ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Танкіст «Шура»: «Привітали» ворога так, що дві доби панувала тиша

Публікації
25 Грудня 2022, 10:26
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Чимало тих, хто починав воювати з російськими окупантами та їхніми поплічниками у 2014 році, повернулися у стрій після 24 лютого. Серед них і уродженець Полтавщини 33-річний Олександр.

— Я за цивільною професією — будівельник. Займався спорудженням автоматичних воріт. Здебільшого працював на промислових об’єктах у Києві, — розповідає він про те, як зустрів драматичну для всієї країни дату. — 24 лютого прокинувся о пів на четверту ранку. Ми з колегою жили в одному номері в гуртожитку. І зі сну мені здавалося, що сусіди гримають дверима. Насправді ж це були звуки обстрілів по столиці. Колега вже був зібраний, коли я повністю прокинувся. І він сказав: «це війна!».

Науку водити танки Олександр здобував у навчальному центрі «Десна» — кузні кадрів для різних підрозділів Сухопутних військ. Згодом строкову служив на Закарпатті.

— Фактично, я мехвод будь-якого танка. Можу їхати на Т-64, Т-72, Т-80. Вже тут водив  трофейний російський Т-90, — говорить він. — Ну а воювати починав теж в танковому підрозділі у 2014 році. Встиг побувати біля Авдіївки, Пісків, Донецього аеропорту.

Першим, що зробили Олександр та його колега, коли 24 лютого почули артилерійські прильоти, — передзвонили додому до воєнкома. Почувши відповідь, що їх чекають, вирушили додому. Добиратися довелося 18 годин.

— Транспорт зі столиці не ходив, то нас довозили додому добрі люди. Колега зараз в артилерії. Ну а я, після бойового злагодження і допідготовки, знову за важелі танка, — говорить Олександр.

За без малого рік великої війни в житті механіка-водія не бракувало яскравих і водночас драматичних бойових ситуацій. Від ворожого обстрілу загинув його командир екіпажу. А от у день танкіста, який припадає на другу неділю вересня, зі слів Олександра, їхній підрозділ так славно «привітав» опонентів, що дві доби по тому навколо стояла казкова непорушна тиша.

— Так було тихо, що аж ніяково. Отже, ми їм добре всипали, — сміється він.

Фото та відео автора

Кореспондент АрміяInform

Президент обговорив з військовими кроки для захисту Одещини від ворожих ракет та дронів
Президент обговорив з військовими кроки для захисту Одещини від ворожих ракет та дронів

Президент України Володимир Зеленський провів на Одещині координаційну нараду з Командуванням ВМС щодо безпекових питань Південного регіону.

«Дав прикурити»: FPV-дрон позбавив окупанта одразу двох шкідливих звичок
«Дав прикурити»: FPV-дрон позбавив окупанта одразу двох шкідливих звичок

Український дрон назавжди позбавив російського загарбника двох вкрай шкідливих звичок. Перша — це вторгнення до чужих країн, а друга — куріння.

Покровський, Гуляйпільський та Слов’янський: Генштаб ЗСУ назвав напрямки з найбільшою ворожою активністю
Покровський, Гуляйпільський та Слов’янський: Генштаб ЗСУ назвав напрямки з найбільшою ворожою активністю

Від початку доби між Силами оборони та російськими окупаційними військами відбулося 71 бойове зіткнення.

Ворог намагається розсікти лівобережний плацдарм ЗСУ в районі Куп’янська
Ворог намагається розсікти лівобережний плацдарм ЗСУ в районі Куп’янська

Окупанти намагаються розсікти лівобережний плацдарм ЗСУ в районі Куп’янська, щоб хоч якось наблизити реальність до заяв генштабу рф.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Водій, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Харків

229 окремий батальйон 127 ОБр Сил ТрО

WorkUa Радіометрист, військовослужбовець

від 20000 до 30000 грн

Одеса

Військова частина А2951

Olx Радіотелефоніст 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

WorkUa Зв’язківець, військовослужбовець

від 25000 до 70000 грн

Харків

Військова частина 9951 ДПСУ

WorkUa Бухгалтер (військовий)

від 20000 до 20000 грн

Миколаїв

Військова частина А1080

Olx Розвідник-далекомірник 155 окремий батальйон територіальної оборони

від 23000 до 53000 грн

Степанівка, Сумська область