Про це йдеться в повідомленні на сайті Ради ЄС. Санкційний пакет також містить суворі багаторівневі економічні санкції, спрямовані на ключові…
Про це журналістам Дніпра розповів експерт Львівської експертної групи Інституту демократії імені Пилипа Орлика, кандидат політичних наук, докторант кафедри нових медіа Орест Семотюк та військові журналісти АрміяInform.
З початком широкомасштабної російської агресії проти України цікавість до подій на фронтах нашої держави у медійних представників іноземних видань зросла в рази. Так, наприклад, у лютому 2022 року заявку на акредитацію щодо роботи у структурах і підрозділах Збройних Сил України подало кілька тисяч (!) іноземних журналістів. Такий журналістський бум викликав появу нової для нашого медійного простору професії — фіксер, тобто людини, яка організовує роботу, безпеку та шукає для журналістів цікавих людей та актуальні теми.
— Оскільки ця повномасштабна агресія поставила перед нами дуже багато викликів, виявилось, що практично ніхто не мав належного досвіду коректної роботи зі структурами Міністерства оборони України, — зазначив експерт Орест Семотюк. — А в умовах воєнного стану в державі, яка воює за свою незалежність, має бути повне розуміння з боку журналістів та їхніх структур специфіки роботи, зокрема й з військовими організаціями.
Також експерт Орест Семотюк наголосив, що в умовах ведення сучасної гібридної війни, яку проти України розпочала росія, інформація є також зброєю, що нівелює намагання загарбників применшити значущість нашої держави в очах країн-партнерів, а також дезінформувати про реалії на фронті.
— Правдиво, оперативно й коректно подана інформація про російську агресію не дозволяє росіянам ізолювати наших політиків на світовій арені, ввести розбрат всередині України та в цілому знищити нашу історичну ідентичність, — зазначив експерт Орест Семотюк. — А для того, щоб створити такий інформаційний продукт, потрібна коректна робота з нашими захисниками, яку, як правило, для журналістів організовують фіксери.
У своєму тренінгу для журналістів Дніпра Орест Семотюк розповів про те, як правильно обирати собі фіксера, які послуги і які відносини мають бути між цими діловими партнерами. Також йшлося про безпеку журналістів у районі ведення бойових дій, та те, які фактори ризику як юридичні, так і цілком життєві, подібно враховувати під час планування журналістами поїздки до району ведення активних бойових дій.
Високо оцінив експерт Орест Семотюк участь у заході військових журналістів Дніпровського відділення АрміяInform, які поділились власним досвідом роботи з різноманітними фіксерами та розповіли про деякі нюанси організації творчих матеріалів у військових колективах.
— Досвід такої роботи є унікальним і потребує наукового узагальнення, — зазначив експерт Орест Семотюк. — Адже це дозволить журналістам у майбутньому уникати багатьох помилок та ризиків у підготовці власних матеріалів.
Фото і відео автора
Президент України Володимир Зеленський та Президентка Молдови Мая Санду вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Сергій Мирний, учасник ліквідації аварії, у 1986 році після аварії на ЧАЕС очолював загін радіаційної розвідки і працював у зоні ураження.
На чемпіонаті Європи з фехтування серед молоді (U23) представниця України Конрад Емелі здобула бронзову нагороду у змаганнях на шпагах.
Усього від початку доби агресор 53 рази атакував позиції Сил оборони.
Цієї ночі бійці «Альфи» СБУ провели спецоперацію на військово-морській базі чорноморського флоту рф у Севастополі, а також на військовому аеродромі «Бельбек».
Старший сапер-гранатометник, військовослужбовець
від 20000 до 120000 грн
Дніпро, Дніпропетровська область
Механік броньованої техніки
від 21000 до 121000 грн
Вся Україна
1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ
Навідник-оператор розвідувального відділення, військовослужбовець
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
Про це йдеться в повідомленні на сайті Ради ЄС. Санкційний пакет також містить суворі багаторівневі економічні санкції, спрямовані на ключові…