Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
На початку нового року в українському місті-герої Ірпінь було презентовано новий напрямок фандрейзингової платформи UNITED24 «Відбудова України». Він передбачає відновлення передусім 18 багатоповерхівок у Київській області, зокрема в Ірпені. Про те, як за допомогою міжнародних донорів планується відродити пошкоджене житло та інфраструктуру міста, яке стало щитом на захисті української столиці, читайте в репортажі спеціального кореспондента АрміяInform.
Моїм гідом по легендарному Ірпеню став Руслан Савчук, проєктний менеджер об’єднання Irpin reconstruction summit, яке опікується питаннями створення інвестиційних проєктів з відбудови зруйнованих міст України.
12 січня цього року в місті Ірпінь на вулиці Київській Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль, Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентували новий напрямок UNITED24. Після презентації мешканці Ірпеня відчули, що їхні мрії відродити красу та комфорт рідного міста наблизились до практичної реалізації. Крім відродженого житлового фонду, в Ірпені заплановано відбудувати зруйнований стадіон «Чемпіон» та інші об’єкти соціальної інфраструктури.
— Наше об’єднання нараховує більше як 300 фахівців із різних сфер: архітектури, дизайну, урбаністики, фандрейзингу, менеджменту тощо. Вони вже створили десятки ескізних проєктів щодо відновлення та модернізації об’єктів інфраструктури, які були пошкоджені внаслідок бойових дій. Підготовлені фахівцями об’єднанні кошториси слугують базою інвестиційних проєктів для міжнародних партнерів та донорів, — розповів Руслан Савчук. — На сьогодні вже здійснені перші кроки зі швидкої відбудови Ірпеня.
З огляду на велику кількість людей, які потребують фахової психологічної реабілітації в деокупованому регіоні, актуальним питанням лишається створення спеціалізованого реабілітаційного центру з надання психологічної та психологічно-соціальної допомоги. За словами Руслана Савчука, група архітекторів об’єднання разом із фахівцями з реабілітації створила концепцію побудови та подальшого функціонування соціально важливого об’єкта Приірпіння (місто Ірпінь та прилеглі села) на місці зруйнованого бізнесу сім’ї Руденків, про яку розповідала АрміяInform.
— Другий етап відродження Ірпінської громади передбачає створення стратегії її післявоєнного розвитку. Ідуть підготовчі роботи щодо розроблення майстер-плану та нових ескізних проєктів креативного розвитку міста, меморіалізації пам’яті війни, психологічної реабілітації жителів громади та її захисників, — додав проєктний менеджер об’єднання Irpin reconstruction summit Руслан Савчук.
Нагадаємо, серед громад, населення яких найбільше постраждало від перебування в районі бойових дій та окупації, є мешканці Ірпінської об’єднаної територіальної громади (Ірпінської ОТГ). Загальна чисельність населення цього регіону становить понад 80 000 осіб. Виходячи з розрахунків ВООЗ, на отримання фахових психологічних послуг очікують близько 20 000 жителів Приірпіння. Постраждалими від негативного впливу військових дій на психіку та нервову систему є передусім діти, жінки, люди похилого віку та особи з хронічними захворюваннями. Також психологічної реабілітації потребують комбатанти та члени територіальної громади, які брали безпосередню участь у захисті Батьківщини та національному спротиві окупантам.
Окрему чутливу категорію громадян, які потребують фахової психологічної допомоги, становлять постраждалі від воєнних злочинів, злочинів проти людяності, жертви насильницьких дій, зокрема сексуального характеру, та свідки цих злочинів. Надання фахової психологічної допомоги для цієї категорії населення потребує створення певних умов, передусім дотримання конфіденційності. У цій категорії постраждалих також перебувають певні цільові групи осіб, які дістали психологічні травми через свою професійну діяльність у районі бойових дій та окупації (працівники правоохоронних органів, медичні та соціальні працівники, освітяни, працівники комунальних служб тощо).
Збільшення кількості осіб, що потребують первинної діагностики та психологічної допомоги, також вимагає збільшення кількості фахівців. Програма mhGAP ВООЗ впроваджена в Україні задля покращення доступу до послуг охорони психічного здоров’я в умовах глобального збільшення кількості випадків. Вона спрямована на залучення сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів, фельдшерів, медичних сестер і братів та інших неспеціалізованих кадрів. Тож створення спеціалізованого реабілітаційного центру має не лише забезпечити належними умовами здійснення ранньої діагностики та надання первинної психологічної допомоги залученими фахівцями. У центрі повинні відбуватися навчання для медичних працівників первинної ланки на освітніх курсах щодо підвищення рівня професійної компетенції.
