Розпочавши службу Україні на посаді командира 1-го Волинського корпусу Армії УНР фаховий військовий зріс до служби у Генеральному штабі Дієвої Армії, а в підсумку обійняв посаду Військового…
Називати квіточкою махину довжиною з десять метрів і вагою близько 50 тонн може той, хто дійсно любить та поважає цю смертоносну зброю. Мені самохідна гармата 2С7 «Піон» більше нагадує суходільний лінкор. Тільки за кормою не солена вода, а розкислий до пастоподібного стану донбаський чорнозем, який самохідна гармата розсуває так само вперто, як бойовий корабель-велетень штормові океанські хвилі. Грім її пострілу позбавляє слуху на деякий час, вибиває дихання і може збити з ніг. І кожен новий залп гармати — це 110-кілограмів заліза, що за лічені секунди впаде на голови ворожої піхоти, розтрощить ворожу броню, чи як шкарлупу волоського горіха розколить бетонований бункер окупантів.
— І оця «квіточка» вселяє надію на те, що ми здолаємо російську армію і проженемо її з України, — сержант, командир гармати із позивним «Арес» білозубо усміхається і плескає долонею по металевому боку самохідки.
Полтавчанин, якому нещодавно виповнилося тридцять років, служить з 2013-го. Втім, у бойовому дивізіоні він не так давно — десь років зо три. До цього часу був пожежником, бо мав профільну освіту, спочатку, коли служив строкову — номером пожежного розрахунку. Згодом, коли перейшов на контракт — командував пожежним взводом.
— Я на строкову потрапив після інституту. Батьківщина покликала, то довелося відгукнутися, — розповідає воїн-артилерист. — І якщо до 2019 року я здебільшого гасив пожежі на нашому полігоні, після того, як хлопці «запалювали» під час навчань, то потім вирішив до них приєднатися і пройшов навчання на командира гармати 2С7. Освіта дозволяє. Головне — уміти швидко проводити математичні обчислення. А я вмію!
Широкомасштабне російське вторгнення у лютому 2022 року заскочило бойовий розрахунок «Ареса» під час підготовки до участі в операції Об’єднаних сил на одному з військових полігонів.
— Ми готувалися до чергового відрядження в район ООС, але вночі 24 лютого нас раптово підняли за тривогою. Ми повантажилися на броню і здійснили марш у майже 200 км вбік столиці. У бій з ворогом вступали з ходу. Через пів години після того, як зупинилися, перші наші снаряди полетіли вже на голови ворогів, — пригадує він.
До слова, свій орден «За мужність» ІІІ ступеня «Арес» отримав якраз за результативну бойову роботу на Київському та Чернігівському напрямках. А один із найяскравіших бойових епізодів війни — знищення колони ворожої бронетехніки у Броварах.
— Тоді мій пристрілочний снаряд впав точнісінько перед колоною, замкнувши шлях ворожим танкам. А вони, кажуть, перли, як на параді, в чотири ряди. Ну а потім, окрім нас, по них почали працювати реактивники, прилетіла наша авіація. Одним словом, на тому місці, як потім доповіла аеророзвідка, було до шести десятків спалених російських «коробочок», — задоволено усміхається артилерист.
Говорить захисник і про те, як змінювався настрій воїнів під час широкомасштабного вторгнення рф. З його слів, у перші місяці, коли люди у прифронтових районах бачили їхню колону, то багато хто плакав, жінки хрестили проїжджаючі машини. А вже згодом, на деокупованих територіях, українських артилеристів зустрічали як справжніх героїв, з квітами. І злість відчаю у солдатських серцях змінювалась на упевненість у власних можливостях справжніх професіоналів.
— Є стійка мотивація — довести цю війну до переможного завершення. Поставити жирну крапку в існуванні ворожої країни. І потім жити довго і щасливо. А ставити крапку бойові розрахунки «Піонів» уміють, — переконливо наголошує «Арес».
Фото та відео автора
@armyinformcomua
На Вовчанському напрямку безперестанні штурми. За більш ніж 500 днів оборони міста росіяни втратили тут 15 тисяч лише убитими.
Міноборони України продовжує зміцнювати стійкість до кіберзагроз. Для цього наказом № 692/нм від 15 жовтня затверджено Галузевий профіль безпеки — набір правил для захисту інформаційних систем, де обробляється відкрита, конфіденційна або службова інформація.
У Краматорську внаслідок удару ворожого безпілотника «Ланцет» загинули журналістка телеканалу Freedom Олена Губанова та оператор Євген Кармазін, які з початку повномасштабного вторгнення висвітлювали події в найгарячіших точках Донеччини.
Вибухотехніки поліції Києва вилучили два нерозірвані ворожі безпілотники Shahed, які під час вечірнього обстрілу столиці 21 жовтня влетіли в багатоповерхівки в Деснянському та Оболонському районах.
Під час визволення та зачистки населеного пункту Кучерів Яр на Добропільському напрямку українські десантники провели ризиковану рятувальну операцію, евакуювавши десятьох місцевих мешканців, які кілька днів перебували під обстрілами в зруйнованих будинках.
Боєць 3-ї окремої штурмової бригади, відомий під позивним «Смайлик», розповів про свій бойовий вихід у складі відділення 2-ї роти «HYDRA».
від 21000 до 120000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
від 21100 до 121100 грн
Мена, Чернігівська область
до 22000 грн
Могилів-Подільський
Державна прикордонна служба України
від 21000 до 52000 грн
Степанівка, Сумська область
від 25000 до 60000 грн
Чортків, Тернопільська область
Розпочавши службу Україні на посаді командира 1-го Волинського корпусу Армії УНР фаховий військовий зріс до служби у Генеральному штабі Дієвої Армії, а в підсумку обійняв посаду Військового…