морській справі та уже давно очікувана революція у військовій справі. Як ви знаєте, Президент України оголосив про створення флоту зі 100 дронів, що відповідно обумовлює підготовку тих, хто розробляє, випробовує, застосовує новітнє озброєння. Для цього на кафедрі нашого університету розроблено тактику застосування морських роботизованих систем, — пояснює начальник кафедри ВМС.
На його думку, також важливим напрямком є вивчення спроможностей та надання знань із застосування нових зразків озброєння та військової техніки як вітчизняного, так і закордонного виробництва.
Фото Дмитра Юрченка
Президент Володимир Зеленський провів зустріч у Києві з держсекретарем США Ентоні Блінкеном і міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Ламмі.
Представник Міжнародного легіону ГУР МО України Володимир розповів, як іноземці воюють на полях битв російсько-української війни.
Державний секретар США Ентоні Блінкен сьогодні у Києві оголосив про виділення понад 700 мільйонів доларів нової допомоги для продовження підтримки України в боротьбі з російською агресією.
Підрозділи Сил оборони України продовжують ведення оборонної операції на Півдні, інтенсивність обстрілів з боку противника постійно зростає.
Окупанти активно використовують розвідувальні БПЛА для виявлення переміщення та позицій підрозділів Сил оборони на Харківщині. Однак українські захисники дедалі вправніше протидіють ворожим «очам» в українському небі.
бєлгородці роздратовані тим, що не змогли цьогоріч відзначити 81 річницю вигнання нацистських окупантів з міста.
Захищаємо світ
від 20000 до 25000 грн
Київ
Військова частина А4682
Про це під час інтерв’ю АрміяInform розповів радник — уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. — Після повернення бійців…