Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
29 листопада діти військовослужбовців Хмельниччини, які загинули, були в полоні чи зникли безвісти, захищаючи Україну від російських окупантів, поїхали на двотижневий відпочинок до Франції.
За словами представниці служби у справах дітей Хмельницької обласної державної адміністрації Анжеліки Собко, це вже третя група дітей, які відвідають Францію. Перша група — це обдаровані діти, спортсмени, які їздили ще влітку. І дві групи — це категорія дітей, батьки яких загинули в російсько-українській війні, були в полоні чи вважаються зниклими безвісти.
— Головна мета цієї поїздки — це щоб діти мали змогу психологічно відпочити, змінити обстановку, пройти двотижневий курс реабілітації, — розповідає Анжеліка. — Діти побувають у двох локаціях. Спочатку вони відвідають Париж, де для них проведуть безліч екскурсій містом. А потім для них організують відпочинок та розваги в Нормандії.
Супроводжувати дітей будуть вчителі, які володіють англійською, французькою мовами, та лікар.
Начальник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій поспілкувався з дітьми перед поїздкою та побажав їм гарного відпочинку.
— Я впевнений, що ми ще будемо відправляти дітей і в інші країни. Нині ми спілкуємось з цього приводу з Чехією, і ще з декількома країнами, — зазначив Сергій Гамалій. — Витрати на проживання, екскурсії, харчування взяла на себе приймаюча сторона — Франція. А транспортні витрати на поїздку покрила Хмельницька міська рада.
Емоції дітей перед поїздкою були зовсім різні: одні зі сльозами на очах обіймали рідних, інші раділи.
Олександру 11 років, навчається в одній зі шкіл Хмельницького. Хлопець розповідає, що це перша його поїздка за кордон.
— Найбільше хочу побачити Ейфелеву вежу, — каже Олександр. — Та і хочеться просто відпочити від війни, відволіктися, адже дуже важка ситуація у країні. Наші воїни боряться і я впевнений, що невдовзі ми переможемо.
Як зазначають в міській раді, поїздка стала можливою завдяки організації Fédération Générale des PEP у партнерстві з проєктом Європейський прихисток, які взяли на себе організацію і фінансування перебування дітей у Франції.
Фото автора
Стартував перший власний базовий курс бойової підготовки у 20-ій бригаді оперативного призначення «Любарт» у складі 1-го корпусу «Азов» Нацгвардії.
В ході наступальної операції на Олександрівському напрямку, що триває із кінця січня, відновлено контроль над 480 кв. км території.
Пілоти 1-го батальйону «Хижаки висот» 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка розповіли про марну спробу росіян кинути в бій резерви.
Пілоти підрозділу The Ravens 129-ї важкої механізованої бригади уразили важку вогнемету систему залпового вогню противника «Сонцепьок».
Пілоти аеророзвідки штурмового батальйону «Морок» 225-го штурмового полку зафіксували російського піхотинця, який порпався у речах загиблих окупантів.
Оператори СБС в ніч на 5 квітня завдали ударів по порту Приморськ у Леніградській області та нафтопереробному заводу у місті Кстово Нижнєгородської області.
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….