Враховуючи вищевикладене, а також курортно-рекреаційні властивості Ірпінського регіону, його традиції надання послуг з посттравматичного та післяопераційного відновлення, створення спеціалізованого реабілітаційного центру сприятиме залученню українських та міжнародних спеціалістів. Центр має стати провідним майданчиком для реалізації програм Всесвітньої організації охорони здоров’я, як-от Mental Health Gap Action Programme, Problem Management Plus, Doing what matters in time of stress тощо.
— Майбутній побудований за фінансової допомоги міжнародних партнерів спеціалізований реабілітаційний центр для комбатантів та інших осіб, які зазнали психотравми внаслідок широкомасштабного вторгнення рф, значно розширить спроможності створеного нами в партнерстві з організацією «Лікарі світу» пункту психологічної допомоги, — розповіла ірпінчанка Людмила Руденко. Вона разом із чоловіком Сергієм Руденком, колишнім бійцем Ірпінської ТРО, а нині українським військовим, власним коштом збудувала осередок надання первинної психологічної та гуманітарної допомоги.
— Постійно спілкуючись з військовими, я бачу величезну проблему щодо масштабів потреби в реабілітації наших українських героїв, які після перемоги України повернуться до своїх родин, трудових колективів, у громадське та політичне життя вільної, незалежної Батьківщини. Сьогоднішня допомога у відбудові України з боку її міжнародних партнерів — це передусім інвестиція в психічне здоров’я майбутнього члена дружної родини європейських народів, — сказала Людмила Руденко.
Символічно, що останнім об’єктом мого фоторепортажу став напівзруйнований після рашистської «денаціоналізації» з використанням важкого озброєння Ірпінський будинок культури, відродженням якого також опікується Irpin reconstruction summit. Після звільнення Київщини Збройними Силами України він, як магніт, притягує митців з різних країн світу, які своїми перфомансами та мистецькими акціями намагаються привернути увагу світу до злочинів рф та героїчного спротиву українців, що відстоюють свою самобутню культуру, історію, свободу та незалежність.
Цього разу стіни Ірпінського будинку культури оздоблював своїми графіті відомий італійський художник Сальваторе Бенінтенде, який працює під псевдо TVBOY. Він вирішив доєднатися до ініціативи всесвітньо відомого англійського політичного активіста й художника, почесного громадянина Ірпеня Бенксі, який своєю творчістю намагається привернути увагу громадськості до ідеї відродження зруйнованих українських міст. Обидва художники за допомогою свого таланту привертають увагу західного суспільства до ідеї гуманізму, пропагують міжнародну солідарність з українським народом, який сьогодні потребує від міжнародних донорів значної фінансової допомоги для відбудови своєї Батьківщини.
Фото автора
@armyinformcomua
На Півдні стабільно неспокійно. За минулу добу на Запорізьких напрямках — Гуляйпільському і Оріхівському — відбулося не так багато бойових зіткнень. Проте противник завдавав авіаційних ударів, здійснив обстріли з артилерії, удари дронами-камікадзе.
Кафедра військової підготовки «Київського авіаційного інституту» запрошує на навчання чоловіків та жінок, які бажають стати частиною війська, здобувши технічну освіту та престижну військову спеціальність.
Ще один етап обміну між Україною та росією завершився успішно — додому повертаються українські військовослужбовці, які перебували в полоні та потребують невідкладного лікування.
Артилерист 54-ї окремої механізованої бригади на позивний «Лисий» розповів повчальну історію про те, як під час швидкої евакуації з-під ворожого обстрілу йому та побратимам довелося бігти, «як олімпійським чемпіонам», щоб врятувати свої життя.
Правоохоронці викрили масштабну схему ухилення від мобілізації та звільнення зі служби, в рамках якої по всій країні підробляли документи про необхідність догляду за родичами з інвалідністю.
Сьогодні відбувся ще один етап обміну полоненими в категорії «важкопоранені та тяжкохворі» згідно з домовленостями у Стамбулі.
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…